Daewoo Nexia - Oceń swoje auto

lista nadwozi Daewoo Nexia

lista silników Daewoo Nexia

Oceny Daewoo Nexia

2% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 06.10.2010 18:55:18 przez

Generalnie samochód miałem przez 1,5 roku, do niedawna. Kupiłem go, bo choć poobijany i z wadami, był tani(1450zł) i na gazie. Z pewnością jest wiele rzeczy do których można się przyczepić, nie ważne czy samochód ma 100 czy 500 tyś km przebiegu. Przyszły właściciel powinien liczyć się z niską jakością i awaryjnością detali - jest to standard w każdym daewoo. Samochód oparty jest na modelu opel kadett, bardzo wiele części pasuje od tego modelu (także od innych opli), czyli ma dosyć prostą, ale i niezawodną konstrukcję. Z mniejszymi naprawami przy odrobinie pojęcia można sobie poradzić samemu, również z wymianą części eksploatacyjnych. Wiele do życzenia pozostawia blacharka, jak na samochód z końca lat 90tych. 10 lat starsze golfy "dwójki" mają podobną, nawet lepszą blachę. Wszystko rzecz jasna zależy od egzemplarza, ale nie liczyłbym na znalezienie egzemplarza 'bez rdzy', chyba że samochód więcej stał niż jezdził i jest bardzo zadbany, lub była robiona blacharka. Nie wystarczy tu sama bezwypadkowość. W środku czasem coś zaskrzypi, plastiki słabej jakości, ale generalnie jest okej. Samochód służył mi do dojazdu na studia (100km dziennie). Od początku silnik lekko stukał, liczyłem się z remontem. Po przejechaniu 30tyś km silnik wysiadł (korbowód wyrwał dziurę w silniku). Włożyłem później do samochodu kupiony okazjonalnie dół silnika od astry 1,6 (pasuje bez żadnych przeróbek, model c16nz). Czy to źle świadczy o samochodzie? Nie sądzę. Dlaczego? Miesiąc temu z ciekawości zadzwoniłem do ASO Daewoo w Opolu, podałem numery VIN. Okazało się że w 2007 roku samochód miał ostatni serwis, przy przebiegu 380tyś km!! Wymieniono wtedy m.in alternator, który do "moich czasów" zdążył się już zużyć(łożyska), czyli samochód ma przynajmniej 500tyś przebiegu (nie muszę mówić, że na liczniku było "trochę" mniej).

dodano 21.06.2001 00:21:45 przez

Miałem wypadek, wypadłem z ostrego zakrętu(jechałem dosyć szybko ok.110 km/h). Niby moja wina, ale ciągle nie daje mi spać po nocach złapana guma w przednim kole, która mogłabyć przyczyną wpadnięcia w poślizg. Samochód obrócił się o 270 stopni i wylądował w rowie uderzając tyłem w skarpę i przewracając się na bok kierowcy(przy okazji mogę powiedzieć, że skuteczne okazały się pasy - zarówno ja jak i dwóch pasażerów wyszliśmy z tego prawie bez zadrapania). Niestety mimo tego, że samochód po postawieniu na łapy wyglądał w miarę (nawet jeden ze świadków zdarzenia powiedział, że do warsztatu powinienem dojechać) tzn. stracił tylko przedni spojler+halogeny, jedną lampę+kierunek, b.lekkie wgniecenie bocznych drzwi kierowcy+nieotwierające się drzwi tylne i lekko zdeformowana maska oraz uszkodzony prawy McPherson, to konieczna była interwencja warsztatu posiadającego ramę do wyciągania i prostowania karoserii. Potwierdziła się tu opinia, że Nexia to samochód o bardzo niskiej sztywności nadwozia, jednak z drugiej strony samochód wychamował na twardej skarpie z prędkości ok.100 km/h i przypominam, że nikomu nic się nie stało, a niewidoczne na pierwszy rzut oka pęknięcie nadwozia miało prawo się stać. Mimo tego auto po naprawie wygląda prawie jak nowe, a skutki wypadku w praktyce są małozauważalne. Silnik pracuje bezawaryjnie, to samo tyczy się hamulców z układem ABS(lepszy niż ten montowany w Lanosach), przestronne wnętrze(większe optycznie niż w Lanosie), dynamika jazdy i osiągi na bardzo dobrym poziomie, wyciszenie mogłoby być lepsze. Ogólnie Całkiem Fajne Autko.

