Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

Silnik 1.7 TD 63KM 46kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Punto I Hatchback 1.7 TD 63KM 46kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie idiotoodporność.Żaden pasek B5 czy podobny tedei nie zniesie tego co to punto przez ponad 10 lat u mojego starego.I nadal go używa.
Jak ktoś potrzebuje taniego auta lub ma dostęp do gnojówy to polecam.Taczka,zero dynamiki ale jeździ i jeździ...
Silnik pozbawiony dynamiki i paliwożerny.Niewielu mechaników go ogarnia.Plus taki,że jedzie na wszystkim i jest absolutnie nierozk.urwialny.Pęknięty pasek rozrządu w trasie-no problem 1000zł naprawa z nowymi klamotami.Ostatnio jakiś pacan mechanik nalał do silnika TURDUSA(KURRRR JAKI TĘPAK),bo to dizel a taki olej jest dobry.Tak kur,a to je amelinium... Zrobiłem płukankę i wlałem Valvoline półsyntetyk i jest ok.Zimą ciężko odpala,mimo że nowe świece,paliwo i ropa z shella.Bardzo głośny.Budzi sąsiadów.
Ze skrzynią zero problemów.Przelot niecałe 220kkm i sprzęgło ori(a auto ciągnąc przyczepki od 2003roku zarobiło na siebie wielokrotnie...).Przeguby i półośki ori.
Jak wyżej.Raz wymieniane amory tył.Poza tym drobnica z przodu.Amory ori,wahacze też.
Widoczność spoko.
Ergonomia jak na tamte lata bez zastrzeżeń.
Ogrzewanie wydajne,wentylacja zła.Szyby parują.
Przestrzeń jak na klase B i lata produkcji-bardzo dobre.
Mega głośny silnik i zawieszenie.
Ekonomiczny do 80km/h.Powyżej stówy wir w baku i hałas.Chociaż dla chcącego jakoś w 2009roku przejechałem z Poznania do Katowic za 120zł!Autostrada 130,reszta ok 90-80.
W 2002 roku za czterolatka ok.20tys.Przelot 70tys. Obecna wartość ok.1200zł. Auto śmiga.
Jak na fiata to niezawodny,a usterki można tanio lub we własnym zakresie usunąć.
Rozrząd pęknięty-wina użytkownika-nie dopilnował terminu wymiany.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 63KM 46kW [l/100km]

6,1