Ocena kierowcy - Fiat Albea I

s.slawecki@.wp.pl, 20 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 2003
Fiat Albea I 1.2 i 16V 80KM 59kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Na razie jestem bardzo zadowolony. Samochód jest dość starannie wykonany. Wszystkie mechanizmy pracują poprawnie.Myslę że dokonałem bobrego wyboru. Tu jeszcze jedna uwaga do Szefostwa FIATA. Jestescie liderem na Polskim rynku. Zufało wam wielu kierowców kupując wasze samochody. Myślę, że mamy prawo jako użytkownicy żądać aby FIAT szybciej reagował na ujawniające sie w trakcie eksploatacji wady konstrukcyjne niektórych podzespołów. Takim szdandarowym przykładem są pękające alternatory. Urządzenie wytrzymuję ok roku. Następnie oferuje sie kientowi nowy taki sam alternator no i znowu wystarczy na rok. A nigdzie w instrukcji obsługi nie znalazłem wpisu że jest to element eksploatacyjny tak jak np. klocki hamulcowe. Na koniec taka moja uwaga tyczaca wszystkich producentów szmochodów. chodzi o poduszki powietrzne. Moim zdanie powinno sie montować dwie poduszki kierowcy i pasażera albo wcale. Dla przykładu kierowca dzieki poduszce przeżyje wypadek, a np żona, mąż, dziecko nie bo nie było poduszki pasażera. Wiem że można dokupić w opcji, ale czasami kupujemy samochód już wyprodukowany od dealera z magazynu.
Cicha praca, ładnie wkręca się w obroty, pięknie pracuje na wolnych obrotach
biegi zmienia sie płynnie i leciutko
to mój pierwszy nowy samochód. Jestem zadowolony nic nie puka nie stuka. Wspomaganie kierownicy jest super.
Trochę pzrednie słupki ograniczają widoczność. Trzeba uważać na skrzyżowaniu bo łatwo może się za nimi skryć nadjeżdżające inne auto.
Nie mam centralnego zamka. Kłopot sprawia odblokowanie i zablokowanie tylnych drzwi z pozycji kierowcy.
Bardzo szybka osiąga temperaturę pracy.
Z przodu jest O.K. Z tyłu trochę mało miejsca na nogi pasazerów
Silnika nie słychać. Ale przy ponad 100/h coś tam zaczyna świstać
Mam go od tygodnia, ale widzę że zużycie paliwa da sie zaakceptować. jeśli chodzi o serwis to wcześniej miałem Punto I, myślę że da się wytrzymać.
Spore auto z nowoczesnym silnikiem za stosunkowo niską cenę.
Za wcześnie by cos powiedzieć. ale troche awansem daję ocenę 4.
Brak

Usterki Fiat Albea I