Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Hatchback

Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: 5 lat
Daewoo Lanos Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Fakty: 115 tyś. przebiegu, 10-letni. I po tym wszystkim w połączeniu z olewatorskim stosunkiem do \'pielęgnacji bieżącej\' - w końcu zaczął się psuć. Wcześniej jeździł nim teściu, kupił go używanego z przypadku - tak jak niektórzy kupują skarpety w markecie :) Po tych latach używania gdy pojawiła się pierwsza usterka - pierwszy raz zobaczyłem go na kanale i...lekko gnieciona rama pod drzwiami (prawdopodobnie od wjechania w poważną dziurę), ale najbardziej rozwalił mnie wydech :D w trzech miejscach, cięty, spawany z wydechów nie lanosowych :D Tak dosztukowana rura bo jakaś z innego modelu była z krótka itd. itd. :D I jeździł tak te 5 lat :D Spalając przy tym średnio 8.6l/100km w cyklu mieszanym. Na autostradzie jadąc 140km/h - 9.2l/100km, na autostradzie jadąc 120km/h - 8.1l/100km. Po autostradzie dłużej niż 30 min. to jeżdżę....2 razy w roku! Tak to głównie trasy...\"górskie\"(Szklarska Poręba, Karpacz, Zieleniec itp.)-stąd tak pozytywnie zdziwiło mnie to \'normalne\' spalanie (oczywiście znaczenie ma też fakt, że jak w jedną stronę jedzie się pod górę to w drugą często jedzie się tylko hamując :)) Przez te 5 lat .. NIC nie wymieniałem :) Ale jak zaczęły się awarie - to lawinowo - na razie 3 rzeczy. Musiałem wymienić łożyska w przednim zawieszeniu (zaczęło stukać)- 100zł(z robocizną). Ta ww. rura w końcu spruchniała w miejscu łączenia i jest dziura - nowa 120pln. No i jeszcze pojawił się problem z wysokimi obrotami na \'luzie\' (ale nie wahającymi się raz w dół raz w górę jak tu ma większość - ale jednostajne wysokie obroty).
Powyżej 120km/h dla mnie jest już lekko - niekomfortowo, a jest to przy obrotach około 4000tys., stąd moje zdziwienie jak tak lekko znoszą niektórzy wycie w hondach civic przy 5000 ?!:/

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

8,6