Ocena kierowcy - Daihatsu Feroza Standard

Silnik 1.6 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 1994
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daihatsu Feroza Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW 1988-1997 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Dobrze się jeździ i na drodze i w terenie
Zawieszenie : Tylne resory
Silnik : Uszczelka pod głowicą
Układ elektryczny : Nawiew kabiny
Dla mnie auto jest OK choć ma już 18 lat.
Bardzo przyzwoity śilniczek - choć odrobinę za wysokie obroty w normalnej eksploatacji.
Brak 6 tego biegu - reszta całkiem ok - trochę ciężko wchodzi jedynka na zimnym aucie.
Sporo awarii od drobnych po bardzo poważne (pęknięty wachacz w czasie jazdy czy zerwany resor z tyłu)
Widać doskonale o ile nie zapakujemy tyłu auta towarem i jedziemy sami - pasarzer z przodu mocno ogranicza widoczność na prawo. Doskonałe lusterka zewnętrzne (w starej Ferozce były troszkę gorsze) w nowszej praktycznie brak martwej strefy.
Auto ergonomiczne tylko w mieście
Nie narzekam , choć dla wybrednych powiem że brak dodatkowego kanału nawiewu dla pasarzerów z tyłu. W mojej wersji było orginalnie webasto pod siedzeniem pasarzera. Nie mam klimatyzacji.
Kierowca OK Pasarzer OK tylna kanapa - ledwo ledwo
Całkowita porażka
Paliwo: Za miastem (mierzone wielokrotnie na trasie Wrocław Sławno Wrocław średnia 80 km/h (90-120)) 4 osoby 8,8-9,2 l/100 W mieście Wrocław - lato 13 zima 14 l/100km Z bagażnikiem za miastem 10,5-11 w mieście lato 13 zima 14 l/100km.
Tu płaci się za napęd 4x4 nie za jakość :(
Starecauto to i drobiazgi szfankują. Awaryjne jest najbardziej to co zostało zrobione lub naprawione przez poprzednich właścicieli Auta. Problemy są ze wszystkim co zostało "poprawione" przy elektryce przez poprzedniego właściciela. Moja ferozka ostatnio mocno koroduje - ale to chyba już nie jest drobiazg.
Mam poważne usterki przedewszystkim w zawieszeniu , no i ostatnio w silniku ale to ma chyba związek z LPG.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

12,0