Ocena kierowcy - Citroen Xsara II Kombi

ojojoj, 10 lat temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2002
Citroen Xsara II Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pełen ocynk .
Układ elektryczny : trochę żyje własnym życiem ale narazie pez problemów.
Auto przeciętne, niepozorne, nudne które, gubi się w tłumnie. Stylistyka auta ledwie poprawna tak jak i wnętrza które, niby jest ok ale nie czuje się tam jakoś super. Tu się kończą narzekania , ponieważ pojazd jest dość komfortowy, posiada dobre blachy, ekonomiczny silnik i bogate wyposażenie. Zakup tego auta był dość trudny dla mnie gdyż nie miałem wcześniej auta francuskiego ale tym razem zaryzykowałem i rozum wygrał walkę z sercem. Chciałem coś niemieckiego i z lpg a kupiłem francuza z silnikiem diesla :) Oglądane auta były tragiczne a przy moich skromnych możliwościach finansowych chciałem kupić auto do którego nie będę musiał wkładać sporo pieniędzy na samym starcie usuwając awarie silnika lub defekty nadwozia. Citroen był zadbany i dlatego się zdecydowałem na zakup i nie kierowałem się jego urodą choć po dodaniu alufelg na pewno wyglądał by o wiele lepiej. Citroena posiadam od kilku miesięcy i w ocenie starałem się zawrzeć moje pierwsze spostrzeżenia wiec zapraszam do odsłony zainteresowanych szczegółami.
Czytałem opinie na temat tego silnika i się potwierdziły. Ładnie pracuje, mało pali, elastyczny. Mocny punkt tego auta.
Skrzynia w odróżnieniu od silnika przedstawia się słabo. Haczą się przełożenia, zwłaszcza trzeci bieg podczas redukcji. Krótkie przełożenia w trasie przy 5biegu są trochę za wysokie obroty, za to w mieście można śmiało jechać na 5biegu i mieć ok 60km/h
Dobrze choć w porównaniu do forda focusa jest wyraźnie gorzej choć zaznaczam że, nie jest tak znowu źle.
Tu nie mam żadnych uwag jest ok.
Więc tak, niby wszystko ok,regulacja fotela w trzech kierunkach plus regulacja podparcia, regulacja kierownicy w dwóch.......... ale ja sobie nie potrafię znaleźć optymalnej pozycji za kierownicą... Reszta kabiny jest w porządku, spore schowki w drzwiach. Zielone podświetlenie, które jest słabe na panelu ogrzewania. Wygodne sterowanie radiem przy kierownicy
Ogrzewanie jest i owszem ale długo się suto grzeje. 10km jadąc delikatnie i auto nie złapie temperatury optymalnej która, wynosi ok 82 st. Ta sama trasa tylko w odwrotną stronę gdzie jest pod górę i silnik o wiele szybciej się grzeje. Mam webasto więc zobaczę jak to będzie w zimnie. Jak silnik złapie już temperaturę to ogrzewanie działa dobrze choć w samym sterowaniem jest mały problem bo ciepło-zimno odbywa się za pomocą elektryki co nie daje dobrego wyczucia.
Jak na auto w tego segmentu jest ok choć z tyłu jest nieco mniej niż w fordzie focusie. Bagażnik spory i prawie płaski próg załadunku.
Silnik chodzi cicho i nie jest nachalny, przy normalnej jeździe wyciszenie jest dobre
Rezerwa zapala się różnie zależy to od tego czy auto stoi czy jest w ruchu a różnica jest ok 0.5l Jak jadę i mi się zapali rezerwa to km zrobię trochę więcej niż jak pojadę, zgaszę auto a po chwili zapale i rezerwa już się pali. To wina myślę elektroniki bo przy zatankowaniu 10l pokazuje mi ok 1/2 baku zależy jak się ta rezerwa zapali ale licząc jazdę po mieście to wychodzi ok 5.5l do 6l na setkę
Jak za tą cenę to auto naprawdę dobre. Posiadam bogato wyposażoną wersje bez żadnej rdzy, z oszczędnym i dynamicznym silnikiem za cenę vw w stanie krytycznym, oglądałem vw passaty i tragedia
Jak w każdym aucie coś się znajdzie ale nie ma tego dużo
Auto mam dość krótko więc jest ok. Poprzedni właściciel bardzo dbał o auto i włożył w nie kilka tys. PLN wymienił rozrząd, sprzęgło, regeneracja tylnej belki, przednie zawieszenie zrobione. dlatego kupiłem to auto bo było zadbane i dobrych rąk choć nie planowałem zakupu tego modelu, ale lepiej kupić zadbane niż coś innego żeby na dzień dobry były wydatki.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]

5,2