Ocena kierowcy - Citroen Xsara II Kombi

tomekk79@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 1.9 D 71KM 52kW
Rok produkcji 2001
Citroen Xsara II Kombi 1.9 D 71KM 52kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo słabego silnika da się nim jeździc. Idealny samochód rodzinny. Poza nadal bardzo ładna sylwetka.
Zawieszenie : Psują się łączniki stabilizatorów (ok.30 zł), ale przy tych dziurach wcale im się nie dziwi
Układ elektryczny : Nie gaśnie kontrolka od poduszek powietrznych.
Mój poprzedni samochód 18 letni Peugeot 205 świetny silnik, ani śladu rdzy sprawił że zacząłem przychylniej patrzec na "francuzy". Xsara wpadła mi przez przypadek i bardzo miło mnie zaskoczyła, jedyna szkoda to że nie jest to HDI, ale pewnie następny już będzie.
Pomimo dużego przebiegu sprawuje się dardzo dobrze. Jeję do niego pełny syntetyk i nie ma mowy o jakimś dolewaniu od wymiany do wymiany.
Nie ma się do czego przyczepic.
Z przodu.... wszystko widac:), z tyłu jak to w kozdym jednym kombi.
Słyszałem negatywne opinie o środkowo umieszczonych przyciskach podnośników szyb- jakies nieporozumienie- to właśnie umieszczone w dżwiach są niewygodne te natomiast są bardzo poręczne. Co do reszty w tej kwestji to ok.
Tutaj tak samo jak wyżej, ktoś kiedyś na to nażekał-bo pewnie nie wiedział że jest w tym aucie coś takiego jak filtr kabinowy. Wystarczy go co jakiś czes wymienic :-)
Zdecydowanie 5-ka.
Pomimo ze jest to zwykły diesel w środku do 100 jest naprawdę cicho.
Jeżdżę bardzo ekonomicznie, dlatego nie wiem nawet ile spali przy ostrej jeździe. Zresztą ten silnik nie jest do tego.
W stosunku do rocznika dałem za nią marne grosze. Może wtedy za te pieniądze kupiłbym niemca z 2-giej połowy lat 90-tych.
Kipiłem go we Francji, i ledwo dojechałem poszła pompa wodna (którą napędza pasek rozrządu), naszczęście w porę się zorientowałem. Kto wie czy poprzedni właściciel wogóle ją wymieniał. Ja wymieniłem ;) razem z paskiem i jest ok.
Citroen Xsara II Kombi