Ocena kierowcy - Fiat Panda III Hatchback 5d

Mateo, 11 lat temu
Silnik 0.9 8v TwinAir Turbo Start&Stop 85KM 63kW
Rok produkcji 2012
Fiat Panda III Hatchback 5d 0.9 8v TwinAir Turbo Start&Stop 85KM 63kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Całkiem sprawnie przyspiesza.
Fajny dizajn, dobre prowadzenie, przyciąga oko, ma to coś, ale jest tylko autkiem w kolorze białym do codziennej pracy w dużym mieście.
Dźwięk jak z malucha (fiata 126p). Elastyczność lepsza od silnika 1.2.
Biegi wchodzą poprawnie. Jest lepiej jak w starej pandzie, którą zrobiłem 130 tys. km
Nie ma porównania! Bardzo dobrze prowadzi się drogi. To nie ta sama taczka.
Bardzo dobra jak na takie autko.
Pewne rzeczy są denerwujące np. ręczny, ale reszta jest miła dla oka i praktyczna dla ręki.
Klima automatyczna działa sprawnie.
Trudno porównać, ale jest lepiej.
Niby cicho, ale 2 cylindry słychać.
Trudno powiedzieć czy ten silnik jest wart uwagi. Po pierwsze dźwięk jest fatalny i męczący. Po drugie spalanie, pomimo mojej bardzo ostrożnej i wolnej jazdy po mieście, oscyluje w granicach 6,6-7,1 litrach (w/g katalogu 5 litów). W trasie byłem tylko raz na odcinku 700 km i spalanie wyniosło mniej niż 5 litrów co cieszy (w/g katalogu 3,8!). Jadąc zgodnie z przepisami do 90km/h. Ogólnie fajnie użytkuje się to auto.
Za 50400 zł, można mieć pewnie coś innego, ale sentyment zwyciężył rozsądek. Zdecydowanie za drogi w takiej konfiguracji. Ostateczna cena jaką zapłaciłem po sprzedaży swojej starej pandy to 42 tys. zł...
Coś puka w drzwiach kierowcy...
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 8v TwinAir Turbo Start&Stop 85KM 63kW [l/100km]

6,1
Fiat Panda III Hatchback 5d