Fiat Punto Grande Punto - Oceń swoje auto

lista nadwozi Fiat Punto Grande Punto

lista silników Fiat Punto Grande Punto

Oceny Fiat Punto Grande Punto

Podobnie jak w segmencie Auta małe (3,96)

dodano 26.01.2012 20:27:26 przez

Oceniać ten samochód postaram sie w miarę obiektywnie, po kilku letnim okresie eksploatacji. Nie do końca zgadzam sie bardzo negatywnymi ocenami tego samochodu .Ja kupiłem ten samochód w 2010 i przejechałem nim około 30 tys. km. Samochód ma silnik 1.4 benzyna i jest to wersja Estiva Blue & Me ( świadomie nie wybrałem modelu evo ,który jest dla mnie przestylizowany , a szczególnie nie odpowiada mi ta srebrna barokowa listwa z przodu samochodu , przez którą auto straciło swoją oryginalność). Auto użytkuje prywatnie w większości po mieście i w tej roli fiat spisuje się dobrze. Zawieszenie jest dobrze zestrojone i samochód nawet podczas szybkiej jazdy w trasie jest przewidywalny i dobrze się prowadzi. Spalanie benzyny jest różne, w trasie udało mi się spalić 5.6 litra/100 a w mieście w zimą na krótkich odcinkach było i około 9.0 litrów. Samochodem też przejechałem dalsze trasy kilkakrotnie np. z Zakopanego na Hel i auto wywiązało się z tej roli bardzo dobrze. Klimatyzacja choć manualna uprzyjemniała znacznie podróż a i fotele okazały się naprawdę wygodne i nie meczące, jedynie przy wyższych prędkościach od silnika robiło się trochę głośno. Fabryczne radio w samochodzie jest dobrej klasy a nagłośnienie jest naprawdę niezłe jak na klasę samochodu. System komunikacji bezprzewodowej Blue & Me jest bardzo przydatny w czasie jazdy i bardzo dobrze współpracuje szczególnie z telefonami Nokia. Trochę gorsza sprawa jest z tworzywami kabiny kierowcy ale znowu nie tragiczna, są one po prostu gorzej trochę spasowane niż np. w Pandzie którą wcześniej użytkowałem (tutaj plus dla załogi z Tychów). Generalnie podsumowując samochód nigdy mnie nie zawiódł, jest przyjemny w użytkowaniu nie posiada jakiś większych wad konstrukcyjnych. Oczywiście nie można go porównywać z autami wyższej klasy jak niektórzy to robią (różnica w cenie i jakości) ale jak się go poprawnie użytkuje, dba o przeglądy to autko spisuje się dobrze. Natomiast opinie że jest to słabe auto, itp. są według mnie krzywdzące dla tego samochodu , i nie odzwierciedlają prawdy, bo auto jest konstrukcją dość nowoczesną, ładną stylistycznie mającą pewne wady jak chyba każdy samochód. Mając pewne doświadczenie z tym samochodem , mogę go spokojnie polecić jako auto do miasta i od czasu do czasu i na dalsze podróże. Myślę że warto podkreślić też to że jest to samochód popularny to i części do niego są w dość w przystępnej cenie. Nie bez znaczenia jest to, że bardzo dobrze rozwiniętą jest sieć serwisowa fiata co daje możliwość sporego wyboru serwisu czego na przykład nie mają inne marki.

