Ocena kierowcy - Daewoo Espero

ruszalaj@interia.pl, 21 lat temu
Silnik 2.0 i 105KM 77kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Espero 2.0 i 105KM 77kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Pierwsze Daewoo kupiłem w 1996 (tico), i chyba jego wyjątkowe zalety spowodowały że tej marce pozostałem wierny do dzisiaj. Gdyby ktoś chciał powiedzieć że nie mam porównania z innymi markami, to służbowo cały czas jężdżę "francuzami", "niemcami" (w tym też Skodą), fiutami, i w większości przypadków są gorsze, także jeżeli idzie o paliwożerność (moc można wziąć tylko z paliwa). Daewoo ma mniej elektronicznych bajerów, ale to tylko lepiej. Tico przejechałem 120 tys. km, mam go do dzisiaj, wymieniłem dwa razy szczęki i amortyzatory z tyłu (niepotrzebnie). Nic więcej. Podobne zdanie jak o Espero mam o Lanosie, którym przejechałem 60 tys. i nie wiedziałem jak się podnosi maska i jak wygląda silnik, a serwis widziałem tylko przy darmowych przeglądach gwarancyjnych. WSZYSTKIM MĄDRYM POLECAM - KUPUJCIE DAEWOO. Inne marki zostawcie snobom.
mogłoby być więcej, ale wystarcza, rewelacyjnie elastyczny.
bez uwag
znakomity na każdej drodze, wyjątkowo trwały jak u wszystkich modeli Daewoo, a wiem co piszę bo miałem już Tico, Lanosa a obecnie Espero.
Równolegle wożę się Octavią. Kto chciałby wydziwiać na widoczność w Espero, niech wsiądzie do Skody.
Bez uwag.
Ogrzewanie niekontrolowane - grzeje katalizator przez podwozie.
Wyjątkowo wygodne.
Nawet przy dużej prędkości odgłosy jazdy ( nie mówiąc o silniku), śladowe. Chyba głównie dzięki sylwetce samochodu.
Zużycie: miasto 9-10, trasa 7,5 - 9, zależnie od prędkości i "ciężkości nogi", jak na tak duże auto i takie osiągi to nie dużo, częsci tanie i ogólnie dostępne, serwis powszechny i niedrogi.
Co tu komentować?
Zero problemów.
Zero problemów, a przebieg nie mały.
Dziennik kosztów dla Daewoo Espero 2.0 i 105KM 77kW
12,0