Fiat Marea - Oceń swoje auto

lista nadwozi Fiat Marea

lista silników Fiat Marea

Oceny Fiat Marea

12% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,58)

dodano 16.02.2008 12:39:22 przez

Za niewielką cenę dostajemy do dyspozycji pojemną, zrywną, komfortową i w miarę niezawodną limuzynę średniej klasy, która ze względu na niski koszt eksploatacji zadowoli wymagania przeciętnie zarabiającego 30 - 40 latka. Auto sprawia wrażenie droższego niż jest w rzeczywistości poprzez ciekawy wygląd i dobrze zaprojektowane wnętrze, a pod wieloma względami może spokojnie konkurować z o wiele droższymi markami tego samego rocznika, typu Toyota Avensis, Renault Laguna (mogę zaryzykować to porównanie), czy nawet z produkcjami niemieckimi (Vectra)... Fiat Marea za dbałość i mądrą eksploatację przez użytkownika odwdzięczy się swemu właścicielowi wieloma miłymi niespodziankami podczas pokonywania zarówno zatłoczonych wielkomiejskich ulic (zrywność, zwrotność), jak i najdłuższych tras (wygoda, przestrzeń, ergonomia). Powszechnie występującą wadą samochodu jest jego słabe zawieszenie z sypiącymi się raz po raz kolejnymi elementami. Do mankamentów dodałbym jeszcze słabo działające ogrzewanie. Podsumowując: Pomimo wymienionych w tej ocenie negatywów gorąco polecam zakup Fiata Marei niezdecydowanym osobom, którym zależy na komforcie jazdy przy jednocześnie niskiej cenie zakupu i eksploatacji samochodu. Kupiwszy to auto przekonałem się, że wiele negatywnych opinii o fiatach jest przesadzonych i gdybym miał ponownie wybierać mając tyle samo gotówki w kieszeni - nie zmieniłbym swej decyzji odnośnie nabycia auta.

dodano 05.03.2010 17:50:12 przez

Świętne auto. Mówi się że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki ale ja bym zaryzykował jeszcze raz. Ciesze sie że w 2011 ma powstać nowa odsłona tego modelu czekam z utesknieniem. Samochód jak samochód jedni narzekają na blachy , drugi na silnik a trzeci przyczepi się do spalania. Teraz coś trochę o mojej Marei 1997 sx 1.6 Jestem bardzo zadowolony z tego auta, jego pierwszym atutem jest niestarzejąca się sylwetka auto ma 13 lat a "niczym" nie odbiega karesoerią od nowych aut. Patrząc na auta z tego przedziału wiekowego to Daewoo Espero woła o pomste do nieba, kanciak. Auto to ma pare zalet i wad, ale zaczne od wad - 1. Wadą są klamki, guma po 10 latach spraciała 2. Skrzynia biegów - trzeba się napracować 3. Wyciszenie - kiepskie To było by na tyle Zalety - 1.Przestrzen w tym samochodzie zadowli nie jednego wybrednego , miejsca na nogi zarazem z przodu i z tyłu jest aż za nato 2. Układ jezdny jest dobrze zgrany , nie trzeba machac kierwica , samochód sam jedzie 3.Ergonomia - w tym aucie nie szukasz niczego wszystko jest logicznie poukładane 4.Bagażnik - jak się nie myle 500 litrów 5.Blachy - nie jeden francuz czy niemiec by pozazdrościł wytrzymałości , auto ma 13 lat a brak ognisk korozji. Do najczęstrzych usterek moge zaliczyć elektryke, ale nie jest to uporczywe w urzytkowaniu. Spalanie jak na takie gabaryty jest w normie trasa 5,5 - 6 , miasto 9

dodano 30.09.2010 15:46:54 przez

Już nie jeżdżę tym samochodem, więc ocena, po trzech latach użytkowania jest absolutnie obiektywna. Mimo wad, usterek i wiecznych problemów z zawieszeniem, będę jednak wspominał Mareę jako samochód, w którym najlepiej się czułem. Jest to auto godne polecenia komuś, kto ceni sobie komfort, dynamikę, wygodę, przy jednoczesnych tanich kosztach eksploatacji. Mity na temat Fiatów są mocno przesadzone! Jest to naprawdę dobry samochód. Zważywszy na niską cenę używanych Marei, kupujący powinien jednak zwrócić uwagę na to, aby auto miało bogate wyposażenie (przede wszystkim: ABS) oraz na to, czy było na bieżąco serwisowane. Zaniedbany Fiat niestety prędzej, czy później zemści się na użytkowniku... Wady główne: Słabe i głośne zawieszenie oraz słabe wyciszenie wnętrza. Wady mniejsze: Podłokietnik kierowcy to ściema (o ile nie mamy 2 metrów wzrostu i nie odsuwamy siedzenia do oporu w tył), zbyt mała regulacja bocznych lusterek na zewnątrz, niezbyt trwała tapicerka foteli (łatwo się plami, brudzi i przeciera), tysiące psujących się pierdółek, które na bieżąco trzeba naprawiać (zacinające sie pasy, zepsuty spryskiwacz, itp.). Zalety: Tanie używane Maree, tanie i łatwo dostępne części oraz fajne wsparcie na forach internetowych (np. www.bbtp.pl), komfort i ergonomia przestronnego wnętrza, dynamiczny i niezawodny silnik.

