Ocena kierowcy - Daewoo Tacuma

wrotas@gazeta.pl, 17 lat temu
Rok produkcji 2001
Daewoo Tacuma 2.0 122KM 90kW 2000-2011 - Oceń swoje auto
bardzo przyjemny i ergonomiczny samochód; nie spodziewałem się tego po Daewoo; lubię to miękkie "tapczanowe" zawieszenie, pełną elektrykę i klimatronik w pełni lata; firmowy zestaw muzyczny nie jest szczytem marzeń, ale radio z panelem, sterownie w kierownicy 6 głośników i zmieniarka w standardzie jest OK; samochód posiada wiele dodatkowych schowków m.in. na okulary (w suficie), 2 szuflady pod przednimi fotelami, 2 schowki w podłodze pod nogami pasażerów; 2 litrowy silnik jest optymalny, wydaje mi się że wersja z silnikiem 1,8 będzie za słaba; w wersji 2 litrowej przydałoby się mniejsze spalanie - szczególnie w mieście
bardzo przyjemna praca; w trasie dobrze wyprzedza się na 3, 4 i nawet 5 biegu
dla mnie bez zastrzeżeń; po przejechaniu 210 000 km nadal niezawodna
trochę za miękkie zawieszenie, co prawda komfortowe, ale przy prędkościach powyżej 140 km/h i zakrętach zupełnie się nie sprawdza; samochód jest podsterowny
dobra widoczność do przodu, choć czasem mogą przeszkadzać przednie słupki; do tyłu widoczność raczej słaba co przeszkadza w parkowaniu
wygodnie, przyjemnie i wszystko "pod ręką"; reg. fotel, podłokietnik, schowek na okulary w suficie, wygodne szuflady pod siedzeniami; sterowanie radia w kierownicy trochę toporne ale funkcjonalnie; sterownie klimy na 5+
bardzo dobra Klima; u mnie zawodło ogrzewanie zimą po części spowodowane uszkodeniem termostatu
zaskakująco dużo miejsca; z tułu rewelacja - bardzo dużo miejsca na nogi
z przodu OK; w moim egzemplarzu dość głośno jest na tylnych siedzeniach
gdyby nie sekwencyjny gaz to byłaby tragedia; ok. 11 litrów w trasie i ok. 14 litrów w mieście; ceny części rynkowe z tym że często problemy z dostępnością
samochód sprzedawany na polskim rynku był dość drogi, cena ok. 70 000 PLN; egzempalrze 5 letnie kosztują ok. 22 000 PLN; cena którą można płacić "w ciemno" to moim zdaniem 16-17 000 PLN za auto 5-6 letnie z silnikiem 2.0 i koniecznie instalcją gazową
zaliczyłem niespodziewaną awarię alternatora i silnika wycieraczek przednich; poza tym bez przykrych niespodzianek
przy 180 000 awaria silnika i ostry remont (koszt. ok. 3 500 zł); ważne żeby często wymieniać olej (co 10 000)
Daewoo Tacuma