Ocena kierowcy - Daewoo Matiz

pebe, 18 lat temu
Silnik 0.8 i 51KM 38kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Jak czytam opinie niektorych uzytkownikow tutaj, to odnosze wrazenie, ze nigdy matizem nawet nie jezdzili, a swoje opinie pisza tylko na podstawie swoich uprzedzen do marki daewoo. Bo matiz to naprawde bardzo udany samochod, tani, oszczedny, niezawodny. I takie zdanie potwierdza kazdy, kto ma lub mial matiza. U mnie w rodzinie jezdza dwa matizy, ja go sobie kupilem niedawno, a moja siostra ma matiza od roku i jest bardzo zadowolona. Moj m maly przebieg i jest bardzo bogato wyposazony (full opcja). Rocznik 1999, przebieg 53000 km- i niech ktos mi znajdzie inne auto w porownywalnym roczniku, z takim wyposazeniem i za takie pieniadze! Ja za swojego dalem 11500 zl (podkreslam- udokumentowany maly przebieg, klima, abs, elektryka itd.). Naprawde idealny samochod do miasta i na trasie tez radzi sobie przyzwoicie.
Ma specyficzny odglos pracy (troche jak stare terenowki), ale jak na tak maly silnik jest naprawde zwawy i elastyczny. I malo pali!!!
Najslabszy punkt matiza, ale mozna sie przyzwyczaic
Daje rade
Rewelacyjna!!!
Nie mam tutaj zadnych zastrzezen
Ogrzewanie wydajne, mam tez klimatyzacje- no i trzeba przyznac ze nie jest to taka klima jak sie wielu wydaje, w upale musi byc wlaczona na maxa (co ma wplyw na moc silnika i zuzycie paliwa) ale coz- w koncu samochod ma 53 konie, wiec i klimatyzacja nie jest taka jak w duzych samochodach. Ale ogolnie, z trudem, ale jakos daje rade :)
Jak na takie male auto jest naprawde przestronne, z tylu jest wbrew pozorom naprawde wygodnie- jak ojcu sie zepsul samochod, to przez kilka tygodni jezdzilismy matizem w 5 osob na dzialke- 100 km w jedna strone, i powaznie- bylo calkiem wygodnie! Wiadomo- nie jest to merecedes, ale jest o niebo lepiej niz w tico, czy nawet seicento (wnetrze matiza i seicento to dwa swiaty- matiz jest O NIEBO LEPSZY pod kazdym wzgledem: wygody, wygladu i przestronnosci).
Dosyc dobre, chociaz cos mi szumi w drzwiach kierowcy przy szybszej jezdzie (dosc mocno, przy drzwiach pasazera czegos takiego nie ma, wiec cos jest nie tak). Ale jest to pojedyncza wada, u siostry w matizie czegos takiego nie ma wiec trzeba bedzie to jakos zalatwic...
Srednio po Warszawie spala mi troszke ponizej 7 litrow, jednak jezdze dosc dynamicznie i teraz jezdze z praktycznie non stop wlaczona klimatyzacja (na maxa, bo nie jest zbyt wydajna). Wiec podejrzewam ze gdyby jezdzilo sie osczedniej i bez klimy, to spalalby 6-6,5 litra po miescie.
Za male pieniadze otrzymujemy dosc nowoczesny samochod, dobrze wyposazony (warto poszukac bogatszych wersji, jest ich duzo a wystarczy niewiele dolozyc pieniedzy zeby miec dobre wyposazenie). Bardzo zwrotne, trwale, ja osobiscie moge je polecic kazdemu kto ceni ekonomie i szuka samochodu do miasta.
Momentami spasowanie mogloby byc lepsze, ale ogolnie nie jest zle
Nie mialem zadnych powaznych usterek, ale moj ma dosc maly przebieg wiec nie moge powiedziec wiecej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.8 i 51KM 38kW [l/100km]

Daewoo Matiz