Ocena kierowcy - Fiat Brava

zlosnik, 12 lat temu
Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 2001
Fiat Brava 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Niemal wszystko , pierw silnik 1.2 o mocy 82 koni który był naprawdę żwawy , później przesiadka na 1.6 co już w ogóle daję frajdę z jazdy, bezawaryjność , zawieszenie . ceny części
Podsumowując jeśli należysz do ludzi którym wisi to jaki ma się znaczek na masce i nie należysz do kościoła niemieckich samochodów i zaryzykujesz kupno Fiata nie pożałujesz. Wspaniała włoska stylistyka + porządne wyposażenie + wykonanie + bez awaryjność i przystępne ceny części samochód nie mal idealny :) Ocynkowana blacha po 98 roku więc samochód nie rdzewieje przeciwieństwie do astr , hond czy gulfów III które są już przestarzałe oraz nudne z tego samego przedziału. Nie kupicie za tę pieniądze niemieckiego samochodu z tego samego roku z takim wyposażeniem.
1.6 fiata to genialny silnik , najlepszy z jakim miałem na razie do czynienia . Żwawy , części zamienne dosyć tanie , spalanie też przyzwoite , tak samo współpraca z LPG, dzięki stalowemu kolektorowi dobrze się spisuje na zwykłej instalacji mieszalnikowej spalanie lpg w mieście do 10l
W fiacie 1.2 jak i 1.6 skrzynia sprawdzała się bardzo dobrze, w przeciwieństwie np do skrzyni laguny lub partnera , biegi wchodzą beż żadnych zacięć stuków trzasków .
Zawieszenie bardzo wytrzymałe , dobrze się sprawdza na naszych wspaniałych drogach . Naprawa również tania , amroki przód np. Kayaba za komplet 290zł. Samochód fajnie się trzyma drogi , a jednocześnie jest całkiem wygodne.
Widoczność do przodu i na boki dobra do tyłu jest słaba przez małą szybę dodatkowo u mnie przeszkadza spojlerek .
Wszystko w zasięgu ręki i wzroku kierowcy . czyli tak jak powinno być. Na to nie można narzekać.
Klima pół automatyczna dla jadących z przodu jest wystarczająca ,ale jeśli chodzi o tył to jest słaba , myślę że to kwestia uzupełnienia czynnika . Ogrzewanie grzeje bardzo mocno :)
Jak na klasę B oraz czasy w których został zaprojektowany jest całkiem dobrze . Mam 2 m wzrostu z przodu mi jest bardzo wygodnie , z tyłu za mną jest wtedy już gorzej , ale np. w lagunie I za specjalnie więcej miejsca nie ma:). w 4 osoby można podróżować bardzo wygodnie
Jest dużo lepiej niż w Peugeocie Partnerze 2000r do 120 jest na tyle cicho by móc normalnie rozmawiać.
Zaleta Fiatów nowej \"ery\" części zamienne są bardzo tanie , a sam samochód jest nie zawodny , to mój druga brava i w żadnej nie miałem poważnych usterek , nie zawodnością dorównuje niemieckim nudnym konkurentą. Dobra współpraca z LPG zmniejsza koszty do śmiesznych wartości 100km za 25zł to myślę że dobry wynik.
Ja za swój samochód w wersji Steel (Klimatyzacja pół automatyczna,2 air bag, ABS , wspomaganie, elektryczne szyby, fabryczne radio , centralny zamek z alarmem) rok 2001 190tyś przebiegu , zapłaciłem 5000zł do naprawy mam tylko błotnik , średnia wartość rynkowa tego samochodu jak mój to ok 8-9 tyś .
Jedynym drobiazgiem który mnie denerwuje to pilot centralnego zamka który nie zawsze reaguje , dodatkowo przepalają się szybko żarówki 3 światła stop
Nie ma takich jak się dba o samochód :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

8,7