Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

Luk, 14 lat temu
Silnik 1.3 16V Multijet 75KM 55kW
Rok produkcji 2007
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 75KM 55kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń!
Karoseria : Kiepski lakier w wersji nie metalik (pastelowy) - absolutnie nie myć na szczotkach elekt.
Przeniesienie napędu : Dośc ciężko pracuje dzwignia zmiany biegów - zgrzyty przy wrzucaniu wstecznego
Długo się zastanawiałem nim kupiłem to auto (używane, okazja:). Przeczytałem chyba wszystkie fora i nie byłem wcale mądrzejszy. Ale dziś nie żałuje. Naprawdę fajnie się jeździ, miejsca jest w nim bardzo dużo, a samo auto prezentuje się fantasycznie. Mam nadzieję, że nie będzie awarii. Póki co - jest zadowolony i polecam ten samochód!
Wersja 75 konna Multijet to mniej więcej 1.4 77 KM w benzynie. Wystarcza, by spokojnie, przy niedużych obrotach, sunąć 140 na trasie. Na 3 i 4 ładnie się rozpędza. Wyprzedzanie bez problemu. Na pewno pojedzie 170 km/h, ale to już max i to z dużym wysiłku. 2 bieg bardzo mało elastyczny.
To największy mankament mojego egzemplarza. Nie wiem czy to typowe, ale skrzynia chodzi dość ciężko - kierowca dobrze czuje auto. Z drugiej strony nieraz ciężko wrzucić bieg, gdy prędkość jest na niego za niska. Największy kłopot to jednak wsteczny. Lubi chrupnąć.
Prowadzi się świetnie. Wielka przyjemność z jazdy. W zakręty można wpadać na dużej prędkości bez żadnych obaw. Duży plus!
Klimatyzacja nie ochłodzi szybko. Raczej na trasie niż w mieście. Zresztą przy włączeniu klimy silnik zaczyna pracować troszkę głośniej.
Perfekcyjnie dużo miejsca! Autem jeździ się, jak klasę wyższym!
Całkiem cicho. Oczywiście zawsze może być lepiej, ale jak na diesla, to bardzo przyzwoicie. W pracy jeźdżę Roomsterem 1.4 TDI - masakra, pracuje jak traktor, albo i gorzej. Punto 1.3 Multijet to przy nim super ciche autko. I osiągi lepsze!
Średnie spalanie 5 litrów ropy na 100 km!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V Multijet 75KM 55kW [l/100km]

5,3