Ocena kierowcy - Dacia Lodgy Minivan

Pesche, 11 lat temu
Silnik 1.5 dCi 109KM 80kW
Rok produkcji 2012
Dacia Lodgy Minivan 1.5 dCi 109KM 80kW 2012-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Prestrzeń i praktyczność tego auta,oraz cicha praca silnika.Wnętrze jak na budżetowe auto bardzo duży plus(mam wersję PRESTIGE,czyli najlepiej wyposazoną).Duża ilość schowków zdecydowanie poprawia nastrój podczas podróży.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu.Zdecydowana większość plusów. Do minusów zaliczyc można słabej jakości wycieraczki,oraz dywaniki wykonane ze słabej jakości materiałow.Trochę denerwuje mnie brak tempomatu oraz termometru. Nawigacja tylko na Europę Wschodnią i to nie całą.Tutaj się trochę zawiodłem.
Silnik pracuje bardzo cichutko,jest dynamiczny i dobrze przyśpiesza,szczególnie przy większych prędkościach.Jak jechałem ze znajomymi to padło pytanie,czy nie jest to aby silnik benzynowy.
Pracuje poprawnie,przy szybkiej zmianie bigów z 2 na 3 na początku czasami nie chciała wejść trójka.Teraz zdarza się to sporadycznie.
Przy większych prędkościach trochę kołysze,szczególnie podczas wyprzedzania.Układ kierowniczy mógłby byc trochę bardziej dopracowany.
Słabej jakości gumki na wycieraczkach,po za tym widocznośc bardzo dobra.
Jak dla mnie w tej kategori jest bardzo dobrze.Jedyny minus to trochę za wąsko podczas wsiadania w drugim rzędzie.Drzwi otwieraja sie bardzo szeroko,co ułatwia wsiadanie i wysiadanie.
Podczas silnych mrozów ok.-20 St.C ogrzewanie na maxa ustawione słabiutko dawało sobie radę.Mały minusik dla konstruktorów za ogrzewania.Klima i wentylacja pracują poprawnie.
Tu jest bardzo dobrze.Kanapa tylna i fotel składany daje na prawdę ogromne możliwości.Baaardzo duży plus.
Jest super.
W trasie Polska-Szwajcaria średnie spalanie ok.6,5l.na 100km,przy dość dynamicznej jeździe i prędkości max do 150km/h.Średnia prędkośc z jaką jechałem to 120-130 km/h w trudnych zimowych warunkach atmosferycznych i licznych małych wzniesieniach.W Polsce spalanie w trasie zeszło mi poniżei 6l/100km.Myślę,że przy bardzo delikatnej jeździe w trasie jest możliwe spalanie rzędu ok.5-5,5l/100km/h.
Bezkonkurencyjna
Wszystko dziala poprawnie.