Ocena kierowcy - Citroen Berlingo II Combi

rrrrrr, 9 lat temu
Silnik 1.6 HDI 92KM 68kW
Rok produkcji 2011
Citroen Berlingo II Combi 1.6 HDI 92KM 68kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Daję mu jeszcze jakieś 300000 tys km od wymiany oleju do wymiany co 20000 nie wyjmuję bagnetu bo wiem ze olej tam jest i jest go tyle ile trzeba.
Zawieszenie : Łączniki stabilizatora tanie ale wymienic trzeba
Silnik jak narazie okazuje się odporny na moją ciężką nogę katowany niemiłosiernie daje rade nawet się jeszcze nie zapocił.Oczywiście mógłby mieć 150koników ale nie ma.Potrafi rozpędzić ten samochód do 180 ale wtedy dużo chce pić najlepiej jeździ mu się do 150km/h.
Było by doskonale ale brakuje 6 biegu.Poza tym czasem zahacza się wsteczny i trzeba jeszcze raz.
To samochód dostawczy adoptowany na osobowy więc ma swoje wady podstawowa to uskok tyłu w zakręcie na nierównościach ale może z szybko jeżdżę.
Bardzo fajnie troszkę duży słupek ale który go niema duże lusterka łatwy w manewrowaniu.
Uważam że można się tylko przyczepić do wielkości kieszeni we drzwiach nie mieści się duża butelka powyżej 1 litra i długości podłokietników pozatym wszystko pod ręka i wygodnie.
Bardzo dobrze grzeje jak na diesla i chłodzi.Brak zastrzeżeń.
Wystarczy wsiąść i zobaczyć.Zabieramy się czteroosobowa rodziną ze wszystkim co nam potrzeba np.na wakacje i wszystko mieści sie w bagażniku.Na narty tez nie bierzemy boksu cztery komplety nart /chociaż w Austrii nie można w środku wozić/ bagażu piwska itd.mieści się w środku wyjmuję tylko środkowy fotel.Sam nieraz się zastanawiam gdzie to sie zmieściło.Daje plus za regulowane oparcie tylnych siedzeń.
Zależy jak szybko jedziemy najbardziej komfortowo do 130 potem już tylko głośniej.Ale jak na ciężarówkę nie jest źle.
Spalanie średnie to 6.8 ale potrafi pociągnąć i 10 litrów ale to przy spełnionych warunkach wiatr obładowany szybkość 150/h autostrada
Chyba dobrze bo jeszcze nic nie dołożyłem.Przed zakupem oglądałem jeszcze vw cady ale 20000 tys droższy i gołe blachy porażka.
Samochód jest trwały może napiszę co wymieniłem z rzeczy które pamiętam przez te 200000 tys km. Łączniki stabilizatora co jakieś 30-40tys km żarówki przód h4 łatwo się wymienia Philips sie nie przepala a inne jakoś szybko. Tarcze przód, klocki chyba dwa razy ,opony letnie i zimowe drugi komplet rozrząd po 160 tys po 150 tys trzeba było dolać płynu do wypalania Fapu 650 zł Dalej mam oryginalne amortyzatory Raz pękła mi felga od kamieni przednia szyba nic poważnego.Filtry oleje sama eksploatacja Francja elegancja.Po gwarancji nie serwisuję go w Aso
Niema.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 92KM 68kW [l/100km]