Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Citroen AX 1.1 60KM 1989-1997 - Oceń swoje auto

Oceny Citroen AX 1.1 60KM 1989-1997

4% lepiej niż w segmencie Auta małe (3,96)

dodano 15.03.2010 22:20:29 przez

Mój pierwszy samochód:) Kupiłem z przebiegiem 196000 km, początkowo sprawował się znakomicie, przejechałem nim nawet trasę 550km do Zakopanego i drugie tyle z powrotem absolutnie bezawaryjnie, niestety wkrótce przebieg dał o sobie znać w postaci zużycia oleju, awarii wtrysku i w końcu utraty sprężania w silniku:( Cała reszta samochodu okazała się bardzo trwała, zwłaszcza rewelacyjna blacha! Jak na małe rozmiary kierowca ma w nim sporo miejsca (trochę kosztem pasażerów), podróżuje się całkiem wygodnie. Trochę brakuje tapicerek w środku, jest za dużo gołej blachy i za głośno:( AX z silnikiem benzynowym 1.1 niestety nie potwierdza mitu o ekonomiczności tego modelu, pali dokładnie tyle, co samochody innych marek z takimi silnikami. Podsumowując - gdybym miał kupować to auto jeszcze raz, to na pewno z silnikiem 1.5 D - bardziej niezawodnym niż starszy 1.4 D, a przy tym nadal będącym wzorem ekonomiczności, poza tym diesel jest znacznie bardziej odporny na duży przebieg, bo niestety obecnie AX z małym przebiegiem to rzadkość i zwykle nieprawda...:(

dodano 14.08.2003 12:36:24 przez

Dojeżdzam do pracy 50 km dziennie i to jest auto idelane na taki trasy. Przede wszystkim ekonomiczne i bezawaryjne. Ostatnio pojechałem na Balaton (750km w jedną stronę) z przerwą na małe ci nieco i wróciłem bez problemów. Warto stosować dobre materiały przy przeglądach bo rzutuje to na bezawaryjność. Jeżdże na Mobilu 10W/40 (półsyntetyk) i nie bierze grama oleju. ale wymiana z filtrem kosztuje już 120zł. Coś za coś. Chciałbym go wymienić na .... AX ale młodszego ;-) No i ta dynamika hm...... marzenie.

dodano 20.03.2003 11:22:25 przez

założyłem dwa tygodnie temu instalację gazową. mam wersję triade 16V. 80KM - po zainstalowaniu gazu trochę mniej dynamiczny ale i tak jest jak rakieta:) odpukac niewiele się psuje ale zawieszenie wymaga częstych poprawek -auto z racji mocy jaką posiada ma trochę twardsze zawieszenie a we Wrocławiu mamy nieciekawe drogi. Wykonanie deski rozdzielczej pozostawia dużo do życzenia- a propos gdyby ktoś chciał sprzedać kompletną deske rozdzielczą to kupię:)

dodano 03.07.2003 14:13:31 przez

Za tę cenę auto jest doskonałe, nie ma sensu czaić się na CC lub lubiące rdzę fordy i zbyt drogie volswageny. Mam dodatkowo instalację gazową - super sprawa - 8zł/100 km i chodzi wszystko bez zarzutu. Miałem parę usterek, ale zrobiłem nim ponad 50 tys. km (od 120 do ponad 170 tys, km.), jak na 12 letnie auto to i tak dobrze się spisuje. Zabezpieczenie antykorozyjne - doskonałe.

dodano 08.06.2001 16:26:12 przez

Gdyby nie hałaśliwość napędu i zawieszenia byłby to bardzo przyjemny samochód. A tak jest to extra wózek na miasto. Z jedną osobą b.dobra dynamika. Jestem zaskoczony małą usterkowością. Wkurzające są typowo francuskie patenty: klakson w dzwigience, francuski przegub napędowy(do wymiany osłony przy kole trzeba rozebrać całą półoś), sterowanie skrzyni dźwigienkami itp.

dodano 27.11.2005 20:25:18 przez

nie byłem przekonany co do zakupu tego samochodu (nie wygląda jak AUDI TT), jednak przejechałem nim w pół roku 40000 km ( byłem w hiszpani i zwiedziłem pół polski). cytrynka pracuje także jako auto dostawcze w małej firmie. przez ten czas doszedłem do wnisku takiego, że mam niezawodne, wygodne i ekonomiczne auto za bardzo małe pieniądze.

dodano 17.03.2007 16:58:22 przez

Świetne autko oczywiście jak na produkcje z lat 90-tych. Ocynkowane nadwozie pozbawia nas problemów z rdzą, a co za tym idzie można przymknąć oko na słabsze zawieszenie. Doskonały silnik 1.1 - dynamiczny i oszczędny, a przede wszystkim trwały. To pierwowzór silnika który jest obecnie montowany w najnowszych produkcjach citroena i peugeota.

dodano 18.06.2003 18:46:58 przez

Jak na :francuza:samochód spisuje się bdb.Być może to zasługa tego,że ten ezemplarz był na rynek niemiecki.Był serwisowany i użytkowany przez starszego pana.Ma też dore wyposażenie:welur,fabryczny RM,dzielone oparcie,metalik[po 13 latach OK],reg.reflektorów itp.No i cena-niższa od cinqecento a osiągi lepsze niż cc.sporting.

dodano 05.07.2008 14:06:40 przez

Citroen ax jest niczym nie wyróżniającym się, tanim autkiem , które potrafi solidnie przyłożyć 170 km/h i 12 s do setki z silnika 1,1 to dużo. Jeżeli zadbasz o niego odwdzięczy ci się bezawaryjną jazdą oraz niskim zużyciem na paliwo 5 litrów na setke. Dla mnie jest autem doskonałym nigdy go nie sprzedam!!

dodano 11.05.2005 12:12:41 przez

to moje pierwsze auto, więc nie mam za bardzo porównania, ale wydaje mi się, że jeszcze dosyć gługo się z nim nie rozstanę, 8-8,5l/100km, to może sporo, ale jak się weźmie pod uwagę, że to gaz, to nie jest takie obciążenie dla portfela, w końcu ok. 15zł, więc nic, tylko wsiadać i jeździć.

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus

Rocznik: 2013. Przebieg: 3 500 km. Silnik: 1.1 75KM, diesel.

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus z LPG!!!

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus z LPG!!!

Rocznik: 2013. Przebieg: 2 500 km. Silnik: 1.2 85KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Citroen AX, oglądali także

Dowiedz się więcej o Citroen AX