dodano 03.01.2011 22:56:12 przez

Kiedy go kupowałem myślałem że bedzie naprawde fajna sprawa jeżdzić drugi raz w życiu nowym z salonu autem,pierwszy był nowy Polonez z 93 roku.Poldkiem jeżdziłem 4 lata i żal było mi go sprzedawać,zrobiłem nim chyba ok 120000km.O tym wynalazku aż nie chce mi sie pisać ale musze aby co niektórych przestrzec przed zakupem.Polonezem bezproblemowo jeżdziłęm 4 lata tego mam dosyć serdecznie po 10 miesiącach.A dlaczego? No to prosze; słabo spasowana karoseria poprostu nieróne szczeliny,miałem nierówno ustawioną kierownice,miałem wyrażnie kierownice skręconą w prawo jadąc na wprost(poprawiłem ale nie w serwisie tam twierdzili że jest dobrze)spryskiwacze leją na wycieraczki zamiast na szybę,kontrolka od świateł długich świeci tak intensywnie na niebiesko że w nocy robi sie przed oczami poświata niebieska,czytałem że innym też przeszkadza,dobre dla osób chorujących na ślepote,tylna klapa trzeszczała to serwis wyregulował,znalazłem kilka wżerków w lakierze,tylne klamki zacinają sie to akurat jest nagminne,pozaklejałem pełno niepotrzebnych otworów w przedziale silnika doradził serwis że poprostu taśmą klejącą,odpadła mi przy nogach pasażera osłona instalacji był poprostu za krótki blachowkręt,wiec poszedłem do rzemieślnika kupiłem dłuższy blachowkręt i przykręciłem teraz jest dobrze,K...to wszystko w nowym aucie,dalej przecieka zbiornik płynu spryskiwacza jak nalejecie do pełna to wszystko co znajduje sie w szyjce tym lejku poprostu wykapie na ziemie tj.ok 200 300 gram kapie z łączenia lejek-zbiornik,jakie jest tego rozwiązanie techniczne to woła o pomste do nieba nawet tego nie opisuje!Jak pojeżdze troche i auto sie zagrzeje,wyłacze silnik,a za np.15 minut znowu go uruchomie to śmierdzi przynajmniej przez minute coś jakby ropą,byłem w serwisie powiedzieli że to sie przepali to poprostu nowe plastiki,to z czego oni je robią!!! Mam ok 10000 km i nadal czuć.I TO CO DLA MNIE NAJGORSZE PRZENOSZENIE SIE DRŻEŃ Z SILNIKA NA KIEROWNICE I PEDAŁ Y DZIEJE SIE TAK KIEDY SAMOCHÓD JEST W ZAKRESIE OBROTÓW 2000-2500 BEZ WZGLĘDU NA BIEG ŻADEN SERWIS NIE JEST W STANIE MI POWIEDZIEĆ DLACZEGO TAK SIE DZIEJE,POPROSTU TEN TYP TAK MA,JA P...E TO JAKIŚ ABSURD !!! Możecie mi wierzyć że ludzie widzą te wady ale co mają narzekać jak wywalili 40000PLN Dla mnie powinni tego klamota dorzucać gratis za jakieś wieksze zakupy w Biedronce,on nie jest absolutnie warty tych pieniędzy,znajomi mnie ostrzegali nie kupuj bo po pierwsze traci sie na nowym,a jeśli już to nie marke FIUT dlaczego nie posłuchałem !!!!!!!! Pozdrawiam wszystkich użytkowników

dodano 07.01.2011 15:10:03 przez

Witam.Nie jestem właścicielem takiego auta ale zrobiłem nim ponad 5000 tys km pozyczone od brata,osobiście mam Forda Mondeo kombi rok 2005 i co moge napisać o wrażeniach,auto niby nowe ale pozostawia wiele do życzenia,ogólnie nie jest takie złe,ale tak jak piszą poprzednicy wykończenie niby ładne ale z jakich materiałów,i jak wykonane to już inna bajka,dla mnie nie do przyjęcia,zrobiłem nim te kilometry do holandi i z powrotem,i troche po niemczech,i jestem zniesmaczony wyciszeniem wnętrza jest poprostu głośno,ten silnik to tylko do miasta bo na takiej trasie troche męczy,i faktycznie ktoś tu napisał o kontrolce długich świateł,musze przyznać racje zbyt intensywnie świeci,karoseria rzeczywiście jest tak troche na odpierdziel spasowana,i troche trzeszczy,ale prawdziwą tandeta i dla mnie zabawna sprawa to lusterko w podsufitce tzw.słoneczniku przecież to nie jest prawdziwe lustro tylko folia odblaskowa,normalnie usmiałem sie do łez,Tak ale gdyby to było moje auto to nie byłoby mi do śmiechu.Podsumuje to tak napewno nie jest to auto dla kogoś kto lubuje sie w motoryzacji,bo dla takiej osoby te pierdułki nie dadzą mu żyć,ani nie dla pedancików,to raczej dla kogoś gdzie to auto służy do przemieszczania sie z punktu A do punktu B to może wystarczyć.Osobiście nie kupiłbym go bo po przesiadce do swojego Mondeo gdzie Ford nie cieszy sie w Polsce uznaniem,jest przepaść pod każdym względem,a zapłaciłem za niego o wiele mniej niż mój brat.zaznaczam to jest zdanie subiektywne,i nie porównuje tutaj Forda z Fiatem,to nie ta sama klasa samochodów.Ale jeśli ktoś zamierza kupić GP to jednak niech 10 razy przemyśli swoją decyzje.I PAMIETAJCIE NOWE NIE OZNACZA LEPSZE!!!

