Ocena kierowcy - Citroen C5 II Kombi

Andrzej, 11 lat temu
Silnik 1.6 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2008
Citroen C5 II Kombi 1.6 HDi 109KM 80kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : mały, ale wystarczający dla rodzinnego jeżdżenia, pracuje równo, ciągnie dobrze, nigdy się nie przegrzewa, niezawodny.
Karoseria : Cholerne drzwi. W żadnym samochodzie nie widziałem tak niechlujnego spasowania dywaników, plastików.
Układ elektryczny : Prędkościomierz... dałby za naprawę 500 zł, ale 2500????
Inne : welur ohydny
Samochód inny niż wszystkie - tani, zaskakująco duży i wygodny, niezawodny mechanicznie, fajny bluetooth z mozliwościa wybieraniu numerów telefonu głosem, niezawodna mechanika - a z drugiej strony - byle jakie wykładziny, wycierający sie plastik, mieszek zmiany biegów sie porwał, za delikatna elektryka, nieszczelne drzwi....
Bardzo mocna strona modelu, ten silnik montują w wielu różnych markach, to chyba wystarczy.
Bez zarzutu, Zgrzyta tylko jak ja narozrabiam.
Myślałem, że będzie bardziej miękki, jego komfort odczuwa się dopiera jak się wsiądzie do innego - dziury zaczynają denerwować. No, i nie da się szybko jechać kręta drogą - chce się wymiotować.
Szeroki słupek.
Może być, wyłączanie klimy mogłoby być prostsze.
dobre ale... mam jeden problem - z drzwi kierowcy wieje. serwis, blacharze, oglądali, grzebali, nic nie wymyślili, a nawet na postoju - przez drzwi przewiewa mi wiatr przez połączenie plastiku z materiałem - na boczku, przez zamykaną klapkę schowka w drzwiach, jakby w boczku była sprężarka. Nikt nie umie tego naprawić, a ja już dostają reumatyzmu. Wianie nasila się przy wychodzeniu z zakrętu w prawo.
Dużo miejsca, fotel kierowcy za miękki, rozumiem, że nie ma w tej wersji podpórki lędźwiowej, ale plecy wyginają się w kabłąk. Welur ohydnej jakości - latem parzy, z przodu klimatyzacja wieje, aż mozna kataru dostać, a po plecach cieknie pot. No ale był dużo tańszy niż konkurenci.
takie ma być
w mieście 7,5 do 9 zimą (krótkie trasy), latem na trasie zpełnym obciążeniem do 7,5 - to według komputera, a onponoć zawyża, zresztą mało mnie to obchodzi, jeżdzę dość szybko
krótko:1=1
Plastikowy uchwyt na długopis połamał sie pierwszy. Czasem nie chce działac tempomat, mówi, że się popsuł i już. Po zatrzymaniu i wyłączeniu i włączeniu - znowu działa. Popsuł się (dwa razy) elektrozamek tylnej szybki (otwierana w klapie bagażnika), żyrokompas - wymienili na gwarancji. Jeden radar popsuł się po dwóch latach (wjechałem w zaspę).
No te drzwi... Wieje z nich jak ze starych nieszczelnych okien. Chyba rozbiorę boczek i uszczelnię kocem podgumowanym. Tylko skąd w tym boczku sprężone powietrze??? Strzałka prędkościomierza opadła poniżej zera i teraz pokazuje o 18 km/h za mało. Da się z tym jeździć - naprawa - 2500zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 109KM 80kW [l/100km]

7,2