Ocena kierowcy - Fiat Panda II Van

Pandamera, 8 lat temu
Silnik 1.2 8v 60KM 44kW
Rok produkcji 2007
Fiat Panda II Van 1.2 8v 60KM 44kW 2003-2012 - Oceń swoje auto
Panda to moje auto służbowe, jestem bardzo z niej zadowolony, jazda tym autem sprawia przyjemność. Bardzo pocieszne auto. Wszystko chodzi w niej gładko, bardzo fajne, krótkie sprzęgło, świetnie rozwiązana sprawa lewarka skrzyni biegów, ergonomiczna deska rozdzielcza, dobrze zestopniowana skrzynia biegów, elastyczny silnik, doskonałe, zaskakująco duża przestrzeń w kabinie pasażerskiej oraz przestrzeń ładunkowa jak na tak małe auto, dobra widoczność-to wszystko sprawia, że "Pandamera" zostawia po sobie bardzo pozytywne wrażenie. Na minus na pewno "taboreciaste" fotele, brak obrotomierza oraz zbyt szeroki słupek B. Z czystym sumieniem polecam. Auto pod każdym względem lepsze od nowszej i sporo droższej skody praktik.
Jak na 60 km i 102 nm bardzo dobrze radzi sobie z tym autem. Jednostka napędowa jest niesamowicie elastyczna-przy 35km/h można bez bólu wybrać III bieg i auto nie będzie się dusić oraz będzie dosyć sprawnie przyspieszać. Znakomicie współpracuje z instalacją LPG. Można dodać, że motor ma opinie bardzo trwałej konstrukcji. Pojazd jest bardzo zrywny.
Dobrze zestopniowana, krótki skok lewarka, bardzo precyzyjna, ergonomiczne umiejscowienie lewarka.
Zawieszenie miękkie, nie da się poszaleć w zakrętach, jednak jest to auto typowo miejskie, więc powinno dobrze wybierać nierówności i to właśnie czyni. Wyborne wspomaganie, chodzi tak gładko, że myślałem, że tryb City jest włączony, jednak zdumienie mnie ogarnęło, kiedy wcisnąłem przycisk City na konsoli, a na desce rozdzielczej zapaliła się pomarańczowa kierownica. Okazało się, że może chodzić jeszcze lżej.
Wyśmienita widoczność, jedyny problem jest, gdy włączamy się do ruchu i nie jesteśmy ustawieni pod kątem prostym w stosunku do głównej drogi, a to za sprawą zbyt szerokiego słupka B.
Idealnie, wszystko pod ręką, ciekawa pozycja za kierownicą, lecz fotele mają słabe boczne trzymanie i nie są zbyt komfortowe, jednak do wytrzymania.
Szyby odparowują w trybie ekspresowym. Szybko się nagrzewa.
Duża ilość miejsca jak na auto tego kalibru.
Super.
nie ocenię, bo nie utrzymuję tego auto, ja nim tylko jezdze, ale z tego co wiem, to pali bardzo malo lpg

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 8v 60KM 44kW [l/100km]

7,8