Ocena kierowcy - Citroen C5 III Sedan

bonusso, 9 lat temu
Silnik 1.6 THP 156KM 115kW
Rok produkcji 2012
Citroen C5 III Sedan 1.6 THP 156KM 115kW 2009-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Pomimo jego niemałych wad, NIE MA NA CO ZMIENIĆ! Serio. Rozważam kupno niezmęczonego 3.0 Biturbo 240KM. Żona mówi mi, że ze względu na moje plecy i jego zdolności terapeutyczne, mam zakaz zmiany na cokolwiek innego. A za następny rozrząd się najwyżej zapłaci... Cóż, głos rozsądku dla rozpalonej głowy fana motoryzacji :) Pozdrawiam
Silnik : Rozrząd!
Zawieszenie : siłowniki (już bez wykrzykników)
Aktualizacja wpisu - patrz Bonusso 30.09.2012. Po dwóch latach eksploatacji wyszły zalety i wady tego wozu. Ma on jedną wielką wadę - pomimo swoich wad, o których poniżej, nie wiem na co go zmienić!
Potwierdzam, że silnik jest bardzo oszczędny - szczegóły w kolejnej rubryce. Cichy i zrywny. A teraz problemy: przy 60kkm wymienić musiałem wieczny (podobno) łańcuch rozrządu - jeszcze na gwarancji. Podobno te silniki tak mają. 1700PLN normalnie to kosztuje. Teraz ma być już wieczny, choć w serwisie mówili, że mają DS3 z tym silnikiem i przy 25kkm jest tam już 3 rozrząd ! Proszę także nie reagować na awarię zgłoszoną przez czujnik poziomu oleju. Dolałem niepotrzebnie i potem do serwisu.
Tutaj wszystko cacy
Potwierdzam - komfort bajeczny. To samochód terapeutyczny - wsiadam z bolącymi plecami, jadę kilka godzin i wysiadam zdrowy! A teraz problemy: do przebiegu 28 kkm wymieniłem 3 z 4 siłowników Hyrdactiv3+. Wygląda na to, że to była wadliwa partia (na gwarancji). Od tego czasu jest wszystko OK, a dołożyłem prawie 50kkm.
Przez ostatnie 2 lata nie zmieniła się widoczność w moim samochodzie.
Rozwiązałem problem picia kawy w samochodzie. Kupiłem kubek z uchwytem i zawieszam go na kratce nawiewu. Pozostałe rozwiązania są jak najbardziej OK
Działa dobrze, lecz w straszliwe upały klimatyzacji jakby brakowało mocy chłodzącej... Odczuwam to raz w roku, więc nie będę marudził.
Także w sprawie przestrzeni nic się nie zmieniło. Informuję lojalnie, że do bagażnika wchodzi rower składak + wszystkie moje narzędzia, walizka podróżna i podręczne biuro (stolik+krzesełko).
Nadal jest jak makiem zasiał. Toż to jest autentyczna bajka. Przewiozłem kolegę po hajłeju z prędkością maksymalną, a teraz ten kolega jest także szczęśliwym posiadaczem C5. Serio.
Jak wspomniałem silnik jest ekonomiczny. Najniższe spalanie, jakie zdołałem z niego wycisnąć to 5.1l/100km (90km/h na tempomacie po autostradzie). Normalna jazda do ok. 105km/h to spalanie 6-6,3l/100km. Teleportacja przez Polskę w stylu 10+ (ekspresówki, autostrada) to średnio 7.4l/100km. Miasto - 10l. Wszystkie opisane awarie miałem na gwarancji, lecz gdyby to było po czasie, wówczas byłbym w plecy ok 7kPLN z robocizną. Same siłowniki z robotą to ok 4kPLN. Przeglądy w serwisie autoryzowanym - OK
Dobrze tylko dlatego, że nie zapłaciłem dużo. Ilość poważnych usterek jest zbyt duża
Drobnych usterek, o dziwo, nie było :)
Ojej... Rozrząd, siłowniki zawieszenia, kłamiący czujnik poziomu oleju. Największa lipa, to rozrząd, bo nic nie wróży, że się to nie powtórzy - ten typ podobno tak ma. Zawieszenie - miałem pecha, teraz wszystko OK. Czujnik oleju - lipa, a wzrok mój nie jest wystarczająco bystry, aby na tym bagnecie zauważyć poziom oleju (okularów nie noszę :))

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 THP 156KM 115kW [l/100km]

6,3