Ocena kierowcy - Citroen C-Elysee II Sedan

lemond, 9 lat temu
Silnik 1.2VTi 72KM 53kW
Rok produkcji 2014
Citroen C-Elysee II Sedan 1.2VTi 72KM 53kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony. Samochód tani, prosty i dla mnie nawet ładny, choć to kwestia gustu. Dokładnie tak jak wyczytałem w jednej z recenzji: dobry samochód dla mało wymagającego. W tej cenie nie oczekiwałem cudów i ich ne ma. Ale wszystko dobrze działa, o nic nie muszę się martwić, nic nie zawodzi. I o to chodzi.
Silnik zaskakująco żwawy w warunkach miejskich. Przy tym oszczędny. Dokładnie takiego chciałem. Gorzej sytuacja wygląda na autostradzie. Tutaj niestety biedaczek się męczy. Aż szkoda go cisnąć. Przy średniej prędkości 120 zużycie paliwa niższe niż w mieście, ale różnica nie jest taka duża.
Oczywiście brakuje szóstego biegu, co jest odczuwalne zwłaszcza w trasie. Skrzynia pracuje bez zarzutu.
Samochód jest lekki i ma względnie dużą powierzchnię boczną - to jest odczuwalne przy większych podmuchach. Zawieszenie akurat na nasze drogi.
Widoczność niezła, choć osobiście lewy słupek czasami mi przeszkadza. Także lusterko górne przyczepione do szyby w sposób nieco ograniczający widoczność świateł na skrzyżowaniu.
Prostota i intuicja. Nie żadnych bajerów i nie ma się w czym pogubić.
Nie mam zastrzeżeń.
Przestrzeń z tyłu - ogromna. Z przodu - bardzo dobra. Bagażnik duży. Przestrzeń to jedna z większych zalet tego modelu.
Wyciszenie niestety słabiutkie.
Jak na razie jestem przed pierwszym przeglądem. Żadnych dodatkowych kosztów nie miałem.
Najmocniejsza strona samochodu. Długo się wahałem co kupić żeby nie przepłacić i aby być zadowolonym i po roku mogę stwierdzić, że wyboru nie żałuję.
Nie było.
Nie było.