dodano 23.06.2003 11:23:43 przez

kupiłem to autko w tamtym roku i jestem tak średnio zadowolony ale z winy mojego poprzednika który pewne rzeczy zaniedbał W ciągiu roku urzytkowania zepsuł się tylko podnośnik szyby przedniej od strony kierowcy oraz posypał się cały wydech za komplet zapłaciłem 500 zł i jest ok, zmieniłem również pasek rozrządu z napinaczem koszt w warsztacie 270 zł więcej nic nie robiłem jazda super w miarę cichy dobrze przyspiesza do 50km/h mało kto ma start do niej potem trochę gorzej komfortjest dobry szczególnie przy szybkiej jeździe jest super silnik extra trochę nie równomiernie pracuje na jałowym biegu ale poza tym super troszkę puszcza uszczelka nad zaworami ale nieznacznie, nie wiem co jest grane bo po wymianie płynu w chłodnicy mam ubytki w wielkości pół litra na 300 km to sporo Ze skrzyni biegów jest niewielki wyciek oleju chyba gdzieś od góry chyba po samej końcówce drążka tej wchodzącej do skrzyni ale nic z tym nie robie bo podobno wszystkim cieknie więcej zastzreżeń nie mam poza oczywiście kiepskimi palstikami które klekoczą szczególnie w zimie Myślę że zadbany egzemplarz może być świetnym samochodem rodzinnym bo w tej cenie niczego lepszego nie znajdziecie no chyba że ktoś woli jakiegoś 11latka wolkswagena po przejsciach do którego i tak trzeba dokładć , bagażnik w Nexii jest the best poza tym bardzo miłe autko

dodano 11.07.2000 15:22:02 przez

Za tą cenę 32 tys zł mogłem kupić Opla Astrę 1,4 (60 km) ale gołą, a Nexia kusiła: elektr. szyby, wspomaganie kierownicy, światła p/mgielne, odcięcie dopływu powietrza z zewnątrz, wieksza moc - 75 km, centralny zamek, automatyczna antena i 2 głośniki, lakier metalik, otwór na narty i inne, których teraz nie mogę sobie przypomnieć. Koleś ma taką Astrę i narzeka, że z czterema osobami na pokładzie trudno mu wjechać pod większą górkę. Niedawno jeździłem taką Astrą i mogę potwierdzić, że 60 KM to zdecydowanie za mało chociaż sprzyja zrelaksowanej spokojnej jeżdzie (Nexia takiej nie sprzyja). Ale twardość (zakręty) zawieszenia wydaje się lepiej dobrana do polskich dróg a i komfort (cisza) wydaje się większy - aczkolwiek jeździłem bez teściowej ;-))))). ŻARTOWAŁEEEEM. Mogłem też kupić Forda Escorta za 33 000 z silniczkiem od kosiarki 1,3 l. Szczerze powiem, że nie mam czego żałować - elektryczne szyby w czasie upałów to fajny bajer. Tak naprawdę to mam pecha nie załapałem się na akcję 3x3, a polityka cenowa Daewoo sprawiła, że rocznik 1996 jest wart ok. 17 000. Zdecydowanie więcej dostałbym za Astrę i Escorta (tak mi się wydaje chociaż nie chce mi się sprawdzać). Trzymam się przysłowia: każda sikorka (?) swój ogonek chwali.

dodano 24.07.2003 16:18:11 przez

Nexię posiadam już od 6 lat ma przejechane 140tys/km w porównaniu z innymi moimi samochodami to kładzie je na łopatki pod względem niezawodności!!! W ciągu 6lat wydałem na naprawy około 1000zł nie mylić z przeglądami których pilnuję. W trasie pali 6l/100km. Raz na autostradzie Praskiej spaliła 5,6 średnią!!! Najszybciej jechałem nią 195km/h i to był max możliwości, chociaż fabrycznie ma 163km/h. Mam 26 lat i pedał w podłodze. Chodzi jak nowa i zawsze tak samo.Jazda na dłuższym trasach to przyjemność ze względu na miękkie zawieszenie- można ukołysać się do snu przy wieczornej jeździe. Znajomy wypadł z trasy Nexią bo odlepiła mu się o łuku i dachował - wina miękkiego zawieszenia, tą samą trasę z większą prędkością można pokonać samochodem z twardym zawieszeniem. Wersja GLE SOHC polecam nawet na wtórnym. Z niewielką kwotę można mieć samochód lepszy niż Fiat, Citroen, Peugeot, Renault w tej klasie, a o połowę tańszy w zakupie i utrzymaniu i mało usterkowy.

