Dodge Caliber - Oceń swoje auto

silnik
lista silników Dodge Caliber
Mniej

Oceny Dodge Caliber

1% lepiej niż w segmencie Nizsza klasa srednia (4,06)

autodna

dodano 03.06.2010 przez

Auta są bezawaryjne , bardzo dobrze znoszą gaz z sekwencją . Wracając do Calibra, mam go od nowości od 2007 roku, przejechane 74.500 km, zagazowany. Miasto 12,5-13 l gazu , za to w trasie ok.9-10 l przy jeździe do 140km/h . Silnik benzyna 2.0 L , automat. Plastiki w środku nie trzeszczą, świetne w utrzymaniu. Świetne auto dla 2 dorosłych i 2 dzieci do 13 lat. Wyścigówka to to nie jest, ale w automacie jest czym depnąć. Jedyny mankament - po wymianie żarówki w reflektorze trzeba było jechać do serwisu i skasować błąd braku żarówki. Ale z tym już sobie poradziłem i nie jeżdżę na kasowanie błędu żarówki. Wystarczy do kabelków od żarówki wlutować kabelki i podłączyć do nich dwie najmniejsze żaróweczki (do krótkich i długich, każdy reflektor oddzielnie). Komputer wyłącza dopływ prądu, gdy żarówka świateł się przepali,ale wtedy świeci się mała żaróweczka i przerwy nie ma. Komputer nie wyłącza wtedy dopływu prądu. Wymieniamy żarówkę reflektora (światła wyłączone) i OK. Autko wysokie , krawężników się nie boi. Co do klimy - brak klimatronika nie przeszkadza , klima doskonale wychładza całe wnętrze, po przejechaniu kilku tysięcy wiadomo przy jakiej pogodzie jak trzeba nastawić klimę aby nie zamarznąć.

dodano 30.12.2010 przez

Jestem bardzo mile zaskoczony tym samochodem. Po pierwsze, i najważniejsze, auto po prostu wyróżnia się z tłumu- świetnie wygląda, a w dodatku to Dodge. Stawiając go obok europejskiego pojazdu za te same pieniądze zdecydowanie wyróżnia się. Po drugie- do wyrwania za ŚMIESZNE pieniądze. Kupiłem go za cenę 5 lat starszego Golfa, a klasa samochodu (wg mnie oczywiście) zupełnie inna. Po trzecie- prowadzenie. Jeździ się nim o wiele lepiej, niż mogłoby się wydawać. Po czwarte- nie sprawia problemów. Po piąte- ma w sobie to 'coś'. I ostatnie- PROSZĘ, nie popadajmy w monotonię VW, Audi, Fiatów i innych. Dodge, Chrysler, Alfa Romeo, Jaguar, Infinity to naprawdę marki, które urozmaicają nasze nudne, szare, dziurawe drogi. A opisywany tutaj Dodge Caliber to świetna propozycja dla osób szukających auta w segmecie C, lub nawet troszkę większego.

dodano 29.06.2016 przez

Cóż mogę powiedzieć, jest po prostu piękne. Linia nadwozia jest super, wyróżnia się z tłumu. Jest duży, bardzo wygodny i w dodatku ma wysoki prześwit w końcu to crossover czyli ni to osobówka ni to suv. Na masce znaczek koziołka co tym bardziej czyni go dla wielu kierowców zakazanym owocem, który większość chciała by mieć a nie ma jaj żeby go kupić bo przecież cały czas panują głupie przesądy, że części drogie, że się psuje i najważniejsze, że nie niemiec. Pozycja za kierownicą idealna, siedze wysoko, ogromne lusterka, wszystko pod ręką i najważniejsze to wszechobecna prostota z czego najbardziej ciesz się moja żona.

dodano 22.03.2015 przez

Moja ocena po roku użytkowania - POLECAM - w skrócie - bezawaryjny, oszczędny, wygodny, pakowny, tani w eksploatacji, ze świetnym zawieszeniem, nietuzinkowy i nie nudny a do tego do kupienia za niewielkie pieniądze ! Nie którzy zarzucają mu plastikowy środek, ale w jasnej wersji kolorystycznej wygląda on bardzo dobrze, a po 143 tys km 100 razy lepiej niż plastiki w niejednym samochodzie. W moim DODGEu środek jest jak nowy co raczej świadczy o tym, że plastiki są naprawdę dobrej jakości.

dodano 24.08.2009 przez

Po 60 tysiącach z czego duuuużo w trasie swierdzam: Jest to bardzo uniwersalne auto, pojemne, szybkie, wygodne, oszczędne, nie boi się krawężników i dziur, tanie w zakupie i piękne. Owszem jest dość plastikowe w środku ale za około 2500pln można kupić skórzane wykończenie podłokietnika i drzwi niemieckiej firmy vmaxx i po temacie. Do tego tak jak pisałem o za miękkim zawieszeniu, zamienne sprężyny Eibach i dwie podstawowe przywary Calibra odchodzą w niepamięć.

dodano 25.09.2009 przez

ciekawa stylistyka pojazdy powoduje, że w mniejszych miejscowościach po których czasami się pojawiam, auto jest oglądane z dużą ciekawością. Bardzo dobra widocznośc pozwala bezpiecznie jeździć po drodze, lecz wysoko uniesiona tylna szyba czasmi przeszkadza w parkowaniu w mieście. Nie zawsze pomagają zamontowane czujniki cofania. Dobre skręty, wygodne fotele, dużo wolnego miejsca dla kierowcy i pasażera. Ogólnie pozytywne wrażenie sprawia jazda autem.

dodano 21.11.2015 przez

Samochód prezentuje się bardzo dobrze i to jest jego największa o ile nie jedyna zaleta. Za tą cenę ciężko kupić samochód, który tak dobrze wygląda. Reszta już gorzej.. Komfort niewielki, spalanie duże a przyśpieszenie w stosunku do ilości koni śmiesznie małe. Awaryjności dużej nie zaobserwowałem, tylko kilka drobiazgów. W środku plastikowo, ale znośnie. Ogólnie nie polecam.

dodano 01.03.2010 przez

Świeżo w pamięci mam wymianę amortyzatorów i stad taka ocena. Ale, ogólnie na auto zbytnio nie mogę narzekać:) Wcześniej, jeździłem autami... starymi ;), to jest moje pierwsze nowe auto, wiec nie mam porównania. Ocena przeciętna bo mnie nie powaliło na kolana to auto, ooo. Ładnie się prezentuje, dobre osiągi, bagażnik mógłby być ciut większy.

dodano 23.08.2007 przez

Bardzo wygodne auto. Z charakterem. Ludzie ciągle się oglądają i dopytują co to za cudo. Wygląda rzeczywiscie wspaniale. Jeździ się dobrze (dla statecznych osób, bo odejścia to ono nie ma - pomimo 150 KM). Raczej na dłuższe trasy, choć ma trochę mały bagażnik. Kompas w wyposażeniu standardowym to taki amerykański smaczek.

dodano 29.05.2010 przez

Gdy kupowałem to autko to miałem mieszane uczucia - nie znałem tej marki, a pozatym było ze stanów. Ale nie zawiodłem się. Auto jest warte zainteresowania, sprawia przyjemność z jazdy, jest ekonomiczne i pozatym .... ten wygląd :) Moim zdaniem jest to wulgarnie piękny samochód, który za każdym razem wzbudza emocje.