Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

Krzyś, 13 lat temu
Silnik 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Rok produkcji 2010
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wszystko inne znałem a karoseria mnie cały czas zaskakuje bo uważam, że tyłek ma przepiękny.
Układ elektryczny : Wkład lusterka
Inne : mieszek dźwigni zmiany biegów
Naprawdę super auto w tej klasie cenowej. nie znajdziecie lepszego. Wygląd ponad przeciętny wykonanie to samo. Niezawodność jeśli będzie taka jak Punciaka to super.
Silnik uważam za bardzo udany jak większość koncernu Fiat. Ekonomiczny a zarazem dość dynamiczny wystarczający jak dla tego auta. Owszem wyczuwa się mały niedosyt przy niskich obrotach ale nie jest to jakiś dyskomfort. Wszystko zależy czego się oczekuje od samochodu. ja kupiłem swój pod wpływem chwili bo to ostatni rok kratki i akurat wpłynęło trochę gotówki więc nie miałem problemu z wyborem bo zawsze wiedziałem, że następny będzie też Fiat. zastanawiałem się tylko czy Punto Evo ale ono jeszcze kratki nie miało więc wybór był jedyny słuszny. Zaznaczam, że lubię przycisnąć i jak go przyprowadzałem z drugiego końca kraju (z salonu więc w ciemno kupiłem a tylko po odbiór pojechałem) to S-1 180 prawie nie schodziło.
Skrzynia biegów dobra pomimo, ze to 6 biegów i można by rzec że trzeba się "namiąchać" to powiem, że wcale nie jest tak źle choć przy wyprzedzaniu czasami muszę zmienić bieg.
Jak na samochody którymi jeździłem a było ich trochę z segmentu B i C to uważam, że póki co super, zobaczymy jak będzie dalej:)
Dla malkontentów powiem, że dla mnie O.K. choć jak patrzę, to dla niedojd może tylna szyba wydawać się za mała ale w tylną nie patrzę bo mam duże lusterka boczne i tak już jestem nauczony, że wsteczne lusterko to w ostateczności i ewentualnie dla kierujących Pań aby się pomalowały:) Przednie słupki też są masywne i znowu kwestia jak kto jeździ ja pomimo że dobrze widzę i niezależnie od marki zawsze wolę się trochę wychylić aby zmienić kąt widzenia (dla niedoświadczonych powiem że w ten sposób można dużo przykrych niespodzianek uniknąć)
Jakoś nie sprawdzałem ale to pewnie kwestia upodobań więc lepiej niech każdy sam sprawdzi choć kierownica super się trzyma gałka zmiany biegów też jest O.K.
Nie maiłem okazji jeszcze klimy sprawdzić:) ale ogrzewanie Fiaty mają super
Jak dla mnie i mojej rodziny to O.K. ale jak patrzę na mój na maxa wysunięty fotel to z tyłu już pewnie tak różowo nie jest. Ale za mną nikt nie siedzi więc też jest super
Trochę głośniej niż w benzynie ale też O.K. przy wysokich obrotach ( dużych prędkościach)
No cóż, gaz w podłodze i wskazywał średnią 7 na trasie ale jak żona nim pojeździła po autostradzie to i ja z nią (trochę inaczej wtedy jeżdżę:)) to 5,5 a i widzę ,ze ma jeszcze potencjał do 5. Edytuje wpis wcześniejszy był dla 2000 teraz śmiało mogę powiedzieć, że na trasie jak jadę z głową to 4,0 ale jak trochę miasto się trafi to 4,5 tak więc dużo lepiej niż pisałem bo do 2tys to raczej nie sprawdzałem tylko czasami zerkałem
Wymienili mi wkład lusterka bo w wigilie zauważyłem ,że nie "grzeje" od strony kierowcy. Okazało się, że do ok. 6 tys padają a jeśli nie padną to jest dalej O.K Umówiłem się też na wymianę mieszka dźwigni zmiany biegów bo chyba zaczyna pękać
Super i wierzę, że tak będzie przez najbliższe 10 lat:)))

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW [l/100km]

5,2