Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

kudłaty_23, 14 lat temu
Silnik 1.4 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2005
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Daje dużo frajdy gdy potrafi się korzystać z jego dóbr.
Mimo kilku drobnych uwag, oceniam ten samochód bardzo dobrze, bo spełnia wszystkie podstawowe wymogi swojej klasy a i dorzuca co nie co od siebie
Bardzo dobry silnik, lecz momentami odczuwam brak mocy. Silnik owszem, działa bez zarzutu, zapala za każdym razem,ale szału nie ma. Jeździłem juz samochodami budzącymi większe zaufanie.
Noc co tu dużo mówić. Skrzynia jest przecietna. Nie ma tu nic specjalnego. Przerzuca biegi bez większych oporów, ale czasami aby to zrobić trzeba z nią trochę powalczyć. No i oczywiście osiągnięcie dużej prędkosci zajmuje troche czasu.
Auto jeździ bardzo dobrze. Jest wygodne, daje niezły komfort, nawet na mocno dziurawych drogach. Bardzo dobrze się prowadzi nawet na ostrych zakrętach przy całkiem sporych prędkościach.
W sumie, nie mam zadnych zarzutów co do widoczności,ale też nie mam zadnych super słów do powiedzenia.
Hmmm...nie jest najgorzej, chociaż, by dotrzeć w niektóre miejsca trzeba sie nieźle nagimnastykować. Nic specjalnego nie ma w tym wozie, ogólnie jest to poprostu bardzo dobry miejski samochód.
Grzeje dobrze, choć nie to co w mercedesie. Mała kabina wiec i czas nagrzewania nie az tak długi, chociaż rano trzeba sie troche ubrać.
Myślę ze w tym względzie Punto wypada bardzo dobrze. Samochód jest wygodny i przestronny. Spory bagażnik, duzo miejsca dla kierowcy i pasażera, z tyłu troche mniej, ale mimo iz jestem dość spry to jechałem już z tyłu tego Fiata i nie było jakiegoś koszmaru
Na dużych obrotach hałasuje, przy długiej jeździe hamulce troche piszczą. Nie jest najgorzej, ale wyciszenie nie jest najmocniejszą stroną punta.
To Punto, Fiat, wiec jesli chodzi o ekonomicznosć to jak najbardziej jego silna storna. Oszczędny, części pod dostatkiem, nawet te oryginalne nie najdroższe.
Na ten moment, uważam że za tą cenę jest to warty kupienia samochód. Bedzie służył długo i w miare niezawodnie. Oszczędny, wiec mimo iż trzeba wydac troche na niego, napewno zwóci się przy eksploatowaniu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 95KM 70kW [l/100km]

6,3