Ocena kierowcy - Fiat Palio II Weekend

plebi@wp.pl, 20 lat temu
Silnik 1.2 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2001
Fiat Palio II Weekend 1.2 i 60KM 44kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
ogolnie ciekawe autko, ekonomiczne, bardzo dobry silniczek pomimo malej pojemnosci, zadne kombi z silnikiem 1.2 u konkurencji nie ma szans !!! szczegolnie jesli chodzi o silnik, 1.2 jest bardzo dobry zwazywszy gabaryty auta i tak malą pojemnosc to nie wiem czy ktos jest go w stanie pobic, palio wszystkie je deklasuje, nie mowie ze jest najlepsze ale w tej klasie jest calkiem niezly, zalozylem instalacje gazowa i zero problemow, auto pali srednio litr wiecej na gazie w porownaniu do benzyny ale co do moc to brak jakichkolwiek roznic - na instalacji nie ma co oszczedzac
jak na taka pojemnosc to silnik jest wysmienity, elastycznosc bardzo dobra, nie musimy zbyt czesto machac dzwignia zmiany biegow, moim zdaniem silnik to najwieksza zaleta tego samochodu, po zamontowaniu gazu nie odczulem zadnej roznicy - silnik jest naprawde na 5
skrzynia niestety nie jest zbyt dobra, sprzeglo siadlo mi na 100tys wymienilem je i od nowosci chodzi nie za ciekawie na 1 (czasami sa problemy z jej wbiciem), reszta biegow OK
na suchej nawierzchni bez zastrzezen ale na mokrej jazda tym autem to niezly stres, jeden z wiekszych mankamentow tego auta to hamulce - bardzo latwo i czest blokuja sie kola i auto wpada w poslizgi, trzeba sie przyzwyczaic i odpowiednio hamowac
nie ma na co narzekac
rowniez OK
co do tego rowniez bez zastrzezen, zima grzeje jak cholera, szybko zrobi nam sie goraco nawet przy -20, generalnie bardzo dobrze ten problem zostal w tym modelu rozwiazany
tu rowniez wszystko OK, duzo miejsca zarowno z przodu jak i z tylu, jednak w 3 z tylu trzeba sie troche cosnac dlatego 4, bagaznik rowniez bardzo duzy, po zlozeniu tylnego oparcia mozna wozic prawie wszystko
generalnie na tej klasy samocho wszystko jest OK
na paliwie srednio bral mi 7litrow, na trasie nawet ponizej 6, za to na gazie na gazie srednio 8, ale nigdy mi nie wzial wiecej jak 8,7l gazu a mam dosyc ciezka noge, jezdze niekiedy po 160km/h bardzo duzo wyprzedzam a do 9l spalanie nigdy na gazie nie doszlo (usredniajac wynik razem z miasta oraz ostrą jazdę poza miastem), tak wiec nie ma co narzekac, ogolnie rzecz biorac ekonomiczne autko, a naprawy jak w kazdym troche kosztuja
nowy jest drogi ale uzywany mozna kupic tanio i dobry rocznik
brak
jak we wszystkich fiatach najwiekszy mankament to niezbyt dobre zawieszenia, przy 60tys siadlo mi lozysko, czasami cos tam stuka, na 100tys musialem wymieniac sprzeglo, poza tym bez powaznych usterek
Dziennik kosztów dla Fiat Palio II Weekend 1.2 i 60KM 44kW
8,9