Ocena kierowcy - Dodge Caliber

Silnik 1.8 i 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Dodge Caliber 1.8 i 16V 140KM 103kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : MIĘKKIE !
Moja ocena po roku użytkowania - POLECAM - w skrócie - bezawaryjny, oszczędny, wygodny, pakowny, tani w eksploatacji, ze świetnym zawieszeniem, nietuzinkowy i nie nudny a do tego do kupienia za niewielkie pieniądze ! Nie którzy zarzucają mu plastikowy środek, ale w jasnej wersji kolorystycznej wygląda on bardzo dobrze, a po 143 tys km 100 razy lepiej niż plastiki w niejednym samochodzie. W moim DODGEu środek jest jak nowy co raczej świadczy o tym, że plastiki są naprawdę dobrej jakości.
1.8 - bezawaryjny silnik bezobsługowy na łańcuchu. Przez rok czasu nigdy mnie nie zawiódł i ani razu nie był w warsztacie - SUPER !
Manualna, bez zastrzeżeń.
Bez zarzutu!
Dobra widoczność zarówno z przodu jak i z tyłu.
Ok
Trochę zalatuje, nawet po wymianie filtra, ale pewnie trzeba coś odgrzybić.
Dużo miejsca z przodu i zadziwiająco dużo z tyłu. Samochodem podróżuje się naprawdę komfortowo. Bagażnik z tyłu nie jest aż tak duży, ale chcą przewieźć coś wielkogabarytowego nie ma problemu bo po złożeniu tylnych siedzeń przestrzeń robi się bardzo duża.
Silnik jak to benzyna pracuje bardzo cicho. Sam samochód jest cichutki w środku.
Przez rok czasu wymieniłem tylko olej i filtry, pasek klinowy oraz elementy zawieszenia w postaci wahaczy, tulejek oraz sworzni. Tylko tyle a do tego części są drogie ( tuleje niemieckiej firmy po 19 zł za sztukę, sworznie po 50 zł, wahacz po 95 zł ). Do wyboru są oryginalne filtry i olej marki MOPAR, ale jeśli ktoś chce kupić zamienniki to może kupić je za grosze.
Tyle i za nieco ponad 20 tys ? SUUUUPER !
Zero problemów, z elektryką, silnikiem czymkolwiek !
Żadnych!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 140KM 103kW [l/100km]