Ocena kierowcy - Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d

Koniasz_666, 12 lat temu
Rok produkcji 1986
Fiat 126p
Silnik : Mało koni,ale wszystkie rwą się do walki.Może nie ma powalających osiągów,ale da się nim pojechać nawet ponad 120 km/h!
Uwielbiam ten samochód i długo go jeszcze mam nadzieję nie zmieniać. Świetnie się go prowadzi a opłaty nie są aż tak wysokie. Ponadto-wygląd. Samochód przykuwa wzrok,bo zaczyna być coraz rzadszy na naszych drogach. Dodatkowo-zadbane egzemplarze wywołują uśmiech na ustach wielu kierowców i przechodniów.
Daję tak wysoką ocenę za kulturę pracy i elastyczność,bo jak się już przyzwyczai do niego,to łatwo jest go wyczuć i prowadzi się idealnie. Ja nie narzekam,a wręcz uwielbiam ten samochód. Silnik nie jest mocny ale pokornie i wytrwale napędza bryłę maluszka.
Brakuje mi czasem 5 biegu, szczególnie gdy długo jadę ze stałą prędkością, trochę to męczy. Czasem można mieć problem z wbiciem niezsynchronizowanych biegów (1 i R),ale ogólnie jest ok!
No cóż. Auto ma już swoje lata a konstrukcja jest jeszcze starsza bo pochodzi z lat 50-60,więc nie można oczekiwać cudów,ale wg mnie jest dobrze. Auto prowadzi się pewnie i stabilnie. Czasem przy większych prędkościach podczas lekkich zakrętów trochę buja,ale można się przyzwyczaić.
Mały samochód-tak więc widoczność jest świetna. Małe słupki umiejscowione tak,że nigdy nie przeszkadzają i praktycznie brak martwego pola (a przynajmniej bardzo małe). Widoczność jest w tym aucie idealne!
Jest mało więc i ergonomicznie!
Mam wersje z małymi uchylnymi szybkami z przodu,więc zawsze w lato mam dopływ świeżego,chłodnego powietrza. Jeśli to nie wystarczy, włączam nawiew. W zimę mam system ogrzewania, działa jednak dopiero gdy silnik się rozgrzeje. Nie jest źle,ale w zimie zawsze lepiej mieć na sobie coś ciepłego.
Jeżdżę sam lub z dziewczyną lub z matką, a dla 2 osób jest to wystarczający samochód. Tylna kanapa służy mi raczej za bagażnik niż do przewozu ludzi. Oczywiście zdarzyło mi się jechać w 3-4 osoby, ale nie jest to coś co polecam. Robi się wtedy dość ciasno. Oczywiście przyzwyczaiłem się już do tych wad mojego autka,więc nie sprawiają mi żadnego kłopotu.
Nie ma się co oszukiwać-jest dość głośno. Szczególnie przy wyższych prędkościach. Brakuje jeszcze jednego biegu (ale oczywiście to by zmniejszyło uciąg więc nie ma co narzekać). Poza tym jest ok. Nie zauważyłem żadnych innych \"uciążliwości dźwiękowych\".
Dla studenta odpowiednie. Pali niewiele,części są dość tanie,a jak znajdzie się taniego mechanika który weźmie go pod opiekę, to i większe usterki nie stanowią problemu. Mniejsze można eliminować samemu.
Za paręset złotych,można kupić świetne, dobrze wyglądające i fajnie jeżdżące auto. Idealne auto dla studenta.
Odpala bez problemu. Nawet zimą. Zdarzają się mniejsze usterki,ale auto ma już swoje lata,więc nie ma co oczekiwać,że nic mu nie będzie. Różne mniejsze ustereczki,ale naprawiam zaraz po pojawieniu się pierwszych objawów,więc nie narzekam.
Odpukać!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.65 24KM 18kW [l/100km]