Ocena kierowcy - Fiat Ducato II

Silnik 2.5 D 100KM 74kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Ducato II 2.5 D 100KM 74kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Ci którzy nazywają dukaciaka wynalazkiem pewnie juz przejechali 50 tys. bez awari i są z tego dumni. Ducato jest jednym z lepszych samochodów dostawczych i najtańszych w eksploatacji.
Nie spodziewalem sie ze te silniki sa takie dobre. Ja zrobiłem na nim 449 tys. i jeszcze ma cisnienie 25. Kiedy kupowałem ducato miał 112 tys. km. Najwazniejszy jest dobry olej i na czas wymiana paska rozrządu.
Po ok. 300 tys. kilometrow wymieniłem na drugą,działała bez zarzutu, ale mocno wył wałek atakujący. Sprzęgło wystarcza na ok 300 000 przy normalnej jezdzie,jest ono hałasliwe przy zimnym silniku.Nawet nowe.
Z zawieszeniem nie ma praktycznie zadnych kłopotow. Co ok.100 000 trzeba zmienic tuleje gumowe tylne na wachaczach z przodu. Prowadzi sie doskonale. Na zakrętach nie ma sobie równych. Twardy na pusto. Mały skręt ze względu na przedni napęd.
Nie ma sie do czego przyczepic. Swietne lusterka,wysoko sie siedzi,dzieki czemu dobrze widać.
Duzo miejsca,szerokie i wygodne siedzenia, nawet na 1.5 tys. km na raz. Duza regulacja oparcia dzieki wyprofilowanej scianie grodziowej.
Szybko sie nagrzewa. Normalna temp. pracy to 75 stopni. Wadą jest brak regulacji nawiewu na szybę boczną od pasażera.
Dzieki szerokim i rownym siedzeniom nawet mozna na nich spać.
Powyżej 120 zaczyna sie robic głośno.
Zwykły diesel bez turbiny nie przepala i nie oszczedza, 10 na 100. Czesci w porównaniu do sprintera 3 razy tańsze.
Dobra jakosć,średnia cena.Polecam wszystkim, którzy robią dużo kilometrów.
Szybko sie zużywaja elementy zamykające drzwi tylne i boczne rozsuwane.
Po 538000 regenerowałem pompę wtryskową(3000 zł). Po 300000 tys wymieniłem skrzynię biegow(1300 zł używana)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 D 100KM 74kW [l/100km]

9,7