Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Sedan

Romi, 20 lat temu
Silnik 1.5i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Nexię posiadam już od 6 lat ma przejechane 140tys/km w porównaniu z innymi moimi samochodami to kładzie je na łopatki pod względem niezawodności!!! W ciągu 6lat wydałem na naprawy około 1000zł nie mylić z przeglądami których pilnuję. W trasie pali 6l/100km. Raz na autostradzie Praskiej spaliła 5,6 średnią!!! Najszybciej jechałem nią 195km/h i to był max możliwości, chociaż fabrycznie ma 163km/h. Mam 26 lat i pedał w podłodze. Chodzi jak nowa i zawsze tak samo.Jazda na dłuższym trasach to przyjemność ze względu na miękkie zawieszenie- można ukołysać się do snu przy wieczornej jeździe. Znajomy wypadł z trasy Nexią bo odlepiła mu się o łuku i dachował - wina miękkiego zawieszenia, tą samą trasę z większą prędkością można pokonać samochodem z twardym zawieszeniem. Wersja GLE SOHC polecam nawet na wtórnym. Z niewielką kwotę można mieć samochód lepszy niż Fiat, Citroen, Peugeot, Renault w tej klasie, a o połowę tańszy w zakupie i utrzymaniu i mało usterkowy.
Powyżej 120km/h brakuje dynamiki
Wsteczny kiepski, ale reszta rewelacyjna
Coś puka z przodu, ale nic sie nie dzieje
rewelacyjna we wszystkich kierunkach
Jest OK!
Po 6-ciu latach trochę mniej grzeje w zimie
Z tyłu mało miejsca
Do 130km/h cicho powyżej 160km/h głośno bardzo
Moja pije 9l w mieście 6l na trasie
Gdyby je jeszcze produkowali, to bym sobie kupił taką samą tylko nową!!!
Przytrafiła mi się wymiana wałka rozrządu, podobno takie wypadki maja miejsce raz na 50 000 aut!!!
Po za wałkiem rozrządu który musiałem wymienić (350zł) bo się zużył to tylko leje paliwo i robię przeglądy okresowe jak w książce serwisowej
Daewoo Nexia Sedan