Ocena kierowcy - Dodge Durango II

skonio, 15 lat temu
Silnik 4.7 i V8 238KM 175kW
Rok produkcji 2004
Dodge Durango II 4.7 i V8 238KM 175kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest ogromny jak na Polskie przyzwyczajenia a prawie bezgłośny w tym aucie.
Układ hamulcowy : Moim zdaniem powinni go poprawić. Jak tarcze się zagrzeją, to "hulaj dusza" czytaj hamowania niet.
Karoseria : To autko na dość spore drzwi i czasami wymagają regulacji.
To mocne, wygodne, pojemne (7 osób) i charakterystyczne auto. Bardzo przyjemne w użytkowaniu. Nie ma co kryć, eksploatacja kosztuje nieco więcej. Jednak przyjemność z jazdy w pełni to rekompensuje. Polecam dla ludzi lubiących żyć "nie jak wszyscy".
Bardzo przyjemny w "odbiorze". Elastyczny i dobrze dobrany do wagi, gabarytów i napędu auta. Gang tego silniczka to najwspanialsza muzyka.
Działa płynnie. Jedynym nieprzyjemnym mankamentem jest konieczność częstej wymiany oleju a to troszkę kosztuje. Ogromną zaletą jest dźwignia w kolumnie kierownicy.
Jest to wysokie i miękkie auto. nie należy o tym zapominać. Jazda powyżej 120 km/h jest już troszkę niebezpieczna. Duża nadsterowność powodowana masą auta. Trzeba pamiętać, że hamulce to jego "pięta achillesowa". Przy zimnych tarczach działają poprawnie jednak wystarczy je podgrzać i .... Praw fizyki oszukać się nie da.
Nie ma co czarować. Nie jest to autko dla osób o niskim wzroście. Ja mam 185 i już się przyzwyczaiłem. Poza tym, duży martwy punkt za przednimi słupkami jak też w lewym lusterku. Za lewym słupkiem w odległości ok 5-6 m od auta, w tzw. martwym polu, spokojnie mieści się postawny mężczyzna. Jest to problem i trzeba się przyzwyczaić. Zaś martwe pole lewego lusterka, mieści normalne kombi. Jednak to wszystko rekompensuje widok nad dachami "przeciętniaków".
Wszystko rozmieszczone z głową. Bez zbędnych pozornych udoskonaleń. To auto z założenia miało być proste i funkcjonalne. I takie właśnie jest.
Oby wszystkie auta miały takie. To prawda, że przy zwiększeniu siły nadmuchu robi się głośniej. Jednak nawiew radzi sobie doskonale na najniższym zakresie a ogrzewanie to czysta przyjemność. Jeździłem nim w dość surowych warunkach tj. -25.
Żadne dotychczasowe auto nie miało takiej przestrzeni. Przewiezienie dwumetrowej lodówki to żaden problem. Jedno jest pewne - osoby z agorafobią zapraszamy do zapoznania się z ofertą innych modeli :)
To mnie w nim urzekło. Ogromny silnik, duży prześwit, opony 245 a w środku CISZA. Mruczenie silnika i cisza...
Prawda jest taka, że to duże, ciężkie i pojemne auto. Ponadto stały napęd x4. Musi swoje spalić i robi to doskonale :) W mieście to 18-20 l. gazu, za to miłe zaskoczenie w trasie 11-12 l. pod warunkiem, że nie przekracza się 105 km/h. Ma swoją moc i zachęca do "brykania", jednak to zaraz widać w okienku dystrybutora.
Z czystym sumieniem, mogę powiedzieć, że za takie pieniądze daremnie by szukać takiego auta w Europie.
To, jak pisałem wcześniej, proste wygodne i bardzo funkcjonalne auto. Projektanci postawili na prostotę i funkcjonalność. Jeżeli coś jest proste to zazwyczaj jest też niezawodne.
Niewiele mogę powiedzieć. Jeżdżę nim od stycznia a mamy koniec kwietnia. Jak na razie i jak sądzę dalej tak będzie, wszystko OK.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 4.7 i V8 238KM 175kW [l/100km]

16,5