Ocena kierowcy - Dodge Caliber

teachair@gmail.com, 15 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Dodge Caliber 1.8 i 16V 140KM 103kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląda dość agresywnie, w końcu "Wszystko prócz pokory". Lakier Inferno red Crystal pearl jest napiękniejszym z odcieni czerwonego, jakie widziałem na autach.
Jest to mój wymarzony samochód, więc oczywiście totalny pozytyw. Nie ma człowieka, który by się za nim nie odwrócił.
Cichy, lubi wysokie obroty.
W porównaniu z innymi autami czasem trudno jest znaleźć bieg, zwłascza 1 i wsteczny.
No tutaj naprawdę jestem pod wrażeniem, koła 17" robią swoje. Przyzwoity promień skrętu i łatwość manewrowania.
Trzeba przyzwyczaić się do "czołgu", ale lusterka boczne sa wielkości bocznej szyby, więc jest OK
Wszystko pod ręką, brawo za ChillZone i podłokietnik. Rewelacja - odchylane tylne siedzenia (10 stopni).
Ogrzewanie jest momentalne, wentylacja dobrze wyskalowana.
Pasażerowie nie narzekaja, ja z racji wzrostu stukam kolanem w bok środkowej konsoli, ale nie płaczę...
Silnik - dobrze wyciszony, duże koła daja o sobie znać.
Na razie nie mogę zejśc poniżej 8 l/100 km, ale przejechałem dopiero 300 km, więc musze się zestroić...
Naprawdę tej wielkości auto za tę cenę (upust na rocznik, dodatkowo alarm i ciemne szyby), rewelacja.
Niektórzy narzekaja na tendetę plastików, niespasowane elementy. Ja nie.
Za mały przebieg... Chociaż... Nie działaja mi awaryjne i pozycjonowanie świateł mijania. Chyba jak montowali alarm, to nie podłączyli jakiejś kostki. Dzwoniłem - w ASO zrobią to od ręki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 140KM 103kW [l/100km]

8,8