Ocena kierowcy - Fiat Croma II

Lukasz, 7 lat temu
Silnik 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Rok produkcji 2009
Fiat Croma II 1.9 16v Multijet 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Bardzo fajny samochód, mało awaryjny. Na minus niestety wykonanie wnętrza, bardzo szybko wytarły mi się przyciski od szyb, i zaczęły pękać chromowane wykończenia gałki od biegów oraz hamulca ręcznego. Oprócz rzadko bywałem u mechanika z innego powodu, niż wymiana oleju.
Super. 150KM daje radę, przez 65000 km użytkowania wymienione: świeca żarowa, przepustnica, pompa płynu chłodzącego, raz czyszczony EGR. Ogólnie myślę, że całkiem nieźle.
Auto fajnie się prowadzi. Przy bocznych wiatrach mocno rzuca na boki przy prędkościach autostradowych, myślę że to kwestia wysokości.
Do tyłu widoczność ok. Z przodu przeszkadzają załamania na masce, przez które nie wiem nigdy, gdzie samochód się kończy. O ile poprzednim (opel astra kombi) umiałem zaparkować prawie wszędzie, o tyle cromą mimo kilku lat użytkowania mogę powiedzieć, że nie potrafię.
Całkowicie w porządku. Wszystkie przyciski bardzo intuicyjnie rozmieszczone, również te na kierownicy - od razu wiadomo który do czego służy. Słabym punktem jest bagażnik, bardzo nieustawny. Ktoś narzekał, że nie ma uchwytu na kubek - w wersji po lifcie jest, szkoda że tylko jeden, a nie dwa, i szkoda, że nie ma w podłokietniku w tylnej kanapie.
Również ok. W zimie długo się nagrzewa, ale nie odejmuję za to gwiazdki, bo diesel zawsze tak będzie miał. Jak komuś przeszkadza, niech sobie zamontuje webasto ;)
Jest gdzie wyciągnąć nogi zarówno z przodu jak i z tyłu.
Jest ok.
Części i naprawy niedrogie, napraw zresztą niewiele. Przy dynamicznej jeździe ciągnie bardzo dużo paliwa (11l/100km wydaje mi się sporo jak na diesla).
3,5 letnią cromę kupiłem za 33000. Jak na samochód tej klasy uważam, że jest to cena rewelacyjna, i nie rozumiem dlaczego ten model tak słabo się sprzedawał.
Typowe bolączki silników diesla - zapychający się EGR, DPF. Często przepalają mi się żarówki od świateł mijania, lewa jest dość upierdliwa w wymianie, bo trzeba wyjąć wlew płynu od spryskiwaczy.
Brak. Samochód nigdy nie odmówił dalszej jazdy, raz napchany DPF napędził strachu wyświetlając check engine.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16v Multijet 150KM 110kW [l/100km]

11,0