Citroen C-Elysee II - Oceń swoje auto

silnik
lista silników Citroen C-Elysee II
Mniej

Oceny Citroen C-Elysee II

22 % gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia ( 4,06 )

dodano 12.01.2017 przez

C-elysee mnie rozczarował. Owszem jest przestronny i ma mocny silnik całkiem dynamiczny, ale to wszystko. Bagażnik na ogromne zawiasy a otwór jest bardzo wąski przez światła. Zamiast podłogi wykładzina. Bardzo słabo hamuje na mokrym to już w ogóle katastrofa. Samochód prowadzi sie znośnie do prędkości ok 70km/h choć nie jest to przyjemne doznanie. szybciej lepiej nie jeździć z powodu głośności we wnętrzu pojazdu. Ma się wrażenie, że pod maską pracuję diesel. Przy większych prędkościach szum powietrza i opon jest nie do wytrzymania. Biegi zmienia się tak sobie długości przełożeń do według mnie ok, ale skrzynia ma mały opór. Czasami bieg nie chce wskoczyć. Ten samochód wydaje sie trwały tylko na początku. Z każdym kilometrem plastiki trzeszczą coraz bardziej próbując dorównać głośnemu silnikowi. Plastiki na słupku c z lewej strony odstają fotel kierowcy zapadł sie na środku. Zepsuły sie przyciski z tyłu do otwierania bocznych szyb, Bluetooth jest zbędny bo nie działa. Czasami coś stuka z podwozia Silnik nie przystwarzał problemów. Pali niewiele jest to jedyny plus tego samochodu.

dodano 15.06.2016 przez

Samochód został zakupiony przeze mnie jako nowy w salonie. Dla wygody użytkowania pojazdu wybrałem najdroższą wersję wyposażenia Exclusive z pakietami dodatkowymi. Cena jaką zapłaciłem to 53 000 zł (pakiet ubezpieczeń gratis) za auto ze wszystkim czego można tylko potrzebować, no może brakuje jedynie elektrycznie składanych lusterek ale jest to przecież w miarę tanie auto. Wyposażenie to: el. szyby x4, el. lusterka podgrzewane, klima manualna z cyfrowym wyświetlaczem, bluetooth, alufelgi 16', tempomat, sterowanie radiem przy kierownicy, podgrzewane fotele, podgrzewana przednia szyba, abs, esp, podłokietnik, halogeny, alarm, usb, aux i inne pozostałe sprawy, które są standardem w XXI wieku. Z zakupu jestem bardzo zadowolony, z zewnątrz auto nie prezentuje się na tak duże jak jest wewnątrz. Za porównywalne auto tj. Seata Toledo, Skodę Rapid czy Renault Fluence musiałbym zapłacić około 15 000 zł więcej, co robi różnicę. Sprawdzałem każde z tych aut i po prostu stwierdziłem, że nie warto przepłacać. Reszta opisu w dalszej części...

dodano 05.04.2016 przez

Samochód testowy zarejestrowany w listopadzie 2015, zakupiony w początkach grudnia 2015 z 240 km na liczniku z czego ja przejechałem na jeździe próbnej 25 km. Ogólnie komfort siedzenia ( w Daci jak na kanapie..tutaj jak w wygodnych, klubowych fotelach ) duża ilość miejsca dla wszystkich z przodu i z tyłu, wykończenie fajne i z dużą jakościąjak na wersję budżetową, wyposażenie w wersji exclusive ( podłokietnik, skóra na kierownicy chromy, druga górna lampka w z tyłu, czujnik parkowania z tyłu, radio z bluetoothem, gniazda aux i usb, pilot do radia na kolumnie kierownicy i tempomat itp. itd.), duży bagażnik. Choć brak oświetlenia w schowku jest trochę dziwny jak na ekskluzywną wersję ( widocznie kwota poszła na jakość plastików, co te w porównaniu do Daci są rzeczywiście ekskluzywne ;) )...Niestety dużo pali. Jeżdżę po Wawce i przy dynamicznej jeździe codziennej ( ok. 25-35 km ) nawet ponad 9 litrów ( Dacia mistrz w dieslu paliła najwyżej 6 l- jedna silnik z common railem II z renault clio to miszcz)

dodano 12.03.2017 przez

Ogólnie z auta można być zadowolonym. W tej cenie - za nowe auto - komfort jazdy podczas spokojnego przemieszczania się, jakość i spasowanie materiałów oraz prostota serwisowania można uznać za spory atut. Co do funkcjonalności, ergonomii można mieć pewne zastrzeżenia, np. przyciski otwierania/zamykania szyb są w mało dogodnym miejscu, brak możliwości włączenia radia bez przekręcenia zapłonu, brak porządnych tylnych zagłówków, bagażnik mimo, że spory to jednak ograniczony przez "wpadające" do środka ramiona klapy bagażnika, brak wygłuszenia maski i bagażnika i wisienka na torcie... nie można podnieść ramion wycieraczek! :) Mimo wszystko i tak lubię to auto.

dodano 12.01.2017 przez

Całe szczęście, że to tylko auto służbowe. Osobiście nigdy bym go nie kupił. Plusy + duży bagażnik + mnóstwo miejsca z przodu i z tyłu + nie jest zbyt awaryjny + dosyć komfortowy +Silnik + mało pali Minusy - okropnie brzydki - Skrzynia biegów - prowadzenie -jakość materiałów - zagłówki z tyłu - sprężyny bagażnika - Brak wygłuszeń - fotele za miękkie, podłoga/wykładzina bagażnika sie zapada

dodano 30.11.2016 przez

Za tą cenę (auto kupione używane) jest bardzo dobrze. Wersja wyposażeniowa środkowa - jest przyzwoicie. Klimka manualna i ogrzewanie działają sprawnie. Elektroniki dużo nie ma, korboszyby z tyłu, przód elektryczne. Sterowanie radiem, tempomat, ogrzewane lusterka z zewnątrz, 4 poduchy. Radio na aux i cd. Brak mi czujników parkowania i regulacji prędkości wycieraczki na biegu 1.

dodano 31.10.2016 przez

Kupiłem to auto po sprzedaży poprzedniego C-elysee, z pełną świadomością jego wad i zalet. Tym razem jednak wziąłem automat 6-biegowy i dołożyłem od razu w salonie instalację LPG. Jest to wersja wyposażeniowa More Life, kosztowała mnie 54 tys zł. Nie znalazłem tańszej oferty innego NOWEGO auta z takim wyposażeniem, silnikiem, skrzynią biegów i dołożonym LPG.

dodano 11.01.2015 przez

Jestem zadowolony. Samochód tani, prosty i dla mnie nawet ładny, choć to kwestia gustu. Dokładnie tak jak wyczytałem w jednej z recenzji: dobry samochód dla mało wymagającego. W tej cenie nie oczekiwałem cudów i ich ne ma. Ale wszystko dobrze działa, o nic nie muszę się martwić, nic nie zawodzi. I o to chodzi.