Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

Kropkojezdzca, 11 lat temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2007
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nie spodziewałem sie takiego prowadzenia w zwykłym autku o tak prostej konstrukcji zawieszenia.
Naprawde dobre auto w przystępnej cenie. Kupiłem go używany po nauce jazdy, bałem się że będzie lipa a jak sie okazało jestem bardzo zadowolony. Dobrze się nim jeździ, jest wygodnie, części są tanie i ogólnie dostępne. Pomimo jazdy na eLce i przebiegu 200tys siedzenia nie są wysiedziałe a wnętrze nie jest wytarte, plastiki nie odpadają, nie skrzypią. Silnik od nowości na gazie, nie ma żadnych problemów, pracuje równo i daje rade. 77KM nie powala osiągami ale w ruchu miejskim jest dynamiczne i przedewszystkim oszczędne (7l PB lub 9l LPG przy dynamicznym poruszaniu) A jak trzeba to w trasie i 170km/h poleci. Wspomaganie elektryczne City naprawde fajnie działa i pomaga przy parkowaniu. Średnica zawracania jest mała co również ułatwia manewry. Zawieszenie pomimo prostej konstrukcji pozwala na szybkie zakręty bez wielkich przechyłów, jeździ pewnie i dobrze trzyma sie drogi. W środku dość sporo miejsca, nikt z pasażerów nie narzeka. W bagażniku mam kolo zapasowe z racji butli LPG, lecz nie jest specjalnie mały. System audio 6głośników równiez naprawde daje rade, chociaż radio mogłoby odtwarzać chociaż MP3. Nie rozumiem fatalnych opinii o Punto na tym portalu, jakoś na wybrzeżu jeździły one na naukach jazdy i nie słyszałem by ktokolwiek na nie narzekał. Za to teraz jak weszły Toyoty Yaris to jest masakra, nie dość że ceny części 2-3razy wyższe to jakość nie jest nic lepsza od GP. Polecam Fiacika każdemu kto poszukuje dobrego i taniego samochodu a wszyscy fani VAG którzy dziękują Bogu za Niemieckie auta niech sobie kupią Golfika albo Passacika w dieslu po babci co do kościoła jeździła. Pozdrawiam!
Silnik pracuje cicho i równo, nie mam z nim problemów. Elastyczność jest na dobrym poziomie. Nie ma problemów do narzekań biorąc pod uwage że jest to dość przestarzała już konstrukcja.
Skrzynia jest krótko zestopniowana i w trasie brakuje szóstego biegu. Ale biorąc całokształt pod uwage to jest bardzo dobra, biegi wchodzą pewnie i delikatnie.
I tutaj jestem zaskoczony, nie spodziewałem sie takiego prowadzenia w tak przeciętnym aucie. Wchodzi w zakręty pewnie, jest przewidywalny, małe przechyły boczne. W ostrzejszych łukach czuć że gdyby tylko profil opony był niższy to by było wręcz idealnie. Na poprzecznych nierównościach jest dość twardo, ale nie nieprzyjemnie. Jestem bardzo zadowolony.
Tu już nie jest tak kolorowo. Przednie słupki są grube i pochylone mocno co skutecznie zasłania widoczność. Tylna szyba mała.. lecz wręcz ogromne lusterka zewnętrzne ratują sytuacje. Biorąc pod uwage inne współczesne samochody nie jest tak źle.
Wszystko na swoim miejscy, przyciski intuicyjne, obsługa komputera pokładowego jest prosta. Nie mam zastrzeżeń. Jedynie schowek po lewej stronie kierownicy mógłby być choć troszke przemyślany - mamy tam małą poziomą półeczke z której wypada absolutnie wszystko.
Klimatyzacja skutecznie chłodzi i nie obciąża aż tak silnika. Szyby szybko odparowują. Pomimo ustawienia nawiewu na max obroty nie dmucha nam nieprzyjemnie w twarz tylko spokojnie przewietrza auto. Ogrzewanie mogłoby byc troszeczke lepsze, chociaż silnik szybko sie nagrzewa i ciepłe powietrze mamy juz po kilku minutach.
Jak na auto z segmentu B jest całkiem dobrze. Jestem wysoki (190cm) i przy wygodnej pozycji za kierownicą jest jeszcze miejsce dla normalnej osoby za mną. Naprawde nie jest źle i bagażnik też wcale nie taki mały (pod warunkiem że nie wozimy tam koła zapasowego luzem)
Wyciszenie na bardzo dobrym poziomie. Prawie nie słychać silnika, opony lekko szumią tylko. Nie mam zastrzeżeń.
Spalanie jest niskie. Przy mojej jeździe może już nie tak kolorowo ale koszty części i napraw są naprawde niskie, a wcale nie jest tak awaryjny jak mówią mity o Fiatach. Jestem bardzo zadowolony.
Nie mam zastrzeżeń.
Pęka obudowa alternatora przy jezdzie w dużym deszczu jeśli ktos nie ma osłony alternatora. Przy krótkich przejazda lubi sie zapychac odma. Poza tym nic .

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]

8,7