Konkurs gokartowy - tydzień 3

Fiat Cinquecento - Oceń swoje auto

lista silników Fiat Cinquecento

Oceny Fiat Cinquecento

5% gorzej niż w segmencie Auta najmniejsze (3,76)

dodano 03.01.2011 20:46:55 przez

Mialem te auto 1,5 roku i to byl najgorszy okres w moim zyciu Czesci co prawda tanie ale razy 30 usterek uzbiera sie pokazna sumka W sumie kupilem go i wlozylem w niego drugie tyle na naprawy Najgorsze ze gasl mi nawet w trasie przy 110 km/h wiec trzeba bylo sie modlic 2 razy spalila mi sie cewka zaplonowa jadac w trasie, padala elektryka oraz czujnik walu i wiele innych rzeczy Gaznik to chyba najgorsza rzecz w tym aucie - NIEDOWYREGULOWANIA Po awariach podczas jazdy pchalem go juz chyba na kazdym skrzyzowaniu w moim miescie Na holu zrobil wiecej kilometrow niz jadac o wlasnych silach Smochod nieprzewidywalny Padl mi na grzybach - 30 km od miasta, pod blokiem, pod miejscem pracy, w kazdym mozliwym punkcie w moim miescie - na pasach na parkingu Zlodzieje daleko by nim nie ujechali Po zatym wyprzedzanie tym autem to najwieksza niewidaoma czy dojedziesz do celu Najlepiej wyprzedac nim traktory i rowery Tir jadacy ok 90 jest na prostej nieosagalny chyba ze sie jedzie z gorki to mozna nawet jakis pojazd jadacy 100 km/h wyprzedzic ale tutaj juz przydaje sie modlitwa i cierpliwosc poniewaz te wyprzedzanie trwa ok 1 minuty Raz jak padl to juz na amen 10 fachowcow nie wiedzialo o co chodzi bo wszystko bylo ok a samochod nie jezdzil! Podejzewam ze nikt nie potrafil zrobic i wyregulowac gaznika Auto stalo 3 miesiace w roznych warsztatach i zlitowalem sie pewnego dnia nad mechanikami i soba i sprzedalem je jako po awarii za pare groszy Nigdy wiecej fiata... Jedyny plus tego auta to dobra widocznosc i ocynkowane blachy - zero rudego Na podniesienie cisnienia wole wypic kawe niz jezdzic tym autem bo mozna na zawal pasc...

dodano 14.04.2013 20:46:03 przez

Generalnie mam sporo sentymentu dla tego samochodu ponieważ tak jak w przypadku wielu innych osób to auto było moim pierwszym. Pomijając ten fakt moja ocena będzie jednak negatywna ponieważ w końcu chodzi tu o podsumowanie niezawodności. Auto miało silnik 0,9 l i wg powszechnie spotykanej opinii miało być dużo lepsze pd względem niezawodności od wersji z silnikiem 07l. Jeżeli tak jest w istocie to wolę nie myśleć co czekałoby mnie z tym ostatnim. Generalnie auto było z pewną przeszłością ponieważ od momentu zakupu znajdowało się w rodzinie. Przejąłem je w wieku 9 lat i przy jakiś 85 000 km przebiegu. Muszę zaznaczyć, że w ciągu jakiś 2,5 lat eksploatacji użytkowałem go mało intensywnie i tylko w mieście (za wyjątkiem jednego dalszego wyjazdu nad morze. Dość napisać, że przez ten okres zrobiłem jakieś 10 000 km. Przez ten okres padło sprzęgło , jeszcze później linka sprzęgła, chłodnica , posypał się wydech , przegnił zbiornik paliwa, szwankował ręczny, a na ostatnim przeglądzie usłyszałem że muszę powoli przymierzyć się do wymiany przednich reflektorów. Nie wymieniam nawet pierdół w postaci niedziałającej tylnej wycieraczki i innych. Sam się dziwię, że zawieszenie nie wymagało żadnej interwencji. Auto małe, proste i nie oczekuję cudów ale mimo wszystko zdecydowanie za dużo tych problemów. Silnik wymagał co jakiś czas dolewek oleju. Może i to niesprawiedliwe porównanie ale w trochę starszym japończyku z dużo większym przebiegiem nigdy silnik nigdy nie brał grama oleju nie mówiąc o tym że nigdy mi nie stanął.