dodano 02.12.2009 23:29:31 przez

Używam ten samochód od nowości.Regularnie serwisowany. Do 4 lat bez większych problemów. W między czasie serwis autoryzowany naprawiał tył bo miałem uderzenie. Powyżej 4-go roku naprawiane były różne usterki większe i mniejsze ale nie stałem nigdy w drodze, licznik przestał działać i predkościomierz. w 10-tym roku klamki zaczęły odpadać, wycieraczki się spaliły, dmuchawa działa tylko na 4 biegu, tylna klapa już się nie zamyka. W 11 roku podłoga "wzięła i się zardzewiała" a zwłaszcza mocowanie belek nośnych i silnika. Autoryzowany serwis dał opinię - zezłomować. Obecnie auto nadaje się na szrot. Zakup takiego auta to porażka nikomu nie życzę tego. Moim zdaniem fiat za wysoko mierzy ponieważ nie potrafi zrobić tej klasy samochodu. Fiat powinien robić " fiaciki " bo to mu wychodzi. Tanio i byle jak. Prosta zasada o której fiat zapomniał: mało płacisz mało wymagasz, dużo płacisz dużo wymagasz i.t.d. Tak na marginesie jak zadzwoniłem do Fiata Polska to arogancko dowiedziałem się, że to moja wina lub serwisu autoryzowanego , który robił naprawę. No tak moja wina ,że kupiłem Fiata i wina serwisu że się związał z tak nieudolną firmą, która go nie nauczyła naprawiać. To musi być standard w tych samochodach bo Fiat nic sobie z tego nie robi.

dodano 01.01.2011 13:20:44 przez

To już moja trzecia Marea. Ta obecna jezdzi jako taksówka. Dzienny przebieg rzędu 300 km nie robi na niej wrażenia. Moją przejeżdżam rocznie ok 60 tyś.km. Wymieniam tylko części eksploatacyjne- mimo, że auto w tej branży zużywa się dwa razy szybciej. Wiele częsci w moim egzemplarzu jest jeszcze fabrycznych. Auto tanie w naprawach i nieskomplikowane. Ceny częśći i dostępność-doskonałe. Auto mimo swojego wieku może się podobać wizualnie. Nadwozie jest ocynkowane, nawet 15 letnie egzemplarze nie wiedzą co to rdza. Warto natomiast zadbać o zabezpieczenie podwozia. Nie jest już tak odporne na czas. Tapicerka jest trwała ale w egzemplarzach po liftingu jest z tym niestety gorzej. Nic nie skrzypi i nie wydaje podejrzanych odgłosów. Auto nie lubi tanich zamienników. Nie oznacza to, że mamy kupowac wyłącznie oryginały. Po prostu chytry dwa razy traci... Wbrew opiniom elektryka nie szaleje, psuje się wg mnie jak w każdym innym aucie chociaż ja (odpukać) nie mialem w żadym egzemplarzu z tym problemu. Jeżeli kupimy zadbany egzemplarz, nie będziemy żałować. Ja wszedłem do tej samej rzeki już trzy razy i nie żałuję. Jeżeli będe sprzedawał, to tylko dlatego, że po prostu już mi się znudziła.

dodano 03.01.2009 19:59:38 przez

Jeżdzę "maryśką" od nowości, nigdy nie "padła w drodze" . Może mam szczeście a może po prostu dbam o auto i zapobiegam awariom? Drobne awarie o których wyżej to pikus,Gorzej z zerwaną linką sprzegła, - pierwsza padła po 120 tys - stwierdzono wadliwy montaż( W ASO - stwierdzono) Druga padła jeszcze szybciej (założona w ASO) Awaria cewki - ASO nie dało rady tego zdiagnozować, twierdziło ze jest Ok, a nie było;-(. Dopiero niezalezny serwis elektroniczny w 5 min podał receptę - skuteczną (ASO nie jest widać nieomylne;-)))). Poza tym wymieniałem normalne rzeczy ekspolatacyjne, tzn, filtry, tarcze, klocki oleje....części nie są przesadnie drogie choć do "niemców" sa tańsze. Marysia bardzo fajnie się prowadzi, a ponieważ służy mi tyle lat - postanowiłem ,ze ma u mnie "dożywocie" tzn ,jeżdzi az do "smierci technicznej" - po tylu latach mam do niej sentyment;-)

