Ocena kierowcy - Fiat Palio I Weekend

urbanskirobert@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 1.2 i 73KM 54kW
Rok produkcji 2000
Fiat Palio I Weekend 1.2 i 73KM 54kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Najtańsze kombi w swojej klasie, auto proste i niezawodne. Idealne dla osób traktujących samochód jako środek transportu , a nie kolejne dziecko w rodzinie. Kupiłem za 7 800 zł w autokomisie. Za te pieniądze mógłbym kupić najwyżej 15 letniego VW. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Trzeba pamiętać o jednej rzeczy - auto ma wysoko środek ciężkości - przy dużej prędkości (ponad 100 km/h) żadnych ostrych manewrów kierownicą.
Silnik pracuje pieknie po takim przebiegu, auto trochę wołowate przy ruszaniu ze świateł, do wyprzedzania na drodze przy 80km/h trzeba uzywać 3 biegu bo na 5 nie da rady. jednak ogólnie opinia bardzo dobra .
czasami nie mogę wrzucić jedynki, reszta ok.
Dobre wysokie zawieszenie, idealne auto na weekendowe wyjazdy do lasu i nawieś, na polne i leśne drogi z umiarkowanymi dołami, przy dobrych oponach nie zakopuje się w piachu i błocie
Przednie słupki mogły by być cieńsze
Wygodny dla kierowcy z długimi nogami, wysokie siedzenia dają dobra widoczność do przodu i na boki, ja mam wspomaganie kierownicy, więc prowadzi się pięknie
W upalne dni dmuchawa tylko na 3, zimą OK
Z przodu jest OK, gdyby samochód był 10 cm dłuższy to pasażerowie mogliby załozyć nogę na nogę. Na dłuższe przejazdy auto tylko dla 4 osób
OK. powyżej 4 tys. obrotów silnik głośny
W mieście 6,5 litra, poza miastem 5 litrów benzyny - rewelacja!
Lać paliwo i jeździć
Poprzedni właściciel (7 lat ) trzy razy wymieniał alternator, raz sprzęgło. U mnie wszystko na razie OK
Dziennik kosztów dla Fiat Palio I Weekend 1.2 i 73KM 54kW
8,2