dodano 11.04.2009 14:24:06 przez

Śmieszą mnie ludzie, którzy mówią,że Daewoo to g.. Sam jeździłem wieloma autami typu Opel Astra,VW Golf II,Ford,Fiat.Żaden z tych Samochodów nie zaskoczył mnie tak miło jak Nexia.Silnik 1.5 wbrew opini wielu ''znawców" nie jest ani awaryjny,ani szczególnie paliwożerny.Jeździłem Nexią przez rok i gdyby mi jej nie skasował bus, miałbym ją nadal.Ludzie kupują niemieckie auta typu golf II 92r. bez wyposażenia(poza tym co konieczne: kierownica,cztery koła i karoseria ;) za 3000zł, i męczą się w kanciatym pudełku.Ja kupiłem Nexie 96 rok za 2500zł ze wspomaganiem, c.zamkiem,abs,el.szyby,poduszką powietrzną i jeżdziłem wygodnie, nic nie naprawiałem robiąc 2tys km./miesiąc.0 korozji.Polecam te auto,godne uwagi.Jeśli trafisz na zadbany model pośmigasz nim bez problemów.Silnik wystarczająco dynamiczny, zawieszenie super.Materiały w środku nie są faktycznie rewelacyjne,choć wg mnie nie odbiegają od konkurencji.

dodano 07.03.2003 13:13:31 przez

Samochód w miarę wygodny choć mogłoby być trochę więcej miejsca w środku.bagażnik w wersji sedan-stodoła.Miękkie zawieszenie ale za to nie słyszy się walenia sopd kół.Zbyt mocne hamulce w stosunku do masy samochodu, w przypadku awaryjnego hamowania hamulce zblokowane na bank a gdy jesteś obuty w DĘBICĘ VIVO zacznij odmawiać zdrowaśki jak jeszcze zdążysz :w związku z tym na gumach w nexii nie wolno oszczędzać.Największa usterka -wymiana uszczelki pod głowicą po 58000 km, najbardziej irytujaca naprawa-wymiana przewodów wysokiego napięcia i kopułki po roku jazdy z powodu korozji połączeń.Trzeszczące plastyki to standard.Dobre osiągi jak na 75 konny silnik, rzeczywiste zużycie paliwa od początku eksploatacji przy założeniu 1/3 trasa i 2/3 miasto wynosi 8,36 l/100km .Brak śladów korozji po 6 latach jazdy.

dodano 28.03.2004 16:16:20 przez

Ludzie zastanówcie sie !!! wiem ze każde auto jest inne i moze to ujeden przypadek na 1000 ale jak ktoś duzo jeździ tak jak ja (II właściciel) a nie tylko np. do pracy to niech sie nie spodziewa rewelacji-części śa drogie rzędu np.pompka paliwowwa oryginalna porzadna 600 zł + 150 wymiana-dla mnie to drogo!!! pompa wodna oryginalna 240 +100 wymiana ale bywało i drożej teraz za naprawe jakiś przewodów wolaja 600 zł.i ja sprzedaje niestety współczuje temu co ją kupi - dokładnie w ciągu 3 lat władowalem 5,000 i na prawde nie ma w tym nic przesady (pompka wymieniana raz -z mojej winy i 2 razy z winy jej fabrycznej wady(była oryginalna) ta czwarta jest w porządku Mam dość tego auta nie kupujcie go jak nie macie faktycznie miesięcznie 300 zł(średnio na naprawy!!!

dodano 09.05.2006 23:26:22 przez

na szczęście jest to mój służbowy samochód bo nigdy bym go nie kupił , nawet mnie nie przekonają pozytywne opinie innych urzytkownków tych samochodów bo już tym samochodem jezdze od nowości i wiem co i jak i katemn nie jestem a ponieważ w firmie jeździ takich 3 i podobnie sie psują . jedna z nexii ma przebieg prawie 200000 km druga 240000 a trzecia to moja i niestety musze stwierdzić ze w przypadku nexii tak jest ( może nie we wszystkich ) ja osobiście uwazam że prawdziwą opinie można wystawić samochodowi w momecie uzyskania znaczącego przebiegu ponieważ wtedy widac jak samochód naprawde sparawuje się w swojej roli - a przeciez służy on do jezdzenia a nie do stania i nie dziwne że nexia która ma np. 70000 km jeździ bez większych napraw

dodano 15.05.2003 11:32:28 przez

coprawda swoją Nexię niedawno sprzedałem, ale jeździłem nią przez 4 lata i naprawdę byłem zadowolony, jak na taki samochód była rewelacyjna, 100 tys. km zrobiłem przede wszystkim w mieście (mieszkam na Śląsku), przez ten czas zespuł się czujnik temperatury oleju (niestety nie zauważyłem tego), co spowodowało przegrzanie i pęknięcie przewodu z chłodnicy w silniku i zalanie cylindra płynem - koszt naprawy ok. 800 zł, poza tym zacinał się mechanizm wycieraczek, aha sypał się alternator po przebiegu 150 tys., ale już go nie wymieniałem, a tak to nic, lałem w bak i jazda, przeglądy co 10-15 tys., nie jestem typem oszczędzacza samochodu, 190/h też nieraz nim jechałem (z górki) a sprawował się naprawdę dobrze, może trafił mi się lepszy model?

Daewoo Nexia 787