dodano 24.09.2010 10:43:39 przez

Za całokształt zasłużona 4 z plusem, samochodzik tani w utrzymaniu, tanie części nie jest awaryjny ze względu na swoją prostotę konstrukcji i brak elektroniki. Z napraw- uszczelka pod głowicą,- koszt 200zł z częściami i robocizną, kompletne sprzęgło 400 zł z robocizną(samo sprzęgło około 2oo zł) i to były najdroższe naprawy. Poza tym klocki, płyny, bak (stary przerdzewiał)tłumik, generalnie koszt napraw z robocizną przeważnie około 100-150 zł. W ciągu tego roku tylko sprzęgło- stare się ślizgało.Samchód mało awaryjny, gaźnik AISAN- bardzo dobrze mi się na nim jeździ, a jego zła opinia to to bzdura- trzeba tylko dbać o wężyki- zabezpieczać i okręcać taśmą izolacyjną tam gdzie dotykają do innych częci bo się przecierają. Jak dasz tak masz. Spalanie dobre, przy normalnej jeździe bez oszczędzania około 6 litrów benzyny w lato, w zimę 6,5-7,0 na krótkich odcinkach. Generalnie auto warte zakupu,ale tylko zadbane- wtedy posłuży nam dobrze. Za taką cenę taniej wychodzi tylko rower.Po złożeniu tylnej kanapy mamy 810 litrów bagażnika. Woziłem różne ciężkie rzeczy- po drodze na dołkach i ani razu nie zajęknął.Bezpieczniejszy od Tico, lepiej trzyma się na zakrętach, trwalsze. Moc silnika- cóż to tylko 700 ccm, nie ma co wymagać osiągów Ferrari, jedna V-max osiągnąłem nim 132 km\h więc nie jest źle jak na tą pojemność. Szczerze polecam zadbane egzemplarze- będziecie zadowoleni.

dodano 13.02.2011 15:20:29 przez

Fiat Cinquecento 899 z gaźnikiem rocznik 1994 (uwaga do Administratora - na tej stronie jest błąd sugerujący lata produkcji tej wersji 1991-1993), 41 KM, przebieg 136700 km. Kupiłem to auto rok temu za 2000. Poprzedni właściciele nic przy nim nie robili, więc musiałem dołożyć ponad drugie tyle, by doprowadzić Cienkusia do porządku. Wielki PLUS - nigdy od momentu zakupu nie odmówił posłuszeństwa, a naprawy robię powoli i sukcesywnie, w miarę możliwości finansowych. Cienkuś służy jako auto rodzinne - mam żonę i małe dziecko, a drugie w drodze. Wiele osób mnie pytało, czemu nie kupiłem za tę cenę auta zachodniego "od dziadka z Niemiec bez wypadku". Otóż chciałem by auto służyło rodzinie, a nie okazało się złomem po jakimś wielkim wypadku. Zaletą Cinquecento jest naprawdę ładna sylwetka, dobrze rozplanowana deska, super widoczność (nauczyłem się nim jeździć, to moje pierwsze auto). Minusem jest mały bagażnik, no ale w końcu mamy do czynienia z małym autem. Części są tanie i dostępne. Lekko chodzi kierownica - znajomy nawet myślał, że CC ma wspomaganie! Ogrzewanie i wentylacja bez zarzutu. Kolejną zaletą jest dzielona tylna kanapa - część można złożyć i mamy 3-osobową bagażówkę. Auto na trasie fajnie przyspiesza, a w mieście wszędzie zaparkuje. Zdecydowanie polecam Cienkusia wszystkim, którzy nie należą do bogatych a potrzebują niezawodnego auta.

