Ocena kierowcy - Citroen Berlingo II Combi

Makintosz1508, 12 lat temu
Silnik 1.6 HDI 92KM 68kW
Rok produkcji 2011
Citroen Berlingo II Combi 1.6 HDI 92KM 68kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Najbardziej silnik, ekonomiczny, cichy, cichy, i dość dynamiczny. Na drugim miejscu przestrzeń i użyteczność w ogóle. Pozdrawiam
Jestem w pełni zadowolony, nie oczekiwałem wyścigówki, która będzie jechała po następny rekord toru, tylko praktycznego, oszczędnego, wygodnego, niedrogiego, dynamicznego do bezstresowej jazdy,pojemnego samochodu. I zgodzę się tu z panem testującym nowe Berlingo XTR na autoga...bez reklamy :). Gdyby auta były oceniane bez emocji, a jedynie praktycznie, po drogach jeździłyby same autka pokroju Berlingo :)
Silnik, pozytywnie zaskakuje w pełnym zakresie obrotów :). Jest cichy, dynamiczny i pali dużo poniżej przeciętnej. Jedyna rysa na jego wizerunku, to brak mocy przy większych prędkościach, a więc; szybkie miasto-TAK, stałą prędkością po autostradzie-TAK, krajówka w świąteczne dni-TAK, dni powszechne-przeżegnajcie się przed wyprzedzaniem ;0
Gdyby nie było sześciobiegowych skrzyń na świecie, ta skrzynia byłaby objawieniem, jeździłem oplami, renówkami, chryslerem, fordami, kią, volkswagenem czyli zaliczyłem przeciętną w tej klasie i powiem tak: Cytryna-szacun. Ale prosimy o szósty bieg, brakuje go i kierowcy i autu...
Buja. Buja jak moim focusem z przed lat, który jak się z czasem okazało był prostowany po kasacji w belgi :). Co mile zaskakuje to układ kierowniczy. Po jeździe testowej spać nie mogłem, za lekko, na autostradzie myślałem-oj będzie nie dobrze. Gdy przyszło co do czego, super, wspomaganie zależne od prędkości-bravo to działa!
Lusterka są klasą same dla siebie. Mega duże, mega praktyczne. Miałem poprzednie auto z czujnikami parkowania, prawda, że szybę tylnią miał niewiele większą od lusterek w berlingo, ale chodzi tu o przyzwyczajenie, coś tam pika ok jest miejsce. W berlingo nie pika, po prostu widać, że miejsca dość. Tym autem manewrowanie to czysta przyjemność. Zatoczka tym samochodem, to dla innych wzór jak ten manewr należy wykonać
Byłoby idealnie. Ale dwa minusiki. Panowie inżynierowie-pytanie, komu w pijanym widzie przyszło umiejscawiać przyciski do sterowania szybami po obu stronach skrzyni biegów!! obłęd. Po drugie skoro już montuje się świetną, wydajną i banalną w obsłudze automatyczną dwustrefową klimę, to czemu nie ma przycisku do wyrównania temperatury na obu wartościach?!. Reszta z włącznikiem i sterowaniem światłami świetnie pomyślana, komputer ma to co trzeba, zapraszam panów od opla po naukę
Klima działa super. Mogę tylko powiedzieć, że nie posłuchałem instrukcji, po mojej stronie dałem wartość najniższą, kolega najwyższą. Finał-on mało nie dostał udaru, ja skończyłem na septolete :)
Duży wygodny salonik, po podłączeniu navi, lodówki turystycznej, załadowaniu bagaży, odpaleniu ulubionej płyty cd, nie wypada mi napisać czego zabrakło bym nie musiał przerwać mile rozpoczętą podróż...Fotele przednie-pełne pozytywne zaskoczenie, tylna kanapa po podniesieniu zagłówków jest ok. A przede wszystkim przestrzeń, przestrzeń...
Przy 120 km/h nie pogłaśniałem radia, ani nie szeptałem głośniej. Znajomemu długo tłumaczyłem, że to diesel. Można się czepiać, że to i tamto ale w końcu to osobowa wersja dostaw czaka. Powiem tak, najgorszym hałasem to wiatr owiewający relingi przy 150 km/h ;)
Wiem , było sobie lupo 3L. Po zapakowaniu towarzyszki lub towarzysza i torby z zakupami, możliwości transportowe kończyły się, ale palił przy odrobinie samozaparcia 3,3 litra.Wow. Berlingo-pięć osób, pies, manatki na dwa tygodnie urlopu, części roweru itp spalanie na trasie 5,5 litra. Cena w salonie, po wyrównaniu wyposażenia- porównywalna Kłaniam się niemieckiej myśli technicznej-z daleka:)
Życzę wszystkim takiego auta, z którego są w pełni zadowoleni w dieslu w tej cenie, którą ja wytargowałem :)
Na razie nie ma prawa, ale rokuje dobrze. Za wcześnie bym się mógł wypowiadać. Ponadto nie chcę zapeszać:)
BRAK

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 92KM 68kW [l/100km]