dodano 01.11.2012 18:35:24 przez

Naprawde dobre auto w przystępnej cenie. Kupiłem go używany po nauce jazdy, bałem się że będzie lipa a jak sie okazało jestem bardzo zadowolony. Dobrze się nim jeździ, jest wygodnie, części są tanie i ogólnie dostępne. Pomimo jazdy na eLce i przebiegu 200tys siedzenia nie są wysiedziałe a wnętrze nie jest wytarte, plastiki nie odpadają, nie skrzypią. Silnik od nowości na gazie, nie ma żadnych problemów, pracuje równo i daje rade. 77KM nie powala osiągami ale w ruchu miejskim jest dynamiczne i przedewszystkim oszczędne (7l PB lub 9l LPG przy dynamicznym poruszaniu) A jak trzeba to w trasie i 170km/h poleci. Wspomaganie elektryczne City naprawde fajnie działa i pomaga przy parkowaniu. Średnica zawracania jest mała co również ułatwia manewry. Zawieszenie pomimo prostej konstrukcji pozwala na szybkie zakręty bez wielkich przechyłów, jeździ pewnie i dobrze trzyma sie drogi. W środku dość sporo miejsca, nikt z pasażerów nie narzeka. W bagażniku mam kolo zapasowe z racji butli LPG, lecz nie jest specjalnie mały. System audio 6głośników równiez naprawde daje rade, chociaż radio mogłoby odtwarzać chociaż MP3. Nie rozumiem fatalnych opinii o Punto na tym portalu, jakoś na wybrzeżu jeździły one na naukach jazdy i nie słyszałem by ktokolwiek na nie narzekał. Za to teraz jak weszły Toyoty Yaris to jest masakra, nie dość że ceny części 2-3razy wyższe to jakość nie jest nic lepsza od GP. Polecam Fiacika każdemu kto poszukuje dobrego i taniego samochodu a wszyscy fani VAG którzy dziękują Bogu za Niemieckie auta niech sobie kupią Golfika albo Passacika w dieslu po babci co do kościoła jeździła. Pozdrawiam!

dodano 11.07.2011 11:31:38 przez

Kupiłem Punto Grande w 2007 roku nowe z salonu. Na początku wydawało mi się, że samochód jest naprawdę dobry, sporo miejsca w kabinie dla kierowcy i pasażerów, klimatyzacja (manualna, ale i tak dobrze) i ogólnie ładna stylistyka nadwozia. Jednak po pewnym czasie użytkowania przyszedł czas na "odwiedziny" w ASO. Po kolei: 1. wymiana schowka, bo się ciężko zamyka - nic to nie pomogło, beznadziejny mechanizm zamka i zawsze tak będzie... 2. Spryskiwacze - tego chyba komentować nie trzeba... 3. wymiana łożysk amortyzatorów (po roku eksploatacji jedno, za rok kolejne i teraz po 4 latach oba!!!) 4. odkształcająca się listwa przy przedniej szybie wewnątrz samochodu; 5. stuki w zawieszeniu - te typy tak mają; 6. woda dostająca się do tylnej klapy - jakieś uszczelnianie - pomogło; 7. nie wiadomo komu potrzebne dziury w nadkolach, przez co komora silnika zachlapana wszystkim co zbierają opony; 8. po 4 latach wymiana przekładni kierowniczej i alternatora - podobno "normalne" w tym modelu i wielu wcześniejszych (Bravo, Seicento Punto 1 i 2) a do tej pory nie poprawione; Przez pewien czas byłem zadowolony z zakupu tego samochodu, ale teraz wiem, że kolejny to już na pewno nie będzie Fiat...

