Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Sedan

Grosio, 14 lat temu
Silnik 1.5i 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : Stan karoserii jest dla mnie dużym zaskoczeniem. w 12 letnim pojeździe było dosłownie kilka małych ognisk rdzy, które już zlikwidowałem. Blacha w tym aucie jest naprawdę solidna. Oczywiście jeśli dobrze zabezpieczona.
Układ hamulcowy : Zapiekają się fabryczne zaciski i dlatego lepiej nawet jak są dobre, wymienić je na ATE z Daewoo Lanosa
Dla mnie auto jest idealne. Tanie w utrzymaniu, atrakcyjnie wyglądające. Podoba mi się i dlatego sobie je kupiłem, to nie był żaden los lub coś podobnego, po prostu Daewoo Nexia jest dla mnie fajnym autem i postanowiłem je kupić. Polecam, ale dla kierowców, którzy kochają swoje auta i o nie dbają. Jeżeli chcesz kupić Nexię i nie zaglądać w ogóle pod maskę itp. To będzie dla Ciebie zły wybór.
Silnik sprawuje się bardzo dobrze, oczywiście jeżeli odpowiednio o niego dbamy i terminowo wymieniamy co niektóre części (mówię tu o filtrach, świecach itp rzeczach) Ogólnie mam zastrzeżenia co do spalania, Bo po mieście potrafi przy szybkiej jeżdźie spalić nawet 12 literków :) Ale już przywykłem, jeżdżę bez LPG bo LPG to zuo ! ;p
Do skrzyni nie mam zastrzeżeń. Biegi wchodziły i wchodzą idealnie, żadnych zgrzytów itp.
Przed zamontowaniem rozpórki, auto jeżdziło jakoś dziwnie, przyznam. Ale wystarczy zamontować rozpórkę przednią i już właściwości jezdne się poprawiają. Do tego jeszcze trzeba jakieś inne sprężyny np. Od Kadetta GSI i wystarczy :)
Widoczność w aucie jest bardzo dobra, dookoła kierowcy jak i w lusterkach.
Ogrzewanie działa świetnie, w zimę jeździłem w bluzie a nieraz nawet w koszulce. Niestety z latem jest gorzej. Gdy samochód długo stoi na słońcu, włączamy chłodne powietrze a leci .. ciepłe. Pewnie dlatego że tak bardzo się nagrzał. Po kilku minutach leci normalnie zimne powietrze :)
Każdy pasażer, który ze mną jechał twierdzi że jest dosyć wygodnie. Mi samemu także wygodnie się jeździ
Na mieście, przy małych prędkościach jest ok, niestety w trasie przy prędkości ~150km/h słychać bardzo silnik.
Zużycie paliwa jest na przyzwoitym poziomie. Części do tego auta są bardzo tanie nawet w oryginale. Niektóre części można kupić od Kadetta i też pasują.
Dałem za nią stosunkowo mało i bardzo dużo otrzymałem więc jestem zadowolony ;) Może to nie jest luksus za 10000zł ale jest przytulnie :) Co do sprawności też nie narzekam
Czasem coś trzeszczy, coś puka. Ale wystarczy nasmarować, dokręcić i jest ok. Tak jak pisałem wcześniej. jak się dba to się ma :)
Z poważnych usterek nie mam za bardzo co oceniać. Jeżdżę tym autem już rok i takowa jeszcze mi się nie przytrafiła :) (odpukać)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 75KM 55kW [l/100km]

8,3