Daihatsu Feroza - Oceń swoje auto

lista nadwozi Daihatsu Feroza

lista silników Daihatsu Feroza

Oceny Daihatsu Feroza

5% gorzej niż w segmencie Małe SUVy (4,15)

dodano 10.10.2010 11:16:44 przez

Moja pierwsza własna terenówka - wcześniej jeździłem różnymi 4x4 (Sportage, Navara), ale "sużbowo". A to fajny samochód za niewielkie pieniądze, o ile kogoś nie przestraszy rocznik. Ale dla tych aut czas płynie wolniej. Wg. mnie ładniejsza niż Vitara (ma też kilka innych zalet - nie rdzewieje aż tak bardzo). Dość niskie koszty utrzymania (paliwo). Wygląda nieźle, wjedzie prawie wszędzie, a w dodatku jeszcze wyjedzie. Tu najwięcej robią dobre opony. Patrol to nie jest, ale nie takie miałem oczekiwania. Na asfalcie wymaga przyzwyczajenia (jedziesz jak autobusem PKS - powoli, ale generalnie do celu). Ma wgnieciony zderzak i nie jest co sobotę polerowane woskiem - ale to taki samochód, że wcale nie wygląda to źle. Nie ma strachu, jak ktoś przyhaczy na parkingu, albo gdy otrzesz lakier o małe drzewko na wąskiej polnej drodze. Prawdziwe, małe autko terenowe - ale jeszcze z poprzedniej epoki i nie do topienia w błocie - jeśli ktoś tego szuka, to będzie zadowlony.

dodano 27.03.2009 21:37:37 przez

Jeśli ktoś szuka przeprawówki na rajdy, niech raczej szuka dalej, choć oczywiście dobry spawacz i z kiosku Mercedesa skroi. Osoby chcące popróbować trochę atrakcji w terenie, gdy przesiądą się z tzw. plaskacza, stwierdzą, że to zupełnie inna jakość, a na pewno żadnym SUV-em nie da się wjechać i wyjechać tam , gdzie Ferozą. Wystarczające również dla przeciętnego leśnika lub myśliwego. Gdy się chce coś przewozić - oczywiście, składanie tylnych siedzeń, dołączany bagażnik lub przyczepa (silnik 1,6). Auto większe, z mocniejszym silnikiem i nie palące więcej niż Samuraj, Jimny, Vitara, Wrangler, RAV4, no i na mój gust ładniejsze. Osobom o niewysokim i średnim polecam. Ferozą można nawet jeździć na codzień bez ujmy w portfelu oraz progów i felg pogiętych na krawężnikach. Ja zmieniam Ferozę na inne tylko z uwagi na moje potrzeby użytkowe (ciężki teren).

dodano 17.06.2006 22:22:55 przez

Wszystko na 5 to nawet te fabrycznie nowe nie mają.Auto kupiłem jako hobby i rekreację i po raz pirewszy od lat odzcuwam przyjemność jazdy i posiadania.Mam skale porównawcza,miałem wiele aut i jeżdżę od 30 lat.Lepsze od disco blysco VITARA i SAMURAI.Tańszy w utrzymaniu i zakupie niż PATROL.Obrotność w zakupie części zam. i eksploatacyjnych wynagradza włascicielowi czasem brudne ręse.Nadaje się dla faceta mającego pojecie jak to działa,nie nadaje się dla chłopaczków kr=tórym tatus do dzisiaj reperuje rowerek. Czesci demontować i kupowac w skepach np.tyko z zimeringami,tylko z łożyskami,tyjko z elementami ukł hamulcowego.

dodano 03.06.2009 14:43:42 przez

bardzo polecam jako pierwszą terenówkę. Dość powiedzieć, że wyciągałem nim land rovera defender który utknął po krawędzie w błocie, że nie wspomnę o uratowanych dupach facetów z rav4 (dwa razy). Jedyna wada to nie wiem czemu ale mi zardzewiał szybko zbiornik paliwa i dziura się zrobiła (podobno była pechowa seria w fabryce bo słyszałem o kilku takich przypadkach). Przede wszystkim jest to auto na rurach - żadne blaszane g****!

dodano 07.04.2013 15:31:45 przez

Pewny samochód na górskie wycieczki i osób mających trudny dojazd do domu czy pracy . Idealny jako wakacyjna fura zdejmowany hardtop lub szyberdach. Dla rodziny nie polecam chyba ze jako 2. Mam wersje z USA i brakuje tu regulacji twardości zawieszenia ale nadrabia chromami i ma szerszy rozstaw osi . Typ 310 Rocky (Tak nazywa sie Feroza z USA nie mylić z europejskim Rocky 2.8TD)

dodano 13.09.2008 20:57:21 przez

to nie jest plastikowy samochodzik pod dyskoteke, choc na taki wyglada - to prawdziwy terenowy wymiatacz, nie ma sily, ktora go zatrzyma. przezyl przypadkowy skok z prawie trzymetrowej skarpy, trzasnalem przednia osia, tylna za chwile tez dobila. ZERO USZKODZEN, nawet zbieznosc nienaruszona. problemem jest rdza, gnije gorzej niz polonez. trzeba sprawdzic i zakonserwowac.

dodano 26.04.2004 20:59:12 przez

Super auto! Prawdziwe auto rekreacyjne, dość wygodne na trasie a i w terenie można pojeździć, ciągnie niesamowite ciężary, aż trudno w to uwieżyć. Silnik zupełnie nie nadaje się do auta terenowego, uwielbia wysokie obroty i ma na prawdę niezłego kopa! Poszukuję kontaktu z innymi posiadaczami Ferozy

dodano 10.10.2004 11:59:49 przez

Samochód posiadam od sierpnia tego roku i trudno mi jednoznacznie ocenić jego wady i zalety.Chciałbym skontaktować się z posiadaczami Ferozy w celu wymiany doświadczeń i skożystaniu z porad

dodano 26.04.2011 21:31:07 przez

Jak na małą terenówkę - jest OK. Mniej popularna, niż Vitara - stąd czasem problemy przy poszukiwaniu części. Dość ekonomiczne w utrzymaniu, ale drogie w naprawach. Trudno znaleźć mechanika, który ma o tym pojęcie i pyta "a co to?" na hasło "Feroza".

dodano 13.12.2006 12:14:14 przez

jestem bardzo zadowolony, auto tanie, mialo byc przejsciowo, poki czegos lepszego nie znajde, ale tak mi sie spodobalo, ze zostalo. rewelacyjny naped na 4 kola, malo co sie moze rownac, kiedys wyciagalem feroza patrola z pola :-)

Demonstracyjny Mitsubishi ASX 1.8 Invite 4wd

Demonstracyjny Mitsubishi ASX 1.8 Invite 4wd

Rocznik: 2013. Przebieg: 11 000 km. Silnik: 1.8 150KM, diesel.

Demonstracyjny Nissan Qashqai ACENTA

Demonstracyjny Nissan Qashqai ACENTA

Rocznik: 2013. Przebieg: 2 200 km. Silnik: 1.2 115KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Daihatsu Feroza, oglądali także

Dowiedz się więcej o Daihatsu Feroza