dodano 03.01.2011 22:45:24 przez

Co można miłego napisać o tym aucie to tylko to że jest ciekawy wygląd,może sie podobać,i całkiem niezłe wyposażenie seryjne w wersji Dynamic.I to by było na tyle,natomiast co do reszty jak to wszystko funkcjonuje,jakie jest tego wykonanie,i niektóre rozwiązania techniczne to już ręce opadają !!! Tandetne plastiki,beznadziejne spryskiwacze,zacinające sie klamki drzwi tylnych,stukające rygle zamków przy drzwiach,spasowanie karoserii,przeciekający zbiorniczek na płyn do spryskiwaczy,wymienili mi już 2 i wszystkie przeciekają,jak nie potrafią skonstruować "głupiego"zbiorniczka na płyn to co można od Włochów oczekiwać więcej,zaraz po zakupie zaczęły ostro falować wolne obroty,serwis dał rade,nierówno ustawiona kierownica,jeszcze o jego wadach możnaby było troche poopisywać ale poprostu szkoda słów.Naprawde grubo przemyślcie swoją decyzje o zakupie tego klamota,to jest bardzo niedopracowany pojazd,i powinien być od nowa zaprojektowany,ale kontrola jakości,może być hinduska,paragwajska,z Jemenu tylko nie z WŁOCH !!! Italiance powinni zakończyć swoją produkcje samochodów na desce kreślarskiej,bo to akurat im całkiem przyzwoicie wychodzi.To napewno ostatni Fiat jaki za swojego żywota zakupiłem.

dodano 14.07.2014 14:42:46 przez

Bardzo fajne auto, doskonale się prowadzi, ładnie wygląda, do tego 15'' koła, dobry współczynnik jakość/cena, tanie opłaty OC. Mam GP 2007/08 z Gazem (LPG) - BRC -sequent24 - z aktualnym przebiegiem ponad 56000 kilometrów i klimatyzacją manualną, kolor - srebrny, 2xAirBag, dzieloną tylna kanapą. W ciągu 8 miesięcy od kupna zrobiłem nim 16000km w tym około 10000km na LPG. Koszt przejechania na gazie 100km to około 18zł (zależne od ceny gazu). Do butli tankuję średnio "do pełna" za około 93 zł. (~38 litrów) i na butli robię średnio 490km - jest to jak dla mnie na prawdę tanio. W sierpniu zamierzamy jechać naszym kropkiem do Makarskiej w Chorwacji 1 dzień (1250km w 1 stronę w 1 dzień) - zobaczymy jak sobie damy radę:) ogólnie bardzo polecam, auto stosunkowo tanie, z wysokim rocznikiem i niedużymi przebiegami (oczywiście polecam choć zdarzyła mi się jedna poważna awaria - (układ wspomagania kierownicy, jednakże udało mi się to naprawić za 550zł i nie będę nad tym ubolewał bo inne marki też się psują a części do nich są na prawdę drogie))

