Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

amator kierowca, 19 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1992
Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Rewelacyjne auto. Oceniałem je na tych łamach 2 lata temu i podtrzymuję swoją opinię. 13 lat, pobijany jak gruszka i ani śladu rdzy. Duży w środku, dobrze się prowadzi, wygodny. Nigdy cię nie zawiedzie, zawsze dowiezie na miejsce. I niewdzięcznością jest wytykanie dziadkowi drobnych niedomagań.
Niejeden młodszy by sie zawstydził
Lepiej niż w C5 prosto z salonu (mam to wiem). Po 224 tys. km musiałem wymienić jakieś tam łożysko przy skrzyni bo bardzo wyło podczas jazdy. Łożysko 34 zł, wymiana 110 zł. To wszystko na temat skrzyni biegów po 13 latach. Nic dodać nic ująć
Mam C5. ZX chyba lepiej trzyma się drogi, a przynajmniej takie jest moje subiektywne wrażenie
Lusterko wewnętrzne za mało oddala. Chciałbym siedzieć wyżej, ale nie mam regulacji fotela.
Po 7 latach robię wszystko po omacku i odruchowo, więc co mam napisać?
Ktoś, gdzieś pisał o problemach w ZX-ach z nagrzewnicą. A co to jest nagrzewnica i gdybym chciał ją obejrzeć to gdzie mam jej szukać?
W srodku większa od Vectry 1997r (siostra ma taką, obejrzałem sobie)
Im starszy tym głośniejszy, ale i tak lata świetlne dzielą go od małucha i innych w tym rodzaju
Jako drugie auto w rodzinie mogłoby palić mniej - średnio 7-8 litrów/100km. Koszty prawie żadne. Części kupuje się bardzo rzadko po przeciętnych cenach
Kup sobie. Wydasz niewiele, nie będziesz żałował(a).
Zgniła druga linka tylnej szyby(pierwsza po 190 tys. km) i teraz obie tylne stoją podparte kołkami. Poza tym w ogóle nic sie nie psuje. Miał kiedyś okres przepalania się żarówek w desce rozdzielczej, ale po wymianie pod blokiem przeszło i nigdy więcej nie wróciło. Od czasu do czasu trzeba wymienić łącznik stabilizatora, albo jakieś tuleje wahacza, czasem łożysko, ale to wszystko jest tanie i robią od ręki
Auto nie do zdarcia. Nigdy nie odmówiło odpalenia, nigdy nie stanąłem w lesie. 100% zaufania. Mam dopiero 2 akumulator. Pierwszy wytrzymał 8 lat. Więc z elektryką chyba wszystko w porządku. Padły wolne obroty. Serwis był bezradny(?) - silnik krokowy OK, czujnik temperatury OK, komputer nic nie wykazuje. Pojechałem więc do "Rudego". Stwierdził, że to komputer, poszedł na giełdę kupił używany za 300 zł, założył za 100 zł i znowu auto chodzi jak pszczółka
Dziennik kosztów dla Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
8,9