Ocena kierowcy - Daihatsu YRV

D@miano, 10 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 87KM 64kW
Rok produkcji 2001
Daihatsu YRV 1.3 i 16V 87KM 64kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Jest to auto nietuzinkowe. Rzadko spotykane i robi dobre wrażenie. Wyróżnia się z tłumu. Za to go lubię.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Auto spełnia moje oczekiwania. Najważniejsze do mnie i mojej żony, która codziennie użytkuje YRV-kę to 5 drzwi więc bez problemu może zapakować dwójkę naszych dzieci. I najważniejsze - wyposażenie: klimatyzacja, ABS, 4 el. szyby, el. lusterka oraz 6! poduszek powietrznych. Poprzednim autem Nissanem Micrą jeździliśmy 8 lat. Uwielbiamy niezawodne małe japońce bo się nie psują. Duży plus za silniki na łańcuchu rozrządu.
Przez rok nic się nie zepsuło. Mechanicznie okey.
Nieraz zdarza się, że trzeba poprawić wbicie biegu wstecznego. Poza tym bez uwag.
Jest trochę twarda, czuć poprzeczne wyboje na drogach ale to tyczy się dróg w złym stanie technicznym. Jeśli asfalt jest ok - płynie.
Widoczność rewelacyjna. Dużo daje wysoka pozycja przed kierownicą.
Auto dosyć szybko się nagrzewa. Nie mam uwag i zastrzeżeń.
Miejsca dużo dużo dużo. Tylna kanapa posiada funkcję przesuwania więc możesz powiększyć bagażnik albo ilość miejsca z tyłu. Z tyłu przy moim wzroście (176) mam ok. 15 cm zapasu nad głową.
do 100 jest okey, powyżej robi się coraz głośniej. Nie jeździmy szybciej niż 120km/h
YRV pali w mieście 6,5-7 ltr. Na trasie zadowoli się ok 5 ltr paliwa.
W 2013r. zapłaciłem za auto 4200 zł. Daihatsu było zarejestrowane, opłacone i użytkowane od 2008r. przez jednego właściciela. Ogólnie trzeba było je trochę odświeżyć.
Po zakupie musiałem wymienić panel sterowania zamykaniem/otwieraniem szyb ponieważ był uszkodzony. Ciężko było go dostać. Na allegro udało się znaleźć i kosztowało mnie do 140 zł.
Brak!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 87KM 64kW [l/100km]