Ocena kierowcy - Fiat Multipla I

oneth@op.pl, 20 lat temu
Silnik 1.9 JTD 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Fiat Multipla I 1.9 JTD 110KM 81kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
jechałem kiedyś koło salonu fiata, obok mnie coś dziwnego skręciło nagla w prawo i zniknęło ja ufo we mgle. Pognałem za tym czymś. Stało zaparkowane przy krawężniku. Kierowcy już nie było. Tak nagle, tak szybko ? Jak on to zrobił ? Oglądam i czytam napis marki !!! fiat !!?? Szybciutko do salonu, stoi. Ale pięknie dziwny. Prawie na głos powiedziałem - jesteś moja !!! Za dwa miesiące miałem ją obok. Trwa to już piąty rok. Najpierw benzyna 145000 km, teraz ropniak 45000 km. Nie zamienię i nie pozwlę jej skrzywdzić. Ona chyba to czuje, bo odwzajemnia się nawet w bardzo nietypowych i skrajnych warunkach.
na dobrą sprawę można z dwójki dynamicznie rozkulać autko
w przypadku diesla wystarczy dwójka i piątka, reszta niepotrzebna
trzyma się drogi jak klejony butapremem
pełne oszklenie, ale przednie słupki mogą tworzyć martwe pole,
to już moja druga multipla i nie mam problemów ze zmęczeniem po trasie
ogólnie bardzo dobra, troszkę słabe chłodzenie na tył
auto mam w firmie - idealne, w domu nazywają go busikiem i lubią jazdę, choć to wszytkie panie i bardzo wybredne, dużo radości daje możliwość indywidualnego ustawienia fotela dla każdego z sześciu pasażerów
miałem najpierw benzyniaka - bezszumowy, diesel troszkę głośniejszy, ale jest ten "klang", za który jej odpuszczam głośniejszą pracę
6 l z klmą, o pół litra mniej bez, na trasie jedno tankowanie z południa Polski nad morze i spowrotem, szybki, sprawny serwis, świet opieka podczas awarii(jedna dotychczas - moduł wolnych obrotów) a łącznie przejechałem dwoma autkami 190 000 km,
za te same warunki i rozkosz jazdy np. tojota życzy sobie 120 000 PLN
siadam i jadę, czy są pytania ?
wspomniałem o elektronice - tylko moduł wolnych obrotów, reszt w ramach przeglądów
Fiat Multipla I