dodano 14.09.2007 13:43:38 przez

Za całokształt zasłuzona 4, nawet dodam od siebie, że dałbym 4 z plusem. Auto można kupić teraz za grosze, jak sie poszuka, to można znaleźć dobrze utrzymany egzeplarz za 2 tys zł, a nawet i mniej. Ja za swojego dałem w tym roku 2 tys zł. Za tę cenę myslę, że autko jest warte zakupu. Wczesniej miałem Poloneza również z 1995 roku kupionego od pierwszego własciciela, który dbał o auto, serwisoawł go w ASO, nie zażynał silnika, a jednak auto było w duzo gorszym stanie. Blacha jak to w polonezie rdzewiała prawie, że w oczach, silnik miał 170 tys km przebiegu i żarł już tyle oleju, ze trzeba mu było miesiecznie dolac ponad litr, a silnik nie miał żadnych wycieków, a przy odpalaniu zimnego silnika robił niebieską zasłonę dymną za sobą. :) A w cieniasku silniczek ma przebieg 150 tys km i sprawuje sie bardzo dobrze, nie żre oleju i jest dynamiczniejszy jak w poldku. Tak samo z blachą, która w cieniasach jest ocynkowana i praktycznie nie rdzewieje, co najwyżej może gdzieniegdzie wyjsc jakies bardzo drobne ognisko rdzy, którego bardzo łatwo sie pozbyc. Jak dla mnie autko bardzo fajne za taka kwotę.

dodano 14.07.2010 01:55:18 przez

Moje pierwsze auto i chyba pomimo opinii innych kierowcow ktorzy maja inne modele z wloskiej stajnii fiata nigdy juz nie wroce do tej marki. Moje CC to przede wszystkim gaznik AISANa.. slyszalem dobre opinie o naszych krajowych gaznikach ale co ja mialem problemow z tym czyms z japonii to jest poezja. Strasznie awaryjna skrzynia biegów.. Napewno czesc problemow, ktore mialem z tym autkiem to efekt mojego ostrego sposobu jazdy.. no a tu jak wiadomo 700 to nie auto sportowe. Nie zmienia to jednak faktu, ze byla to dla mnie skarbonka bez dna.. regeneracje gaznika, wymiana zawieszenia, ciagle naprawy skrzynii, wymiana sprzegla.. Przez ostatnie miesiace u mechanika zostawilem majatek. Napewno na plus tego auta oceniam karoserie podwojnie ocynkowana (zero sladow korozji). Polecam jako pierwsze auto, dobrze sie prowadzi. Mojego nie sprzedalem (stary dziadek wymusil mi pierwszenstwo, co za tym idzie caly przod zgnieciony i cena naprawy przewyzszala koszt auta). przejechalem na moim egzemplarzu 30 tys km i byly to napewno ciekawe przejadzki w moim zyciu ; )

dodano 15.01.2011 21:56:06 przez

Ocena końca ode mnie to 4. Myślę, że te auto jest świetne. Mimo dużych mrozów ja rano drapałem szyby z lodu, wsiadałem i jechałem, a moi sąsiedzi musieli swoje nowe TDI i HDI zostawić pod domem. Tak to już jest. Auto nigdy mnie nie zawiodło. Codzienne dojazdy do pracy + weekendowa trasa do szkoły + weekendowe wypady gdzieś tam i nigdy nie było żadnego ale, a co najlepsze to auto od wymiany oleju nie zużyło go ani grama. Wszyscy tak narzekają na te auta, ale ja chyba się popłacze jak będę musiał go zmienić z jakiegoś powodu. Te auto ma coś w sobie, niby powolne, bez przyspieszenia, ale jak się śpieszę i mu powiem "no dajemy tą ciężarówkę" to dostaje jakiegoś kopa i wyprzedzam cokolwiek to jest przede mną. Już kilku na trasie robiło wielkie oczy jak ich wyprzedziłem, albo zdarzało się, że delikwent którego wyprzedziłem na trasie potem jechał za mną kilkanaście kilometrów aż na stacje żeby zapytać się jaki tam mam silnik, oczywiście nie uwierzył dopóki nie podniosłem maski.

