Ocena kierowcy - Daewoo Matiz

Rok produkcji 2000
Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo trwały silnik - nie do zatarcia
Inne : Układ chłodzenia - dokładnie zbiornik wyrównawczy
Trochę za waskie ale daje radę. Mam wersje TOP - brakuje tylko kontroli trakcji hehe. Dobre dla dwóch osób z czwórka sałbo sobie radzi. Na autostradę nim nie wyjeżdzam chyba że z konieczności. Przy prędkosci 80-90km/h pali około 5,2 l/100km
Silnik nie do zatracia - próbowałem niechcacy ale sie nie udało - poszedł dym a potem po naprawie Matiz odpalił i biega aż miło. Wymieniłem tylko rozrząd i simeringi i uszczelke pod klawiaturą. Uszczelka pod głowicą sprawna . Jedyna powazna wada jest zbiornik wyrównawczy układu chłodzenia . Wielu wymieniło juz uszczelkę pod głowica oraz kilka korków a woda jak szalała tak szalaje i wylewa sie spod korka . Mechanicy oczywiscie chętnie wymienia uszczelka pod głowica . Mają z tego dobra kasę ale wady nie usuną . Należy wkleić na Poxipol 2 rurki skierowane w dół bo inaczej płyn zalewa korek i to powoduje jego uszkodzenie - następnie wylewanie płynu przez korek strzałem mocnym że silnik zalany. Odkad wklełem te rurki układ chłodzenia pracuje jak szwajcarski zegarek a płynu nie ubywa.
Troche słabo pracuje. Ciasno ma lewarek.
Do 100km /h jest OK powyzej 110 hałasuje zbyt mocno ale to jest auto na spokojna jazdę.
Widoczność dobra z kazdej strony jak na takie małe autko - nie ma problemu.
Wentylacja działa dobrze ale przy dużym deszczu ma czasem problem.
Za wąski o 5 cm ...
dobre do 90km /h potem hałasuje nie wiedziec dlaczego .
Pali naprawde mało - nie wiem jak zima będzie - sie zobaczy ale latem około 5,3 litrów przy jeździe tzw "w koło komina" czyli trochę miasto trochę trasy . Nie wiem skąd te wyniki na 6-7 litrów - no może jak zima bedzie ...
Za 1800 zł auto z pełnym wyposażeniem prawie bez rdzy i do tego oszczędne - to jest tanio . Wprawdzie stare ale naprawde po kilku drobnych naprawach jak łożysko czy rozrząd - jeździ jak szatan.
Czasem zapala sie kontrolka ABS ale nie robię tego bo jak sie zbliże do mechanika to gaśnie i jest OK
Nie wierzcie że macie popsuta uszczelkę pod głowica ( oczywiście nie jest to wykluczone) - to można samemu sprawdzić kupujac tester za 20 zł na allegro albo po zgaszeniu silnika sobaczyć na drugi dzień czy jest ciśnienie w układzie chłodzenia - odkręcajac korek na zbiorniku to "syknie". Gdyby była walnięta uszczelka to nic nie bedzie syczeć. Załozyć rurki w zbiorniku wyrównawczym i bedzie OK.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.8 i 51KM 38kW [l/100km]

5,3