Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Dodge Caliber - Oceń swoje auto

lista silników Dodge Caliber

Oceny Dodge Caliber

1% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 03.06.2010 00:45:08 przez

Auta są bezawaryjne , bardzo dobrze znoszą gaz z sekwencją . Wracając do Calibra, mam go od nowości od 2007 roku, przejechane 74.500 km, zagazowany. Miasto 12,5-13 l gazu , za to w trasie ok.9-10 l przy jeździe do 140km/h . Silnik benzyna 2.0 L , automat. Plastiki w środku nie trzeszczą, świetne w utrzymaniu. Świetne auto dla 2 dorosłych i 2 dzieci do 13 lat. Wyścigówka to to nie jest, ale w automacie jest czym depnąć. Jedyny mankament - po wymianie żarówki w reflektorze trzeba było jechać do serwisu i skasować błąd braku żarówki. Ale z tym już sobie poradziłem i nie jeżdżę na kasowanie błędu żarówki. Wystarczy do kabelków od żarówki wlutować kabelki i podłączyć do nich dwie najmniejsze żaróweczki (do krótkich i długich, każdy reflektor oddzielnie). Komputer wyłącza dopływ prądu, gdy żarówka świateł się przepali,ale wtedy świeci się mała żaróweczka i przerwy nie ma. Komputer nie wyłącza wtedy dopływu prądu. Wymieniamy żarówkę reflektora (światła wyłączone) i OK. Autko wysokie , krawężników się nie boi. Co do klimy - brak klimatronika nie przeszkadza , klima doskonale wychładza całe wnętrze, po przejechaniu kilku tysięcy wiadomo przy jakiej pogodzie jak trzeba nastawić klimę aby nie zamarznąć.

dodano 30.12.2010 00:52:54 przez

Jestem bardzo mile zaskoczony tym samochodem. Po pierwsze, i najważniejsze, auto po prostu wyróżnia się z tłumu- świetnie wygląda, a w dodatku to Dodge. Stawiając go obok europejskiego pojazdu za te same pieniądze zdecydowanie wyróżnia się. Po drugie- do wyrwania za ŚMIESZNE pieniądze. Kupiłem go za cenę 5 lat starszego Golfa, a klasa samochodu (wg mnie oczywiście) zupełnie inna. Po trzecie- prowadzenie. Jeździ się nim o wiele lepiej, niż mogłoby się wydawać. Po czwarte- nie sprawia problemów. Po piąte- ma w sobie to 'coś'. I ostatnie- PROSZĘ, nie popadajmy w monotonię VW, Audi, Fiatów i innych. Dodge, Chrysler, Alfa Romeo, Jaguar, Infinity to naprawdę marki, które urozmaicają nasze nudne, szare, dziurawe drogi. A opisywany tutaj Dodge Caliber to świetna propozycja dla osób szukających auta w segmecie C, lub nawet troszkę większego.

dodano 24.08.2009 21:43:54 przez

Po 60 tysiącach z czego duuuużo w trasie swierdzam: Jest to bardzo uniwersalne auto, pojemne, szybkie, wygodne, oszczędne, nie boi się krawężników i dziur, tanie w zakupie i piękne. Owszem jest dość plastikowe w środku ale za około 2500pln można kupić skórzane wykończenie podłokietnika i drzwi niemieckiej firmy vmaxx i po temacie. Do tego tak jak pisałem o za miękkim zawieszeniu, zamienne sprężyny Eibach i dwie podstawowe przywary Calibra odchodzą w niepamięć.

dodano 25.09.2009 07:44:54 przez

ciekawa stylistyka pojazdy powoduje, że w mniejszych miejscowościach po których czasami się pojawiam, auto jest oglądane z dużą ciekawością. Bardzo dobra widocznośc pozwala bezpiecznie jeździć po drodze, lecz wysoko uniesiona tylna szyba czasmi przeszkadza w parkowaniu w mieście. Nie zawsze pomagają zamontowane czujniki cofania. Dobre skręty, wygodne fotele, dużo wolnego miejsca dla kierowcy i pasażera. Ogólnie pozytywne wrażenie sprawia jazda autem.

dodano 01.03.2010 12:14:52 przez

Świeżo w pamięci mam wymianę amortyzatorów i stad taka ocena. Ale, ogólnie na auto zbytnio nie mogę narzekać:) Wcześniej, jeździłem autami... starymi ;), to jest moje pierwsze nowe auto, wiec nie mam porównania. Ocena przeciętna bo mnie nie powaliło na kolana to auto, ooo. Ładnie się prezentuje, dobre osiągi, bagażnik mógłby być ciut większy.

dodano 23.08.2007 10:58:16 przez

Bardzo wygodne auto. Z charakterem. Ludzie ciągle się oglądają i dopytują co to za cudo. Wygląda rzeczywiscie wspaniale. Jeździ się dobrze (dla statecznych osób, bo odejścia to ono nie ma - pomimo 150 KM). Raczej na dłuższe trasy, choć ma trochę mały bagażnik. Kompas w wyposażeniu standardowym to taki amerykański smaczek.

dodano 29.05.2010 23:28:29 przez

Gdy kupowałem to autko to miałem mieszane uczucia - nie znałem tej marki, a pozatym było ze stanów. Ale nie zawiodłem się. Auto jest warte zainteresowania, sprawia przyjemność z jazdy, jest ekonomiczne i pozatym .... ten wygląd :) Moim zdaniem jest to wulgarnie piękny samochód, który za każdym razem wzbudza emocje.

dodano 21.04.2010 19:21:52 przez

Wcześniej jeździłem Renault z 2004 r. (wziety nowy z salonu) Przez pierwsze 2 lata było ok. później koszmar - ciągle serwis i jeszcze raz serwis. W końcu sprzedałem i kupiłem Caliberka i to był strzał w dziesiątkę - auto ponad przeciętne, bezusterkowe - jak narazie. Dla mnie rewelacja

dodano 21.03.2012 19:32:57 przez

Po takim przebiegu uważam, że nie jest najgorzej, uważam, że jeżeli ktoś robi tym samochodem 15-20tys rocznie to może być naprawdę zadowolonym użytkownikiem, bo właściwie nie zauważy żadnych usterek. Przy moich 40-50tys rocznie ... trochę się działo ... ale podsumowując jest dobrze

dodano 30.05.2013 13:57:47 przez

Witam, posiadam dodge od marca. Jestem bardzo zadowolony. Przejechałem nim 10 tys przez 2 miesiące i jest rewelacja. W trasie spalił mi 7.5 litra a w mieście fakt w granicach 11-12 litrów. Ale warty. Nawet nie przeszkadza automat. Zbiera się dosyć ładnie. Naprawdę polecam!!!

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Rocznik: 2013. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 1.4 90KM, diesel.

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Rocznik: 2014. Przebieg: 200 km. Silnik: 1.8 140KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Dodge Caliber, oglądali także

Dowiedz się więcej o Dodge Caliber

Przeczytaj o Dodge Caliber

Caliber - ambasador Dodge'a?
Caliber - ambasador Dodge'a? Cóż - rodacy, którzy nie interesują się specjalnie motoryzacją zwykle nie znają samochodów, które pochodzą z krajów odciętych od Polski czymkolwiek, czego nie można pokonać autem. Lub pieszo. Dlatego amerykańska motoryzacja to jedna wielka zagadka. Nie mówiąc o motoryzacji australijskiej - tam to już w ogóle smoki latają. Jednak ci, którzy choć trochę liznęli temat szerzej pojętej motoryzacji mają już do tego inne podejście.

Dodge Caliber 104