dodano 31.10.2008 23:33:00 przez

Posiadam wersje Soleil z rozsuwanym szmacianym dachem.Dach lekko sparciały i przydałobysię go odnowić.Poza tym od auta w wersji (bądź co bądź) sportowej oczekiwałem czegoś więcej.Jeżdże nim miesiąc i tak się zastanawiam jak dopiero muszą jeździć słabsze wersje.Auto może zadowolić jak się człowiek przesiada z malucha.Ale wystarczy tylko,że rok czasu pojeździłem całkiem seryjnym/cywilnym Civic'iem (nie mówie już o CRXie) i już sportowy CC wydaje mi się jedną wielką lipą.Do tego spalanie,które potrafi człowieka na prawde wyprowadzić z równowagi.Miejsca w tym mało.Jak się zapomni o spalaniu,to całkiem fajnie się tym jeździ po mieście.Poza miastem jest słaby i ciasny.Ogólnie polecam,ale tylko za jakąś symboliczną kwotę i na pewno nie jako auto rodzinne.Trzeba przyznać,że ma całkiem dobre światła.Poza tym moim zdaniem powinien być trochę twardszy jeszcze,albo chociażmieć mniejszy skok zawiechy,bo w zakrętach (szczególnie szybszych) normalnie go wyrzuca.

dodano 25.12.2009 22:09:01 przez

Pojazd praktycznie bezawaryjny (mowa o 900), należy jedynie tankować i pamiętać o podstawach a na miejsce zawsze dojedziesz. Bardzo tanie, łatwo dostępne części, mnustwo zamienników. Złomowce pękają w szwach od dobrych części sprzedawanych za grosze. Z naprawą poradzi sobie nawet kobieta wystarczy książka obsługi lub internet. Dużym plusem jest spalanie w mieście 7-7,5l natomiast na trasie 5-5,5l GAZU !!!! Auto specjalnych osiągów nie posiada ale wystarcza na normalną jazdę a na trasie nawet na wyprzedzanie innych. Ja na gazie cisłem 150km/h i poszedł by jeszcze tylko że jechałem z dziewczyną :(. Cienki dobrze trzyma się drogi, jest dość szeroki, w środku wystarczająco miejsca. Autko idealne do miasta małe, zwrotne wszędzie się wciśnie świetnie sobie radzi również na bezdrożach i w trudnym terenie nie jest to Hamer ale sobie radzi tylko raz mnie wyciągali traktotem bo koła znikły w błocie

dodano 02.01.2008 23:11:31 przez

Poza drobiazgami autko bezawaryjne, nigdy mnie nie zawiódł, zawsze dojechałem na miejsce. Zero problemów z odpalaniem w zime nawet przy dużych mrozach. Tanie łatwo dostępne części oraz prosta budowa pozwalają na przeprowadzenie samodzielnych napraw (wystarczy książka obsługi i porady z forum;) oszczędzimy na warsztatach). Dużym plusem jest karoseria, stoi 9 lat pod chmurką i zero rdzy. Osiągów specjalnych nie posiada ale wystarcza na normalną jazdę przy umiarkowanym apetycie na paliwo, przy oszczędnej jeździe łatwo zejśc poniżej 5l/100. Autko idealne do miasta, małe zwrotne mieści się idealnie w alejkach blokowisk. W trasie też sobie radzi dużo lepiej niz np tico które przy większych nierównościach i koleinach wpada w turbulencje; ) Cieniak jest trochę szerszy i lepiej miesci sie w koleiny. Polecam dla młodych kierowców i tym którzy potrzebują taniego w eksploatacji auta.

Demonstracyjny Hyundai i10 COMFORT

Demonstracyjny Hyundai i10 COMFORT

Rocznik: 2013. Przebieg: 0 km. Silnik: 1.0 66KM, benzynowy.

Demonstracyjny Suzuki Alto COMFORT 1.0 68 KM

Demonstracyjny Suzuki Alto COMFORT 1.0 68 KM

Rocznik: 2013. Przebieg: 1 731 km. Silnik: 1.0 68KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Fiat Cinquecento, oglądali także

Dowiedz się więcej o Fiat Cinquecento