Ocena kierowcy - Citroen Berlingo II Combi Facelifting

xen, 7 lat temu
Silnik 1.6 HDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2014
Citroen Berlingo II Combi Facelifting 1.6 HDI 90KM 66kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Niskie zużycie paliwa
Inne : brak
Opinie użytkowników na autocentrum są z bardzo małymi przebiegami. Ja poczekałem do 145.000km
bardzo dobra kultura pracy silnika, paliwo leję Shell lub Orlen. Jak narazie żadnych problemów. Nigdy nie zapalił mi się FAP.
Brakuje 6 biegu.
Przy moim przebiegu coś delikatnie stuka, ale jak byłem na przeglądzie to nic nie zauważyli żeby podlegało wymianie.
Widoczność jest bardzo dobra.
Komfort jest słaby ale tak mają chyba wszystkie auta tej klasy. Zbyt krótkie siedziska, i zbyt miękkie.
Bardzo szybko się nagrzewa i chłodzi. Klimatyzacja automatyczna działa bardzo dobrze, zimią czy latem mam zawsze ustawione 22stopnie i nic nie kręcę temperaturą. Grzeje doskonale, chłodzi też bardzo dobrze. Wadą jest to że jak wsiadam do auta nagrzanego i uruchamia się klimatyzacja żeby schłodzić auto do 22 stopni, to siła nadmuchu jest tak duża, że klapki od nawiewu same się zamykają a wtedy jeszcze bardziej dudni i dmucha bo potrzebuje więcej czasu na schładzanie.
Bardzo dużo miejsca nad głową (ja mam 186cm wzrostu).
Przy wyższej prędkości powyżej 120km/h jest bardzo głośno.
Jak narazie poza wymianą materiałów eksploatacyjnych, oleje, filtry, opony to nic nie dokładam.
W tej cenie nie ma tańszego auta.
Uszkodził się przełącznik kierunkowskazu przy przebiegu około 100.000km. Nie mrugał po włączeniu w lewo. Wymiana na gwarancji. Jak bym chciał kupić to cena w ASO około 1900zł. Odkręcił się zaczep zamykania klapy bagażnika. Objaw taki że potrzeba dużej siły do zamknięcia bagażnika.
Brak usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 90KM 66kW [l/100km]