Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

vecto@interia.pl, 13 lat temu
Silnik 0.9 i.e. S 39KM 29kW
Rok produkcji 1994
Fiat Cinquecento 0.9 i.e. S 39KM 29kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Inne : W zasadzie wszystko - przestronność wnętrza (kosztem bagażnika niestety), przyspieszenie, super widoczność (moje pierwsze autko, dzięki niemu umiem jeździć), ładny wystrój wnętrza.
Karoseria : Rdza - błotnik
Silnik : są wycieki, trzeba wymienić elementy gumowe
Fiat Cinquecento 899 z gaźnikiem rocznik 1994 (uwaga do Administratora - na tej stronie jest błąd sugerujący lata produkcji tej wersji 1991-1993), 41 KM, przebieg 136700 km. Kupiłem to auto rok temu za 2000. Poprzedni właściciele nic przy nim nie robili, więc musiałem dołożyć ponad drugie tyle, by doprowadzić Cienkusia do porządku. Wielki PLUS - nigdy od momentu zakupu nie odmówił posłuszeństwa, a naprawy robię powoli i sukcesywnie, w miarę możliwości finansowych. Cienkuś służy jako auto rodzinne - mam żonę i małe dziecko, a drugie w drodze. Wiele osób mnie pytało, czemu nie kupiłem za tę cenę auta zachodniego "od dziadka z Niemiec bez wypadku". Otóż chciałem by auto służyło rodzinie, a nie okazało się złomem po jakimś wielkim wypadku. Zaletą Cinquecento jest naprawdę ładna sylwetka, dobrze rozplanowana deska, super widoczność (nauczyłem się nim jeździć, to moje pierwsze auto). Minusem jest mały bagażnik, no ale w końcu mamy do czynienia z małym autem. Części są tanie i dostępne. Lekko chodzi kierownica - znajomy nawet myślał, że CC ma wspomaganie! Ogrzewanie i wentylacja bez zarzutu. Kolejną zaletą jest dzielona tylna kanapa - część można złożyć i mamy 3-osobową bagażówkę. Auto na trasie fajnie przyspiesza, a w mieście wszędzie zaparkuje. Zdecydowanie polecam Cienkusia wszystkim, którzy nie należą do bogatych a potrzebują niezawodnego auta.
Nigdy n ie zawiódł, odpala w największe mrozy. Gdy jest zimny, trochę szarpie w przypadku kiedy odłączę już ssanie. Informacja do Administratora strony - jest to wersja CC 899 z gaźnikiem i mocą 41 KM rocznik 1994 (na stronce jest tylko opcja tej wersji z lat 1991-1993, BŁĄD).
Biegi wchodzą niemal bez zarzutu. Czasem ze wstecznym muszę próbować dwa razy, ale przecież autko ma swoje lata.
Cinquecento za 2000 zł zapewnia naprawdę duży komfort jak na swój wiek.
Widoczność doskonała. Bez zarzutu z przodu, boku i tyłu.
Dobrze - nic dodać, nic ująć. Podoba mi się funkcjonalne rozplanowanie kokpitu - który do tego ładnie wygląda.
Nawiewów nie brakuje, działają sprawnie. Autko grzeje się szybko. W lecie może brakuje klimy, ale nie mam wersji Suite. Uchylne tylne szyby za to pomagają.
Nie jestem szczupły, mam 182 cm wzrostu i mi za kółkiem wygodnie. Żona też nie narzeka a z tyłu dwójka małych dzieci, które muszą bardzo podrosnąć, by im brakło miejsca na nogi. Fiat doskonale przemyślał kwestię przestrzeni.
Autko ma 17 lat i jest ciche. Oczywiście, nie jak S-klasa Mercedesa, ale w końcu czasem miło i silniczka trochę posłuchać.
Miasto 8,8l/100km więc niemało. Na trasie za to wynagrodzi. Ceny części po prostu najtańsze i to jest plus Fiata. Jesteśmy biedną rodziną, stąd wybór padł na Cinquecento. A przecież za 2000 zł można kupić większy samochód z lepszym wyposażeniem. Ale kto to później utrzyma?
Za 2000 zł tylko CINQUECENTO.
Drobiazgi są dobrze dopracowane. Bez zarzutu.
Cóż, autko ma 17 lat. Trochę części musiałem wymienić, bo chyba nikt z poprzednich właścicieli tego nie robił. Najbardziej mnie boli rdza na lewym błotniku przednim, ale ten też przewidziany jest do wymiany. Pod przednim zderzakiem są prostopadle do niego montowane maskownice plastikowe, które od wewnętrznej strony trochę osłonią błotniki. Mój CC ma tylko prawy, lewego zabrakło i stąd rdza. Warto więc zwrócić uwagę na taką z pozoru pierdołę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 i.e. S 39KM 29kW [l/100km]

6,3