Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Daewoo Tacuma - Oceń swoje auto

lista silników Daewoo Tacuma

Oceny Daewoo Tacuma

Podobnie jak w segmencie Vany (4,12)

dodano 14.03.2011 21:49:29 przez

Kupiłem go,ponieważ wożę nim osoby starsze,które łatwo obracają się w kierunku drzwi na dość śliskim siedzeniu pokrytym sztuczną tkaniną(bardzo praktyczną przy czyszczeniu) i łatwo wysiadają z wysoko umieszczonego siedziska,szczególnie chodziło mi o wygodne wysiadanie,bo opuścić się na siedzenie niskiej Hondy czy Mercedesa może praktycznie każdy,gorzej z wysiadaniem,myślałem,że fotel pasażera w wersji 2.0 CDX obraca się w kierunku drzwi ale niestety tylko o 180 stopni siedziskiem do wewnątrz auta,do tyłu,gdzie miejsca dla pasażerów jest więcej niż w Mercedesie klasy E. Samochód jest doskonały do miasta z uwagi na niezbyt duże gabaryty,widoczność dookoła oraz silnik,który pozwala żwawo przyspieszać,podobnie w trasie,bo nie odczuwa się zmęczenia dzięki miękkiemu zawieszeniu,które można uznać również za wadę,bo daje uczucie niepewności np.:podczas wyprzedzania na trasie w koleinach ale duży prześwit zaliczam na plus,bo nie przycieram podwoziem wjeżdżając na działkę. Części zamiennych trzeba szukać najpierw w internecie a potem w sklepach specjalizujących się handlem częściami do samochodów koreańskich,japońskich ,sporo części pasuje od Nubiry na której płycie podłogowej samochód jest zrobiony. Znajomy handlarz samochodami mówi,że jest to wynalazek i samochód z którym bierze się ślub czyli jest nie sprzedawalny w Polsce,w środowiskach ludności mieszkającej "daleko od szosy",gdzie jeżdżą Astry i Golfy jest nieznany,nazywam go mini Minivan Voyager chociaż jego przód-dziub jest lanosoidalny

dodano 09.04.2007 22:05:22 przez

bardzo przyjemny i ergonomiczny samochód; nie spodziewałem się tego po Daewoo; lubię to miękkie "tapczanowe" zawieszenie, pełną elektrykę i klimatronik w pełni lata; firmowy zestaw muzyczny nie jest szczytem marzeń, ale radio z panelem, sterownie w kierownicy 6 głośników i zmieniarka w standardzie jest OK; samochód posiada wiele dodatkowych schowków m.in. na okulary (w suficie), 2 szuflady pod przednimi fotelami, 2 schowki w podłodze pod nogami pasażerów; 2 litrowy silnik jest optymalny, wydaje mi się że wersja z silnikiem 1,8 będzie za słaba; w wersji 2 litrowej przydałoby się mniejsze spalanie - szczególnie w mieście

dodano 06.01.2005 20:59:52 przez

Gdyby nie gaz poszedłbym z torbami,a tak pali mi ok.10 l gazu przy spokojnej jeździe w trasie(spokojna 120 km/h), w mieście przy radosnym naciskaniu pedału gazu średnio około 15 l.Zawieszenie na razie nie domaga się napraw.To co mi padło po gwaracji to diody w alternatorze.A na gwarancji?To samo,tyle,że w ramach oszczędności wymieniono mi tylko przepalone i to chyba teraz sie zemściło.Ale na pocieszenie powiem,że pasuja tu alternatory oplowskie więc jakby co można go zamienić.Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu.Polecam.Myślę też,że Daewoo troszkę za późno wyszło na rynek z tym modelem.

dodano 02.12.2004 14:22:21 przez

Minusy: Słabej jakości plastiki; głośne fabryczne amortyzatory tylne; miękkie więc niestabilne zawieszenie z przodu, słaby układ kierowniczy. Przekładnie niedopracowane, częste denerwujące haczenie się układu na powrocie do jazdy na wprost. Kierownicę trzeba było odpychać. Miałem brak poczucia bezpieczeństwa na zakrętach, auto pływało, luzy maglownicy (mimo wymiany) przenosiły drgania na koło kierownicze. plusy: duża przestrzeń, duża wygoda, niezłe stereo fabryczne, niskie koszty ubezpieczenia, ekonomiczny na gazie.

dodano 17.07.2010 19:43:37 przez

Prosty jeżdżący pojazd o małej awaryjności i niskich kosztach użytkowania. Wyposażony w to co było standardem w 2000r. - klima, abs, elektryczne szyby, dwie poduszki. Daje poczucie jazdy dużym autem. Niesamowita wygoda, szczególnie na długiej trasie. Koreańczycy wzięli trochę od OPLA, JAPOŃCZYKÓW i AMERYKANÓW - wyszło nie najgorzej. Przydałyby się tylko trochę lepsze plastiki (chociaż te nie trzeszczą).

dodano 19.07.2006 00:57:16 przez

Jak dla mnie bomba. Nie miałem wczesniej przekonania do Daewoo ale to na prawdę dobry i bardzo komfortowy samochód (wcześniej jezdziłem BMW 3, Golf, Nissan Sunny, Mercedes 123). Niesamowita wygoda w trasie, Klimatronik + pełna elektryka robią swoje. Do tego wiele funkconalnych rozwiązań (stoliki, 12V gniazda, schowki w podłodze). Silnik 2 litry optymalny, mógłby być mocniejszy, nie polecam wersji 1,8.

dodano 08.01.2004 20:50:42 przez

Mam go 18 miesiecy.Super auto za ktorym ludzie sie ogladaja i nie dowierzaja ze to...DAEWOO!Niech drozyzny typu scenic,zafira czy zwariowany Picasso sie kryja!Brak promocji"zabil"to auto na naszym rynku a szkoda.Na inny bym go nie zamienil zreszta jak i moje drugie autko.......DAEWOO Lanos.To sa naprawde wspaniale auta!

dodano 27.03.2003 16:11:54 przez

samochód dla wymagających komfortu.2000 km na raz to nie problem,plecy nie bolą.fabryczne radio to naprawdę 4X25w daje czadu,oczywiscie sterowane z kierownicy.wolę jechać w trasę TACUMĄ niz mercedesem.ABS rewela-ze 190 do zera,a kierownica nawet nie zadrży.dla mnie odlot.to napradę fajna i szybka bryka.

dodano 09.12.2001 23:46:15 przez

samochód nieznany, któremu nie zaszkodziła konkurencja tylko Daewoo brakiem promocji. Za te pieniądze nie kupię lepszego samochodu. Porównywalne (Zafira np.) kosztują niemiłosiernie więcej i płaci się właściwie za markę lub quasi-prestiż!!! 3 lata gwarancji biją wszystko na głowę. Gorąco polecam

dodano 29.04.2006 22:22:05 przez

160tkm przyjemnej jazdy, niezmienijacy sie komfort, serwisowany co 15tkm w autoryzowanym serwisie, wspaniay samochhd za nieduze pieniadze, Daewoo Tacuma wygodniejszy od Merc klasy A,

Demonstracyjny Infiniti Q50 Q50 S Hybrid AWD

Demonstracyjny Infiniti Q50 Q50 S Hybrid AWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Demonstracyjny Hyundai i10 Access + pakiet klimatyzacja i radio

Demonstracyjny Hyundai i10 Access + pakiet klimatyzacja i radio

Rocznik: 2014. Przebieg: 1 000 km. Silnik: 1.0 66KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Daewoo Tacuma, oglądali także

Dowiedz się więcej o Daewoo Tacuma