Ocena kierowcy - Fiat Linea Sedan

Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2007
Fiat Linea Sedan 1.4 8v 77KM 57kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne : bezawaryjność
jestem zadowolony z auta. poprzednio użytkowałem auto francuskie które również kupiłem jako nowe, użytkowałem je przez ponad 4lata i przebieg około 230tyś i sprawiło znacznie więcej problemów niż linea
silnik słaby ale kupiłem to auto z tym silnikiem świadomie i wiedziałem, czego można się spodziewać. silnik dość elastyczny, i przyjemnie pracujący
skrzynia biegów bez zarzutu
auto bardzo dobrze się prowadzi, świetne zachowanie na zakrętach, bardzo wydajny układ hamulcowy
przeciętna widoczność, zwłaszcza do tyłu oraz na boki pod pewnym kątem ograniczona przez słupki
raczej ok
jedyny problem to parujące szyby, zwłaszcza gdy jest dość ciepło i pada deszcz- aby teko uniknąć należy mieć włączoną klimatyzację
bez zastrzeżeń, olbrzymi bagażnik ale zbyt mały otwór załadunkowy
przy wyższych prędkościach, powyżej 120km/h robi się zdecydowanie za głośno, wynika to z faktu, że silnik ma bardzo wysokie obroty
zużycie paliwa, trasa przy bardzo oszczędnej jeździe około 5,3lita/100km, przy dynamicznej jeździe to około 8 nawet do 9 litrów, miasto również wszytko zależy od stylu jazdy i od czasu stania w korkach od 6,5 do 9. przy oszczędnej jeździe w drodze do pracy 12km czas dojazdu około 35/40min (czyli stale praktycznie korek) można zejść nawet do 7,5 litra koszty napraw po za ASO przez 3,5 roku i przebiegu 200tyś to około 2tyś zł- nie licząc spraw eksploatacyjnych
auto stosunkowo drogie, wersja dynamic tak naprawdę jest bardzo słabo wyposażona. cena w listopadzie 2007r z ubezpieczeniem to 52tyś \\9 w kredycie bez odsetek)
na samym początku (gwarancja) odklejające się listwy boczne, nie otwierająca się kanapa, przewód odpowietrzający pokrywę zaworów chyba wymieniany był z 8razy!!!!!!!!!!, stosunkowo szybko zużywające się klocki hamulcowe średnio co 20tyś. moje auto dzisiaj przejechało równo 200tyś km ma 3,5 roku i ani razu mnie nie zawiodło. wymieniłem jedynie dwa razy tarcze hamulcowe, łożyska amortyzatorów i amortyzatory,końcówki drążków sprzęgło całość, szczęki to wszytko przy przebiegu 180tyś
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]