dodano 04.03.2009 13:21:56 przez

Durze auto za śmieszne pieniądze, bardzo wygodne, jednak męczą je mniejsze usterki. Niestety trzeba być przygotowanym w każdej chwili na wydatki dodatkowe nie duże ale jednak te 300 - 400 PLN rezerwy w razie czego zawsze się przyda np na wymianę jakiegoś stycznika, przekaźnika, naprawę jakiejś pompy itp. Jeżeli auto jest regularnie serwisowane (tylko nie przez ASO bo oni raczej psują) odwdzięczy się bezawaryjną jazdą (nie mylić z bezusterkową) Samochodem przez rok przejechałem 50 000 km. i nigdy mnie nie zawiódł tzn. nie wyłączył się, i nie stanął. Raz w trasie miałem awarię pompy ABS która zaczęła wydawać dziwne odgłosy i bez przerwy dziwnie drżała, wystarczyło wyjąć bezpiecznik (wyłączyć ABS) i w drogę. Polecam osobą które szukają pakownego i taniego kombi, z pewną dozą cierpliwości i zrozumienia dla konstruktorów tego pojazdu;)

dodano 18.01.2010 03:21:27 przez

Awaria unieruchomiająca samochód jeszcze się nie zdarzyła. Słabe zawieszenie i denerwujące awarie elektryki obniżają ocenę. W zamian autko ma znakomite blachy (podwójny ocynk) więc problem korozji nie powinien dotyczyć nawet kilkunastoletnich modeli (chyba że auto miało już wcześniej jakieś przygody). Słyszałem że gorzej jest z podwoziem ale w moim egzemplarzu na razie jest wszystko ok. Stylistyka nadwozia powoduje że auto ma wciąż w miarę świeży wygląd. Uważam że jest to jedno z ładniejszych kombi z II-giej połowy lat 90-tych ze średniej klasy ale to oczywiście rzecz gustu. Wnętrze mimo skrzypów i pisków jest wykonane z całkiem przyzwoitych jak na fiata materiałów i sprawia całkiem pozytywne wrażenie przy pierwszym zetknięciu. Auto potrafi dać radość z jazdy i to pozwala zapomnieć o wszelkich niedomaganiach

dodano 29.03.2006 23:04:10 przez

Miałem już wiele aut. Opla Vectrę, Calibrę, Forda Fiestę, Seata Ibizę, Hondę Civic, Toyotę Corolle. Jedna cecha jaka łączy te auta to rdza!!! Masakra, poprostu korozja zjadała je szybciej niż się starzały. Okropieństwo!! Drogie części i żadnych większych rewelacji. Kupiłem Mare i nie chcę jej w chwili obecnej zamienić na żadne inne auto. Swietna stylistyka, super wykonane wnętrze, zarówno wizualnie jak i pod zględem materiałów. Super cichy silniczek i bardzo elastyczny. Tania w utrzymaniu, komfortowa i świetnie wyposażona. wszystko automatyczne, podgrzewane, klimatyzacja. Fiat ma zepsutą opinie, tylko zastanawiam się czemu?? Pewnie panującu w Polsce kult aut niemieckich, które w 99 % sa walone we wszytskie możliwe strony i psuje się w nich dosłownie wszysko o czym można tylko pomysleć . Koszmar

dodano 28.06.2004 16:30:20 przez

nom w sumie samochud jest bardzo ładny bo ma ciemno krwista barwę metaliczną,silniczek jest z deka jak by zagłosny jak na obroty sie wchodzi ale mnie ten dzwiek nie przeraża bo chodzi jak sportowy,mimo iz to 1.6 i ma tylcio 55ty/km przebiegu miałem okazję wciagnąc vectre 1.6 16v z 97 roku wersja b wady powarzniejsze(guma schodzaca z klamek-marszczy sie,to jest wekeend wiec nasze drogi zdazyły załatwic spinacze czyli uchwyty których trzymaja sie plastiki z tyłu oczywiście-ale to da sie zrobic,nom i cześci zbyt drogie jak na sredniej klasy autko)ale nie narzekam jesem zadowolony mało sie psuje i nadodatek niemiec wysiadł , silniczki 1,6 sa bardzo agresywne w tych autkach nie mówiac o 2.0 20v5 koszmarne autko ale jest naoguł dobrym europejskim samochodem.

Demonstracyjny Hyundai Elantra Comfort

Demonstracyjny Hyundai Elantra Comfort

Rocznik: 2014. Przebieg: 10 km. Silnik: 1.6 132KM, benzynowy.

Demonstracyjny SEAT Leon Style

Demonstracyjny SEAT Leon Style

Rocznik: 2013. Przebieg: 869 km. Silnik: 1.4 122KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Fiat Marea, oglądali także

Dowiedz się więcej o Fiat Marea