Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Hatchback

15 lat temu
Silnik 1.5 i 86KM 63kW
Rok produkcji 2000
Daewoo Lanos Hatchback 1.5 i 86KM 63kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Stosunek jakość-cena. Za niewielkie pieniądze udało mi się zakupić młody samochód (2000r) (wolałem to niż prawie 2 razy starszego golfa III)
Układ hamulcowy : podczas 26tys km które przejechałem musiałem 2 razy wymienić klocki hamulcowe. Tak więc nigdy więcej tanich zamienników.
Zawieszenie : Musiałem wymienić przednie amortyzatory przy przebiegu 100tys km. Poza tym były luzy na końcówkach drążków kierowniczych - też wymieniłem.
Inne : Przy gazie trzeba liczyć się z tym że szybko pada sonda lambda i katalizator - mi się jeszcze nie zużył ale to chyba kwestia czasu.
Mimo obiegowej opinii autko \\\"daje radę\\\". Wszystko oczywiście zależy jeszcze od kierowcy - czego oczekuje od samochodu... Jeżeli potrzebujemy taniego środka transportu, ciężko będzie trafić lepiej! Koszty przeglądów, napraw - śmieszne! Gorzej ze spalaniem ale silnik 1.5 8V jest raczej starej generacji i po prostu musi swoje spalić - miasto średnio 12l gazu (przy dynamicznej jeździe 13.5 zazwyczaj mi wychodzi) trasa to 9l gazu(wyprzedzanie itp, prędkość ok 130km/h)Za to nadrabia bezawaryjnością! Do tego naprawdę ciężko go zniszczyć gazem. Wystarczy tylko kontrolować poziom oleju i wszystko powinno być git (może zdarzyć się problem z uszczelkami - u mnie akurat pod pokrywą zaworów). Brak wspomagania w przypadku tego samochodu nie jest problemem...auto jest lekkie, nie jest to strasznie uciążliwe. Plus za precyzyjny układ kierowniczy, autko pod tym względem przyjemnie się prowadzi - gorzej z zawieszeniem - jest głośne, jeśli chodzi o trwałość to na tle konkurentów z tej klasy plasuje się przeciętnie. Mały bagażnik! koło zapasowe, subwoofer i miejsca starcza już tylko na plecak! Dobre zabezpieczenie antykorozyjne (w moim egzemplarzu podwójny ocynk). Samochodu nie kupiłbym drugi raz ze względu na niską trwałość elementów eksploatacyjnych - tłumiki, elementy zawieszenia, prestiż, no i ekonomika - mimo że jest gaz, to koszt przejechania 100km dieslem np 1.9tdi 90KM wyjdzie taniej. Trzeba przecież pamiętać że pare razy do roku trzeba zalać benzynę, do tego dochodzą koszty przeglądów i eksploatacji instalacji (filtry itp, gorzej jak padnie osprzęt). Mimo wszystko uważam że jeśli ktoś jest w stanie zaakceptować wysokie spalanie paliwa, często zużywające się elementy eksploatacyjne i brak jakiegokolwiek prestiżu to mogę autko polecić. Za nieduże pieniądze otrzymujemy - co ważne - samochód naprawdę trwały (brak poważnych napraw) i młody!
w sumie 8 zaworów nie może dawać zadowalającej kultury pracy. Elastyczność baaaardzo przeciętna. Choć z drugiej strony do miasta starcza.
Ładnie wszystko działa, bez większych zastrzeżeń. Skrzynia nie nadaje się tylko do dynamicznej jazdy.
Ok.
Bardzo dobra szczególnie do przodu, ale na boki też. Do tyłu w hatchbacku 3d nie jest perfect ale jest naprawdę dobrze.
Stylizacyjnie nie porywa za to ergonomia na 5 z małym minusem (nisko umieszczone radio)
Zawodzi odparowywanie przedniej szyby w zimie. Poza tym jak autem jedzie od 3-4 osób to jest już problem z odparowaniem szyb-także w lecie (przy deszczu).
Jak na tak małe autko nie jest źle. Dużo miejsca dla kierowcy, pasażerowie z tyłu powyżej 180cm mogą czuć się nieswojo.
Powyżej 3 tys obrotów i robi się głośno...praca zawieszenia także nie jest cicha.
Pali jak smok (w porównaniu do innych aut tego segmentu). Silnik 1.5 86KM ok 10l benzyny w mieście, na trasie 8. Gazu odpowiednio - 12-13, 8-9. Przeglądy i naprawy komicznie tanie. No ale to w końcu stara generacja motoru..
za trochę srebrników otrzymujemy wyrób samochodopodobny który jedzie do przodu, do tyłu, a czasami nawet skręca.
Do tej pory (2 lata użytkowania) zerwały mi się na razie tylko cięgiełka od sterowania nawiewiem (naprawa 50pln)
Niewielki wyciek spod pokrywy zaworów, simmeringów, padła sonda lambda (ale to raczej wina gazu). Poza tym N I C S I E N I E D Z I E J E

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 86KM 63kW [l/100km]

12,0