Ocena kierowcy - Citroen BX Kombi

MacDriver k-r-m@wp.pl, 22 lat temu
Rok produkcji 1990
Citroen BX Kombi 1.6 94KM 69kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Wg mnie jest to samochód rewelacyjny. Bardzo żwawy, trwały i oszczędny silnik, hamulce - 170 atmosfer i cztery tarcze!!!, bardzo przestronne, wygodne i praktyczne wnętrze, duży bagażnik o idealnych kształtach (żadnych pukli - tylko proste linie), no i to zawieszenie - wzór komfortu i świetne prowadzenie (śmiac mi sie chce jak nowe A6 buja sie przede mna a ja jade jak po poziomicy :) Trwałośc: ocynkowana karoseria z wieloma elementami z tworzyw, hydropneumatyka nie do zajeżdżenia (przy regularnej wymianie płynu i w wersji bez wspomagania), zawieszenie zużywa się mniej z uwagi na mniejsze naprężenia Wady: już nieaktualna sylwetka... (chociaż wnętrze ma bardzo ładną stylistykę) Jest to mój ósmy samochód i mam wrażenie, że nie mam już na co zmienić...
bardzo elastyczny, świetnie reaguje na gaz, dynamiczny
pracuje lekko, czasem troszkę opornie wchodzi czwórka
bardzo komfortowy a przy tym świetnie się prowadzi (szczególnie pow. 150km/h :); prowadzi się lepiej od Xantii!
Z tyłu zagłówki i spojler trochę ograniczają; przód b.dobrze
Radio za nisko; reszta super (m.in. bardzo dużo pojemnych schowków)
Może to kwestia wieku samochodu, ale ogrzewanie mogłoby byc lepsze
Chyba najbardziej przestronny w swojej klasie (rozstaw osi 266 przy dł. 423!!!)
We wnętrzu jest bardzo cicho; na trasie nie odbiega od najnowszych modeli
Miasto 8-8,5 trasa 6,3-7. Ceny w porządku (nawet oryginalne). Napełnienie butli zawieszenia kosztuje 30 zł a są one niezniszczalne :)
Za te pieniądze nie ma lepszego samochodu pod warunkiem, że nie trafi się na bardzo zaniedbany egzemplarz
Wymiany wymaga jedynie to, co się zużywa w każdym aucie (i to rzadko)
Przy regularnej wymianie płynu hydraulicznego nie ma co się psuc
Citroen BX Kombi