dodano 14.07.2010 10:03:23 przez

NIE POLECAM TEGO SAMOCHODU. wszystkie usterki typu wycieraczki, błotniki, układ kierowniczy, skrzypiąca tapicerka, instalacja elektryczna zbyt potężna dla skromnego alternatora z Tipo akumulator niedoładowany zawsze błąd projektantów, skrzynia biegów problem z 5,listwy dachowe odklejające się, to prawda i fakt. Do tego dochodzi jeszcze nieudolny serwis BILEX Częstochowa i katastrofa na całej linnii w moim przypadku, nie będe opisywał tu moich scen niczym z PRL z serwisem bo to nie o tym nieudolnym serwisie BILEX Częstochowa tu mowa ale o samochodziku który na pierwszy rzut oka może zachwycić jest ładny. Cena też atrakcyjna dla samochodów tej klasy ale wykonanie Grande to porażka włosi się nie popisali niestety. Podsumowując kupując Grande musicie uzbroić się w dobry serwis i cierpliwość do wizyt w nim i mieć silne nerwy po wydaniu około 45000 tyś i stwierdzeniu ze to właściwie nie jest nowy bezawaryjny samochód. Jest też drugi sposób na Grande nie zwracać uwagi na usterki ale kto kupuje nowy samochód i nie wymaga od niego aby był idealny chociaż przez rok.

dodano 13.05.2011 08:05:20 przez

Grande Punto jak na miejskie auto jest naprawdę spore i bardzo ładne, zarówno z zewnątrz jak i w środku. Z przodu jest wygodnie, z tyłu również, a bagażnik też nie nalezy do najmniejszych. Atrakcyjna stylistyka nadwozia to jeden z atutów Grande Punto - studio Giugiaro to jest to - przód Grande przypomina niestety... Masserati. Zawieszenie jest sprężyste i dość twarde. Wadą jest schowek przed pasażerem który prawie nie istnieje, a dodatkowe szybki w przednich słupkach niestety nie pomagają za bardzo przy manewrowaniu. Wygodne fotele i szczególnie kierownica zasługuje na pochwałę – jest gruba, skórzana, wyprofilowana i dobrze leży w dłoniach. Sam silnik robi się głośniejszy dopiero na wysokich obrotach. Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa - testy Euroncap na 5 gwiazdek. Fantastycznie działający system Blue&Me wraz zradiem MP3 - samo się ścisza i rozgłasnia w zależności od prędkości itp. Przyjemny samochód - proponuję zainteresowanym porównywanie go w klasie, a nie do wypasionych jaguarów itp. Spalanie OK - 6 l w jeździe mieszanej - jestem zadowolony.

dodano 24.03.2009 11:15:22 przez

NIE POLECAM TEGO AUTA !!! Kupujesz na własną odpowiedzialność. Co ciekawe, serwisy FIATA stosują spychologię bo FIAT im nie płaci za naprawy do których nie pobrano części. A na każdą wymianę części do GP muszą mieć zgodę Fiata. Teraz wiem dlaczego pracownik ASO powiedział mi - panie, jedź pan z tym gównem tam, gdzie pan kupił. Nikt za darmo nie będzie przy nim robił... A chciałem, żeby mi ktoś wreszcie wyregulował tylne drzwi. No i bujam się po serwisach, wszystko trwa, trwa i trwa. Zmarnowałem w tym roku cztery dni urlopu z powodu auta. Lepiej kupić piętnastoletnie auto z Niemiec po trzech wypadkach, dwóch powodziach, jednej kradzieży, z przebiegiem pół miliona km serwisowane przez Mietka w szałasie. Będzie mniej problemów. Przebieg 2000 km. Nie polecam radia BLAUPUNKT z MP3. Lepiej kupić za 200 zł jakieś markowe radyjko w markecie - będzie grało o niebo lepiej.

Kierowcy, którzy oglądali Fiat Punto, oglądali także

Dowiedz się więcej o Fiat Punto

Przeczytaj o Fiat Punto

Fiat Punto - ładna i rozsądna propozycja
Fiat Punto - ładna i rozsądna propozycja Mimo upływu lat Fiat Punto jest ciekawą propozycją dla kierowców poszukujących ładnego i przestronnego samochodu za rozsądne pieniądze. Włoski maluch pozostaje przyjazny dla kieszeni także podczas późniejszej eksploatacji.

Fiat Punto Grande Punto 316